Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 2 gość(ci)
 Drukuj temat
Trzęsienia ziemi na świecie
Barb
Coś było, ale czy to to?

Maslarz
tak. bardziej stromo dzisiaj, ale chodzi mi o wartości przed tym skokiem nie było wyrzutu ze słońca, a już wartości wygladąły tak samo. ziemia przygotowywała się do wstrząsów.

wibi
W Rumunii znów pojawiły się głębokie wstrząsy, od 140-150 km

wibi
Ostatnie uderzenia wiatru słonecznego wywołały na całej planecie dużo wstrząsów, ale zwróćcie uwagę, że w Japonii jest tych wstrząsów bardzo mało.
Od dawna nie mieli takiego spokoju.

Barb
Faktycznie, a przecież tam są one można powiedzieć "normalnością".
Czy to tzw. cisza przed burzą?

Maslarz
Analizując wskazania czujników Yelowstone, przedstawione przez Barb, dochodze do wniosku, ze nie mogę rozpatrywać oddzielnie wiatru słonecznego i wstrząsów. Po stronie zwróconej do słońca większość magnetometrów sie zablokowała, co sugeruje, że jednak uderzenie dotarło do ziemi i ziemia zaczyna na nie odpowiadać. A wskazania magnetometrów wskazują reakcję pola magnetycznego ziemi na to zdarzenie

WildLady
Wygląda na to, że sprawy zaczynają niebezpiecznie przyspieszać, a w mediach są bagatelizowane dla odwrócenia uwagi i skoncentrowania jej na bzdetach, głównie politycznych, choć już po wyborach...
dla mnie osobiście jest to wręcz fascynujące, jak łatwo manipulować masami, znam wiele skądinąd inteligentnych osób, które jednak w tym stadzie zgodnie podążają...
niby świadome małej wiarygodności mainstream'owych mediów, ale jednak... w jakiś sposób nie potrafiących się spod ich wpływu wyrwać, oddzielić ziarna od plew...
ok usłyszeli o trzęsieniu ziemi w Turcji i to im wystarczy... jakby reszta nie istniała, bo właśnie o tym nie trąbią media...
dlaczego nie trąbią? nie chcą nas straszyć? ależ przecież nie wahają się straszyć innymi zagrożeniami, kryzysami, terroryzmem itp... czy straszą tym, co leży w czyimś interesie?
cieszę się, że dzięki Wam mam rzetelne informacje - dziękuję...

Barb
Poszperałam trochę w necie i naprawdę zadziwiające, bo nawet na zagranicznych portalach informacje o Turcji są zgoła lakoniczne. Tak jak powiedziała WildLady suche informacje, tak dla samej informacji i więcej nic...
Jestem socjologiem z wykształcenia i wg mnie to zwykłe manipulowanie informacją, odwrócenie uwagi od rzeczy ważnych, a skupienie się tak jak stwierdziła poprzedniczka na bzdetach. Zresztą to się już dzieje od dawna. Najgorsze, że ludzi tego nie zauważają, tylko pędzą za czymś czego tak naprawdę nie ma.... w pewnym sensie wirtualna rzeczywistość. Tak naprawdę nie mówi się o rzeczach naprawdę ważnych, tym co się dzieje.....
Tylko takie portale jak ten starają się przekazać rzeczywiste informacje.
Jestem wdzięczna, że znalazłam taki serwis, gdzie podawane są wiadomości prawdziwe. Nim go znalazłam ciężko mi było znaleźć wiarygodne dane. Przykre, że na tą masę codziennych wiadomości większość to zalew bzdetów... nic nie wnoszących danych.

Barb
Nie dodałam, że dziękuję autorowi serwisu - można powiedzieć jesteś Wielki Smile. Bardzo cenię sobie te wszystkie analizy....sama bym im nie podołała.... jeszcze raz dziękuję Smile

WildLady
ostatnio w tv co rusz to jakiś film katastroficzny, jak gdyby podświadomie nas przygotowywali Sad
wczoraj na pulsie leciał wybuch Yellowstone i mam nadzieję, że nie będzie to wywołanie wilka z lasu - odpukać w niemalowane !
niech jeszcze poczeka chociaż ze sto lat, co to dla niego... Smile
bo ten akurat najbardziej mnie niepokoi, gdzieś czytałam w zeszłym roku, że mimo sprzeciwu wielu naukowców (wulkanologów) cały czas są tam prowadzone odwierty, które mogą wpłynąć na przyśpieszenie erupcji... chciwość koncernów nie ma granic, jak wiemy...

Maslarz
Myślę, że właśnie to nas tu doprowadziło. szukanie rzetelnych informacji pośród zalewu jak to Barb określiła " bzdetów". Ja np nie mogę zrozumieć dlaczego premer ( prezydent) Turcji odmówił zgody na udzielenie pomocy przez inne kraje. Nie wierze w problemy logistyczne, bo to można rozwiązać, a czas jest tu najważniejszy.

wibi
Nie ma za co Barb Smile

WildLady
Barb, masz fascynujący zawód... łatwiej Ci zrozumieć techniki, które powodują, że ludzie starają się wpisać we wskazany im schemat, żeby być "trendy"... pracownicy korporacji, banków itp... ludzie sukcesu, dobrze ustawieni, ale "nie wypada" im wychylić się "ponad kreskę", żeby się nie ośmieszyć... trzeba mieć poglądy i sposób myślenia "po linii" Smile
a przecież nie są to głupi ludzie... jak mówię - mistrzostwo świata dla kreatorów...

WildLady
coś piszą, że Turcy wysłali wojsko do Iranu, może dlatego nie chcą pomocy w tamtych rejonach?

Maslarz
zobaczcie coś cudownego :http://www.irf.se/allsky/rtascirf.php

wibi
Zobaczcie co o 20:30 i 21:30 (czasu polskiego) zaczęło się dziać z geomagnetyzmem.

s4.postimage.org/55somy8bt/Burza_geomagnetyczna_2011_10_24.jpg

W tej chwili mamy już odchylenia polaryzacji od -18 do +20, czyli w małym odcinku czasu następuje zmiana polaryzacji o wielkości 38nT
Sprawdzałem pomiary na magnetogramie, to u mnie bardzo mocno zmienia się pole w tej chwili.

Ciekawe, czy jutro nie okaże się, że znowu jakieś duże miasta nie mają energii elektrycznej.

Maslarz
A jaka Zorza polarna

Maslarz
ja w miedzyczasie wyszukałem wszystkie stacje, w których uległy uszkodzeniu magnetometry. Okazało się że są położone w Australii i kawałkiem w Arktyce. Tam poszło główne uderzenie. Ciekawe co z pradem

wibi
Tu jest mapa chmur w podczerwieni nad Polską.
http://www.sat24.com/gzoom.aspx?ir=tr...&y=207
Jeśli nie ma u Was chmur (u mnie niestety są), to idźcie z aparatami i róbcie zdjęcia.

W aparacie dobrze jest ustawić ISO na 3200 i dłuższe naświetlania.
Czym niższe ISO, tym dłużej musicie naświetlać.

wibi
Po ustawieniu Słońca widać, że mocno "dostała" cała Indonezja, trochę Australia i chyba trochę mocniej Nowa Zelandia.

Przejdź do forum: