Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Ból głowy, a promieniowanie słoneczne i geomagnetyzm
wibi
Założyłem osobny temat odnośnie wpływu promieniowania słonecznego i burzy geomagnetycznej na ludzi.

Bardzo wiele osób napisało o zbieżności burzy geomagnetycznej i bólu głowy, który był wywołany prawdopodobnie tym zjawiskiem.

Tu możecie pisać swoje spostrzeżenia.
Tylko prosiłbym, żebyście podawali dokładny czas wystąpienia bólu głowy.
Oczywiście osoby, które boli głowa na co dzień (na zmiany pogody, itp), nie powinny się w tym miejscu wypowiadać.

Na podstawie dokładnego czasu wystąpienia bólu głowy (data, godzina, minuta) będziemy mogli coś więcej wywnioskować na podstawie czujników geomagnetycznych.

nnnka
Witam... Dzisiaj o 9.20 ale to nie był ból tylko zawroty, nadwrazliwośc na świtło na zewnatrz które trwa do tej pory... wrażenie fal swietlnych (podobne do radiowych kregi). Smile

Gelix
Witam, wczoraj tj. 26.09.2011 około godz. 21ej zaczęła mnie mocno boleć głowa, takie ściskanie z kłuciem, i słyszalny pisk około 16-18kHz, czasami lekkie dudnienie.
Trwało to do około godz 2ej, wypiłem browarka i położyłem się spać.

Do tego dziś rano w moim aucie zaczęły się dziać dziwne rzeczy, zegarek na pokładowym się zatrzymał na 7:55 , dopiero gdy zgasiłem i odpaliłem ruszył dalej.......
Mało tego około godz 13tej pojechałem do miasta , gaszę auto i nie mogę wyjąć kluczyka ze stacyjki (automat ma wybierak biegów połączony linką ze stacyjką), okazało się że elektromagnes w wybieraku biegów nie zadziałał........
Dwie świrujące rzeczy w mojej BMW E38 w ciągu 3 godzin to nie jest przypadek, auto jeździ u mnie od roku i takich numerów nie było ani razu......

Trochę w szoku jestem.....
Pozdro, i miłej burzy Smile

wibi
Wczoraj od 21:30 (czasu polskiego) do 23:30, trwało najsilniejsze bombardowanie magnetosfery.

Ciekawa sprawa z tym samochodem.

wibi
Polska: Czas UTC + 2h
s1.postimage.org/29te0y610/Burza_geomagnetyczna_2011_09_26.jpg

wibi
Wczorajsza burza geomagnetyczna.

Plik AVI 16.1MB: http://www3.nict.go.jp/y/y223/simulat...110926.avi

wibi
Czy w naszej grupie jest jakiś dobry elektronik z wolnym czasem, żeby zrobić układ z czujników Halla? http://allegro.pl/listing.php/search?...gory=67193

Układ musiałby się składać z 6. czujników Halla i jakiegoś procesora z ADC, a miałby za zadanie dokładny i szybki pomiar magnetyczności w 6. kierunkach.

Czekam na propozycję Wink

Gelix
27.09.2011 godz 14:58 piszczenie w uszach, bólu głowy brak..............

wibi
Jak na razie przestały występować anomalia związane z burzą geomagnetyczną i nie ma rozbłysków.

Więc raczej teraz te zjawiska nie spowodują bólu głowy.

Poczekamy, aż znów coś się zacznie dziać.

Unono
wolałbym nie czekać i nie czuć się tak jak wczoraj

wibi
Spróbuj w takim przypadku założyć na głowę folię aluminiową.

Poważnie.

Unono
No. sam mówiłem kiedyś o nakryciach głowy druidów i zapomniałem o tym sposobie. Ale folia aluminiowa jest diamagnetykiem i jeżeli jest to wpływ zmian pola magnetycznego to nic nie pomoże. Powinno być stalowe.

wibi
Najpierw spróbuj, a później skomentujesz Wink

Być może łagodzi, albo o coś innego w tym chodzi.
Nawet się zrymowało.

Unono
Pfft spróbuje.

nnnka
Światło słoneczne ma wpływ na szyszynkę. Zarówno nadmiar jak i brak powoduje skutki dla samopoczucia.

soulchaser74
Wibi masz jakiś ciekawy schemat takiego urządzenia? Chętnie bym podłubał w elektronice w wolnej chwili. Do tej pory zbudowałem mały bateryjny miernik tesli, potrzebowałem tego ustrojstwa do kilku eksperymentów. Od pewnego czasu obserwuję ciekawe anomalie pól elektrycznych. Obecnie kombinuję, jak dopracować cewkę detektora i jak to urzadzonko usprawnić.

wibi
Nie mam.
Na procesorze byłoby to dość proste, wystarczy podpiąć czujniki Halla na 6 wejść ADC (Analog/Digital) i sczytywać programowo porty.

soulchaser74
Hmmmm... przeszukałem schematy ale niestety na nic ciekawego nie trafiłem.Można byłoby teoretycznie zmodyfikować coś takiego....
http://sklep.avt....5a06da6a00

wibi
Wydaje mi się, że łatwiej będzie samemu zaprojektować.
Tamto urządzenie wizualizację ma na kilku diodach, a nam potrzebny jest wynik w postaci dość precyzyjnej wartości, na dodatek przynajmniej 1000 próbek/sekundę.

aza
Witam
Od kilku miesięcy zaglądam na tą stronę.
Dzisiaj przeczytałam artykuł polecany przez soulsachera74 o wpływie aktywności słonecznej na zdrowie i samopoczucie. Jestem pod ogromnym wrażeniem zdobytej wiedzy ! Uzyskałam jednocześnie wyjaśnienie niezrozumiałego przyspieszonego pulsu i fatalnego samopoczucia około 20- 21 września ( 24 wzmożona aktywność słońca)
Te stany obserwuję u wielu osób ( jestem farmaceutką)

Przejdź do forum: