Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Ból głowy, a promieniowanie słoneczne i geomagnetyzm
Teo79
Barb... ale pod kątem żelaza...
Pozdrawiam

wibi
Ciekawe czy to prawda, ze kawa powoduje wydalanie żelaza z organizmu.
Gdzieś kiedyś czytałem o tym.

Trzeba zwrócić uwagę również na cynk, to także ferromagnetyk, i jest w organizmie.

Teo79
Mnie nurtuje strona chemiczna żelaza... może uda się wreszcie coś w tym temacie jednoznacznie ustalic...
Pozdrawiam

Barb
Wibi proszę bardzo:
Przeciwnicy kawy mają jej wiele do zarzucenia. Jak twierdzą, pobudzanie organizmu za pomocą kawy przypomina poganianie batem zmęczonego konia. Pod wpływem bólu zwierzę przyspiesza, ale tak naprawdę wcale nie jest mniej zmęczone. Gorzka, czarna, kawa nie dostarcza energii, witamin, minerałów i na domiar złego dodatkowo zubaża organizm w cenne substancje odżywcze. Picie kawy zwiększa wyraźnie zapotrzebowanie na żelazo, cynk, wapń, magnez i witaminy grupy B &Myslnik składniki niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Kawa nie regeneruje organizmu energetycznie lecz jedynie stymuluje jego układ nerwowy, wysyłając podstępny sygnał: - zmęczenie zlikwidowane, można dalej pracować. Kofeina wnikając do krwi nasila uwalnianie składników energetycznych, przyśpiesza akcję serca i zwiększa ciśnienie krwi, wprowadzając organizm w stan ukrytego stresu.

Teo79
A mnie głowa odpada i robię się nerwowy od kilku minut.

Barb
Teo chwilę temu o tym pisałam, że dziwna nerwowość we mnie wstępuje... do tego ciężko mi się robi na klatce piersiowej... mam tak zawsze przy dużej burzy, ciężko mi się oddycha, jakby jakaś tona ciężaru leżała na mojej klatce.

kk
Z tą kawą nie jest tak źle, przeciwnicy nie wspominają np, że zawiera antyoksydanty czyli zapobiega nowotworom... Ale sen i tak jest najważniejszy Smile

kk
O żelazie sporo ciekawych rzeczy znalazłam tu:
http://zatonski.pl/?p=1323
ale nic o kawie...

WildLady
Teo - nie mam raczej wątpliwości, że żelaza mam niedobór (wybitnie niechlujna i leniwa dieta w ostatnich miesiącach) - bo akurat nabyłam je w suplemencie, coby uzupełnić :-))
Natomiast zażywam selen, magnez, potas, wapń, trochę chromu plus mix pierwiastków śladowych - dość regularnie.

WildLady
Hmm... chyba jednak zbyt pochopnie oceniłam sytuację, bo po głębszym zastanowieniu doszłam do tego, że może się mylę, bo jadam sporo jajek... na pewno dużo powyżej średniej krajowej Smile
kawy nie piję wcale - tylko woda i zielona herbata (trochę czerwonego wina raz w tygodniu mniej więcej)...

RWD
Wydarzyło się coś na Słońcu około 15 minut temu?

wibi
14:33 naszego czasu było sporo skoków w pomiarach pola magnetycznego, a nawet w pomiarach grawitacji.

RWD
Bingo, właśnie wtedy poczułem to pikanie w lewej stronie nad uchem, o którym pisałem do Ciebie na prv.

wibi

Bingo, właśnie wtedy poczułem to pikanie w lewej stronie nad uchem, o którym pisałem do Ciebie na prv.

Wszystko co się dzieje na Słońcu generuje zmiany magnetyczne, a człowiek jest niestety czuły na te zmiany.

wibi
Ciekawe ilu ludziom dokucza dzisiejsza burza geomagnetyczna.

s24.postimg.cc/49tmrr869/Magnetometr_2013_11_25_2mln.jpg

haway
Minął mi kolejny ciężki dzień, nawet nie miałem za wiele czasu porównywać z zegarkiem kiedy poczułem ból głowy, a kiedy słabo mi się zrobiło.
Edytowane przez WosZ dnia 25-11-2013 21:31

WildLady
Mnie głowa zaczęła boleć około 20 z minutami dopiero...

Marttino80

Misiohard napisał(a):

wibi napisał(a):
Ostatnie godziny.

Cisza przed burzą? (dosłownie cos1)

Szczerze, to ja już się boję wiczornych i nocnych godzin bicz będę jak ten fioletowy cierpiał....już to zaczynam czuć w kościach Sad...chyba, że będzie jakaś miła niespodzianka, tak dla odmiany??
*****Carpe Diem*****

elfik
Glowa zaczela mnie pobolewac w srode 27.11.2013 okolo godziny 16-stej.Poznym wieczorem okolo 21.30 bol sie nasilil,z tego tez powodu dlugo nie umialam zasnac. Koszmar !! Od rana powtorka z rozrywki i tak przez caly dzien (28.11) Wczoraj 29.11.13. w godzinach popoludniowych bol ustapil.Dziwne jest to,ze moja 10-letnia corka,ktora nigdy nie miewala bolow glowy dostala je w tym samym dniu co ja i ma do teraz!!

Marttino80

elfik19 napisał(a):
Glowa zaczela mnie pobolewac w srode 27.11.2013 okolo godziny 16-stej.Poznym wieczorem okolo 21.30 bol sie nasilil,z tego tez powodu dlugo nie umialam zasnac. Koszmar !! Od rana powtorka z rozrywki i tak przez caly dzien (28.11) Wczoraj 29.11.13. w godzinach popoludniowych bol ustapil.Dziwne jest to,ze moja 10-letnia corka,ktora nigdy nie miewala bolow glowy dostala je w tym samym dniu co ja i ma do teraz!!

Moja córeczka ma 3 latka i mam takie wrażenie, też odczuwa skutki tych burz. Na szczęście nie ma tak silnych objawów, jak ja.
*****Carpe Diem*****

Przejdź do forum: