Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Rozbłyski słoneczne, a ludzki mózg
wibi
Wątek pojawił się w innym temacie, więc postanowiłem zrobić do niego nowy temat.
Link do wątku: http://forum.losy...owstart=60

Nigdy wcześniej nie wiązałem aktywności słonecznej z czołowymi wypadkami na drogach, ale trzeba się temu bliżej przyjrzeć.
Pierwsza myśl, jaka się pojawiała po przeczytaniu takiej informacji, to zmęczenie człowieka lub awaria pojazdu.

Trzeba poszukać informacji o takich wypadkach i sprawdzać czas wystąpienia flar słonecznych.

W wątku tym będziemy poruszać nie tylko wypadki samochodowe, ale ogólnie działanie promieniowania na ludzki mózg.

Zaczniemy od tych wypadków.

Dziesięć osób zginęło w zderzeniu dwóch samochodów w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy.
Do wypadku doszło wczoraj wieczorem.
Ciężarówka volvo niespodziewanie wyjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka mikrobus.
Z 11 osób, które podróżowały mikrobusem, przeżyła tylko jedna. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.
Został on zatrzymany przez milicję

Źródło: PAP, http://www.rmf24....nId,358596

Ori
Ma to z pewnością ogromny wpływ na ludzki mózg a co za tym idzie na opóźnione reakcje i zachowanie psychofizyczne. Rozmawiałem z różnymi ludźmi prowadzącymi samochody ciężarowe zawodowo, twierdzili,że są takie dni, w których bez względu na ilość przejechanych kilometrów czy pory dnia czują się jakby wyłączeni z rzeczywistości, czuja się jakby byli pasażerem a nie kierowcą, muszą wysilać koncentrację aby nie doprowadzić do wypadku na drodze.

brunia3
Ja też tak miewam. Więcej - "zawieszam" się totalnie. Oprócz bólu głowy, moje funkcje życiowe ulegają totalnemu zaburzeniu. Zaczęło się to w lecie 2005 roku ( tak drastycznie ).
Nie jestem w stanie ogarnąć myślami konkretów. Masakra. To trwa ok 1 dnia. potem juz jest ok.
Edytowane przez wibi dnia 22-04-2012 11:43

luk
W związku z tym, że Słoneczko się mocno rozpędza teraz, jest okazji poobserwować siebie i nauczyć się trochę interpretować reakcje naszego organizmu.
Proponuję zwracać uwagę na:
1. Ból głowy, który promieniuje głównie (w moim przypadku) na potylicę. Jest to związane m.in. z wpływem pola magnetycznego Ziemi na szyszynkę.
2. Splot słoneczny i związane z nim uczucia. Można np. odczuwać lekkie 'podekscytowanie' w tym miejscu, mrowienie, delikatny niepokój itd. Uczucia mogą być naprawdę różne, ponieważ każdy takie sygnały odbiera indywidualnie.
3. Środek klatki piersiowej, wysokość rękojeści mostka. Tak jakby odrobinę przed.
4. Poziom percepcji.
5. Zawahania równowagi
6. 'Stłumiona' świadomość połączona z dość dużym niewyspaniem.

Tłumaczyć zależności nie będę, co na co wpływa, i dlaczego odczuwamy to tak, a nie inaczej, z prostej przyczyny, że jeszcze sam obserwuję i nie chciałbym pisać o czymś, jeśli nie mam pewności.

Odczucia mogą być naprawdę różne i warto je obserwować, ponieważ ogólny wpływ wszelakiej aktywności, która teraz rośnie wiąże się mocno z tym co będzie się działo z naszym ciałem. Dobrze jest mieć tego świadomość, żeby się nie bać i nie biegać w strachu do lekarza co chwila.
Jednak jeśli cokolwiek będzie się podejrzanie nasilało, należy udać się do lekarza i zrobić sobie badania, żeby nie tłumaczyć wszystkiego aktywnością Słońca Wink

luk
Jakieś ciekawe obserwacje?
Ja ostatnio mam strasznie mało czasu na cokolwiek, ale staram się monitorować aktywność i dzisiaj przy naszym rozkręconym Słońcu potwierdziło mi się coś pratycznie w 100% Smile
Ale zanim się podzielę może ktoś też coś zaobserwował?

wibi
Ja też chętnie poczytam Wasze obserwacje.

marx
Chyba jestem nie aktywny na słońce... dzisiaj byłem lekko śpiący, to wszystko

wibi
Ostatnie rozbłyski u mnie też nic nadzwyczajnego nie powodowały.
Ale wkrótce to się chyba zmieni.

czantoria
[b]luk napisał(a)
2. Splot słoneczny i związane z nim uczucia. Można np. odczuwać lekkie 'podekscytowanie' w tym miejscu, mrowienie, delikatny niepokój itd. Uczucia mogą być naprawdę różne, ponieważ każdy takie sygnały odbiera indywidualnie.

Luk, co masz na myśli w punkcie 2? Traktuję poważnie pytanie, choć może to wyglądać inaczej Wink. Bo w tym przypadku moje odczucia pasują jak ulał. Mam wielką ochotę na biegi po lesie i generalnie ruch. Myślisz, że to wpływ słońca? Ja to kojarzyłam raczej z czymś innym, ale to osobna bajka. Nazywam to trzepotem motyli w żołądku Grin
Lubię konkrety Smile Nie cierpię pie...a w bambus Smile

luk
czantoria napisał(a):

Luk, co masz na myśli w punkcie 2? Traktuję poważnie pytanie, choć może to wyglądać inaczej Wink. Bo w tym przypadku moje odczucia pasują jak ulał. Mam wielką ochotę na biegi po lesie i generalnie ruch. Myślisz, że to wpływ słońca? Ja to kojarzyłam raczej z czymś innym, ale to osobna bajka. Nazywam to trzepotem motyli w żołądku Grin

Dokładnie też tak można to odczuwać Smile

Jeśli chodzi o wczorajszy dzień, to może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale wyczułem praktycznie każdy wzrost aktywności. Dokładnie w splocie słonecznym (ciekawe czemu tak się nazywa Wink ) pojawiały się konkretne odczucia, które po kilku minutach (z reguły do 10) były potwierdzane wykresem.

Czantoria zwróć uwagę na to co czujesz... Jeśli zaczniesz nagle odczuwać 'podekscytowanie' Wink to od razu zacznij obserwować wykres. Gwarantuję jeszcze większe podekscytowanie jak zacznie się potwierdzać Grin

geepard
Ja w ostatnich dniach odczuwam zwiększenie poziomu testosteronu Wink

czantoria
Bardzo podoba mi się taki stan. Mógłby być taki codziennie. Grin Pewnie gdybym byłą mężczyzną odczuwałabym wzrost testosteronu Grin
Lubię konkrety Smile Nie cierpię pie...a w bambus Smile

Anu
jeśli ktoś ma znajomego policjanta z WRD to może się troszczkę o wypadkach dowiedzieć, policjant z wrd z kilkuletnią praktyką w zależności od podgody już wie do jakich wypadków będzie w danym dniu jeździł i w 90% przypadków sprawdza mu się wszystko. Tylko trzeba później zrobić konwersję z art PORD na ludzkie zachowanieSmile

wibi
Znów występuje dużo wypadków samochodowych podczas ostatnich dni, w których występują burze geomagnetyczne.

traska79
ale te wykreste teraz to szaleja

wibi
Mam duże skoki w pomiarach grawitacji czasowo analogiczne do skoków w magnetycznych, co świadczy, że od kilku godzin coś mocno się dzieje na Słońcu.

kk
dobrze by było połączyć ten temat z podobnymi ("ból głowy" i "samopoczucie" w związku z aktywnością Słońca), bo trzeba skakać i trudno później coś znaleźć - już mi się zdarzyło zgubić parę razy... Ale brak wyczucia kierunku w necie chyba można leczyć Wink

cobra
Wszystkie tematy prawie takie same mówią, o tym samym wiec po co ich tyle Smile a jak poczytam Ori to rozumiem dlaczego tyle zombie na planecie.cos1
Edytowane przez cobra dnia 01-06-2014 13:05

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
6,191,413 unikalnych wizyt