Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 2 gość(ci)
 Drukuj temat
Trzęsienia ziemi na świecie
pelo51
To że główny nurt informacyjny nie mówi nam wszystkiego i manipuluję informacjami wiadomo od dawna. Jednak po zastanowieniu , może to i lepiej bo jak by się zastanowic co by się działo na świecie i na giełdach gdyby tak co dzień infromowano "ciemne" społeczeństwo o trzęsieniach, wulkanach, dziurach w ziemi i słoneczku ? To nie wiem czy wtedy nie nastapił by kataklizm wywołany przez ludzi. Jak to mówią czego oczy nie widzą sercu nie... Tytanic tonie ale orkiestra gra do końca.

Tatarak
Pelo51:

Tytanic tonie ale orkiestra gra do końca.

To bardzo trafne przyrównanie Wink

Tatarak
Jestem tu świeżo zarejestrowany ale forum śledzę już od jakiegoś czasu. Mnie jakoś udało się wyrwać z nurtu "niedoinformowanego stada".

Ale nie o tym chciałem ....

Śledząc ostatnie wydarzenia sejsmiczne dostrzegłem pewe podobieństwo. Ciekaw jestem co na ten temat maja do powiedzenia osoby bardziej obeznane w temacie:

porównajcie te oba obrazki

http://zmianynazi...ycie-wyspa

http://www.koeri....73101.html

czy też macie jakieś dziwne przeczucie , że to z tej samej półki?

Gelix
Hmm, mnie też się wydaje ,że będzie gorzej niż się tego spodziewamy........
Czas pokaże , ja czuję coś niepokojącego........a co mogę zrobić??

chyba nic oprócz podstawowych zapasów wody i długoterminowej żywności na wszelki wypadek, jeśli nic się nie stanie to i tak się niewiele zmarnuje........ a w razie czego może życie uratuje........

Tatarak
Mam tylko nadzieje, że "nasz" europejski superwulkan w Niemczech pośpi sobie jeszcze kilka wieków.
Bo gdyby TEN sie tez obudził to .... UE miałaby z głowy obecne kłopoty finansowe bo po prostu przestałaby istnieć. Zostałyby tylko grupki ludzi walczących o przetrwanie. Brrr

Maslarz
Po takim "kopniaku od słońca, jaki dostała wczoraj ziemia i nic się nie stało, to wszystko przetrzyma - siadły wszystkie magnetometry na terenie australii i części arktyki ( tam wszystkie dwa). a zienia się nie trzęsie w tamtym rejonie.

Tatarak
To co wczoraj Ziemia dostała od Słońca, to tylko psztyczek w ucho Wink
Juz się boję co będzie jak zdecyduje sie dać nam KOPA

WildLady
DO-KŁAD-NIE! Wszak wszyscy i wszystko ma jakąś wytrzymałość...
mało którego boksera można powalić jedną pięścią w noch...
ale jak się atakuje systematycznie - któregoś z rzędu uderzenia nie wytrzyma Sad

WildLady
dwadzieścia parę lat temu gdzieś w okolicach Lubiąża na wieży jakiegoś kościoła czy klasztoru zobaczyłam napis: "PAMIĘTAJ, ŻE KAŻDA Z TYCH GODZIN MOŻE BYĆ TWOJĄ OSTATNIĄ".
Byłam normalnie w szoku... bo był to dla mnie niepojęty pesymizm...
dziś jednak widzę w tym nutę optymizmu i właśnie cieszę się każdą chwilą na tej cudownej planecie, bo w świetle obecnych wydarzeń - ten KOP może nadejść w każdej chwili...

wybuch superwulkanu oznacza, że nasze zapasy w spiżarkach psu na budę Sad
bo nie jesteśmy w stanie zgromadzić żywności dla całej rodziny na LATA... a o latach tu mowa... brak światła słonecznego oznacza, że nic nam nie wyrośnie... a i tak jest to super optymistyczny wariant zakładający brak promieniowania z uszkodzonych elektrowni jądrowych na całym świecie....

szczerze? to nawet tych podziemnych miast - jeśli faktycznie istnieją - nikomu nie zazdroszczę, bo mimo, że bardzo kocham życie, to chyba bym nie chciała spędzić go jak kret pod ziemią...
a jeśli spełni się najczarniejszy scenariusz - to byłyby to bardzo długie lata...

wibi
Temat dotyczący burzy geomagnetycznej został przeniesiony: http://forum.losyziemi.pl/forum/viewt...ead_id=127

Gelix
12:59 UTC , wstrząs Mag 2.7 100km na południe od CUMBRE VIEJA .......

Maslarz
w Polsce dzisiaj dwa trzęsienia ziemi: Kroczymiech obok Chrzanowa 2011-10-25 02:56:13 GMT
Magnitude: 2.6mb
Latitude: 50.12°
Longitude: 19.37°
Depth: 10 km
oraz Czarna wieś koło Częstochowy 2011-10-25 09:58:18 GMT
Magnitude: 2.6ML
Latitude: 50.82°
Longitude: 18.86°
Depth: 0 km
tylko dlaczego na powierzchni ziemi?

Maslarz

WildLady napisał(a):

wybuch superwulkanu oznacza, że nasze zapasy w spiżarkach psu na budę Sad
bo nie jesteśmy w stanie zgromadzić żywności dla całej rodziny na LATA... a o latach tu mowa... brak światła słonecznego oznacza, że nic nam nie wyrośnie... a i tak jest to super optymistyczny wariant zakładający brak promieniowania z uszkodzonych elektrowni jądrowych na całym świecie....

.

Słoneczko nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Nasze zapasy wcale nie maja zadania zaopatrzyć nas na lata czy dziesięciolecia. To jest niemożliwe. Mamy przetrzymać szok i pierwsze kroki w nowym środowisku. My musimy nauczyć się improwizować i wykorzystywać to co będzie możliwe do wykorzystania dla przeżycia. To że mówimy tu o rzeczach które możnabyłoby zrobić, nie oznacza że trzeba je mieć. Np. coś się stanie, ale słońce będzie. zobaczysz przy drodze panel słoneczny i będziesz wiedzała że go można wykorzystać. Możesz nie znając się na elektronice, wziąć pod włos męża i podsunąć mu pomysł wykorzystania tego. Jak będziesz wiedziała, że na spirytusie silnik pracuje bez problemu, to też to wykorzystasz. bo polak potrafi zrobić spirytus nawet z trawy. I o to w tym wszystkim chodzi, to jest nasz kataklizmowy survival. wykorzystać wszystko co jest możliwe do przeżycia.

Maslarz
W Turcji znów trząsnęło 5,7 na głębokości 7,6km. A już miałem nadzieję, że się uspoloiło.

wibi
Zmniejsza się głębokość wstrząsów, może coś się "przeciska" ku górze.

wibi
Kolejna grzechotka wstrząsów wystąpiła w lokalizacji: 11°55'16.54"N 43°54'58.31"E

Między Jemenem, a Dżibuti. Tam łączą się płyty kontynentalne i jest bardzo dużo wulkanów.

Maslarz
to w Polsce się przecisnęło? Czy ktoś może mieszka przy Czarnej Wsi? Może wie co tam się stało ok 12?

wibi
maslarz, co się niby przecisnęło?
Napisz coś więcej.

WildLady
Wibi, to Ty napisałeś, że coś się przeciska Smile

Maslarz
"oraz Czarna Wieś koło Częstochowy 2011-10-25 09:58:18 GMT
Magnitude: 2.6ML
Latitude: 50.82°
Longitude: 18.86°
Depth: 0 km
tylko dlaczego na powierzchni ziemi?"