Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
TP-Aktywność słoneczna
petrus13
s29.postimg.org/cpr4vbucj/regions_dec24.jpg
Edytowane przez petrus13 dnia 24-12-2016 22:23

Maribas01
Ładna dziura koronalna się zblża http://sdo.gsfc.n...71_512.jpg
Do Siego Roku 2017 wszystkim życzę

wibi
Usługa SOSms chwilowo nieczynna z powodu problemów z operatorem Play, który woli w formie usługi pobierać opłaty za rozsyłanie wiadomości SMS, a nie pozwala rozsyłać samodzielnie wiadomości o tej samej treści, klasyfikując je jako "masowe". Jeśli operator nie wycofa się z kretyńskich postanowień, usługa zostanie wyłączona, gdyż zbyt dużo będzie mnie kosztowała.

Maribas01
Ostatnio mamy sezon na dziury koronalne. Następna dziura za nie długo będzie na wprost naszej planety

Trezor
wibi napisał(a):
Usługa SOSms chwilowo nieczynna z powodu problemów z operatorem Play, który woli w formie usługi pobierać opłaty za rozsyłanie wiadomości SMS, a nie pozwala rozsyłać samodzielnie wiadomości o tej samej treści, klasyfikując je jako "masowe". Jeśli operator nie wycofa się z kretyńskich postanowień, usługa zostanie wyłączona, gdyż zbyt dużo będzie mnie kosztowała.

Trezor
Można ją zastąpić usługą e-mail, dzisiaj każdy ma powiązane konto e-mail z telefonem ( a jak nie ma to może mieć) . Idea to przesłanie ważnej informacji, nośnik nie ma znaczenia - byleby był skuteczny.
Edytowane przez Ori dnia 04-01-2017 10:51

tasman
Taki filmik znalazłem.Zastanawiam się, czy jest to możliwe.( Sorki jak go wkleiłem nie tam, gdzie trzeba. Nie mam za bardzo innych opcji Wink
https://www.youtu...yHzv-QpRls

wibi
tasman napisał(a):
Taki filmik znalazłem.Zastanawiam się, czy jest to możliwe.( Sorki jak go wkleiłem nie tam, gdzie trzeba. Nie mam za bardzo innych opcji Wink

Teraz pytanie, czy w to wierzysz?

tasman
Myślę, że wbrew opinii, jesteśmy sami we wszechświecie, bo nie zostało udowodnione, że jest inaczej.Aczkolwiek pozdrawiam wszystkichWink

wibi
tasman napisał(a):
Myślę, że wbrew opinii, jesteśmy sami we wszechświecie, bo nie zostało udowodnione, że jest inaczej.Aczkolwiek pozdrawiam wszystkichWink

Mało prawdopodobne, żeby nasza cywilizacja zgrała się czasowo z jakąkolwiek inną rozwiniętą w odległości tysięcy lat świetlnych. Ale nie wykluczone, że się mylimy ;-)

To co jest na tym filmie, to po prostu przeróbka.
Do efektów, jakie występują na Słońcu przy obserwacji w dziesiątkach nm dodano sztuczne efekty i drżenie, które ma jeszcze bardziej "podgrzać atmosferę".
Znam każdy obraz z SDO i SOHO w kilku długościach fal od 1996 roku.

Maribas01
tasman napisał(a):

Tak istnieją inne cywilizacje w kosmosie planeta Ziemia nie jest jedyną planetą zamieszkałą przez rozumne istoty.Wystarczy pojechać do Egiptu czy do Ameryki Południowej i tam obejżeć dziela gości z kosmosu

wibi
Ziemia nie jest jedyną planetą zamieszkałą przez rozumne istoty.

Coraz mniej tych rozumnych istot jest na Ziemi, mimo że rozmnożyły się do 7.3 mld osób.

Wystarczy pojechać do Egiptu czy do Ameryki Południowej i tam obejżeć dziela gości z kosmosu

To nie jest temat na takie dyskusje, a odnośnie "dowodów" na istnienie obcych cywilizacji nie będę się wypowiadał. Czasami bywa tak, że nie wszyscy wierzą w to co Ty.
Edytowane przez wibi dnia 10-01-2017 10:21

tasman
Dzięki Wibi, Ty jestes guru słoneczne a mi chodziło o opinię fachowca

wibi
Między 18-19 stycznia na wprost Ziemi będzie plama, która w tej chwili jest bardzo aktywna.
W tym czasie wystąpi na Słońcu zmiana stref, więc może powstać silny rozbłysk w naszym kierunku.

Dziś plama wygenerowała rozbłysk i wyrzuciła sporo plazmy.
s28.postimg.org/tl2x490x5/Xray_1m_2017_01_12.gif
YouTube Video

YouTube Video

YouTube Video

wibi
14 stycznia na wprost Ziemi znajdzie się rozległa dziura koronalna.

petrus13
Dziś plama wygenerowała rozbłysk i wyrzuciła sporo plazmy.

s28.postimg.org/5zcmq470p/Schowek01.jpg

wibi
Wyjątkowo aktywna strefa, jak na to osłabienie aktywności Słońca.
Przypatrzcie się (koniecznie w HD), jak szybko są dzielone strefy magnetyczne i jak szybko przemieszczają się.
Bardzo dużo plazmy jest wyrzucane przy tym.

Poniżej ostatnie 2 dni. Nagranie w YouTube można jeszcze spowolnić.
YouTube Video

YouTube Video

YouTube Video

YouTube Video

wibi
s30.postimg.org/6hzkwfpjh/20170117_045517_1024_0193pfss.jpgs30.postimg.org/t7yppf8r1/20170117_045527_1024_HMIBpfss.jpg

wibi
Kawałek na północny-wschód od plam znajdujących się nad równikiem po 15-tej UTC odleciała spora ilość plazmy. Dobrze widać na AIA304

wibi
YouTube Video

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
5,212,574 unikalnych wizyt