Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Forum serwisu LosyZiemi.pl » Przygotowania na wypadek kataklizmów » TP*** - Naturalne lekarstwa
 Drukuj temat
Naturalny antybiotyk
Ori
Mamy wzmożony okres "grzybobraniowy", ale to nie wszędzie. W innym dziale naszego forum ktoś zaleca aby nie zabierać dzieci do lasu ze względu na kleszcze. Moim zdaniem trzeba zabierać dzieci do lasu, pokazywać im naturę w tej czystej postaci, pokazywać drzewa, rośliny zielne i tłumaczyć co sam robię zabierając kiedyś swoje dzieci a teraz wnuki do lasu. Trzeba pamiętać tylko o jednym, że kleszcz będzie żerował na organizmie zakwaszonym, nigdy na zasadowym.
Przy innych okazji mówiłem na temat m.in. właściwości przeciw kleszczowych wrotyczu. Jeżeli będziemy przynajmniej raz w roku stosować kurację wrotyczową lub glistnikową ( ze względu na znajdujący się w nich tujon) to nic nam nie grozi ze strony zarażonego boreliozą kleszcza ( bo nie każdy kleszcz jest nosicielem krętka borelii).
Moim zdaniem wystarczy taka kuracja raz w roku na wiosnę. Wtedy ta kuracja jest przeciw pasożytom w naszym organizmie oraz późniejszą osłoną przeciw boreliozie.
W takim razie zabierajmy dzieci do lasu bo nie idziemy do lasu po grzyby tylko na grzyby, no chyba, że ktoś traktuje to zarobkowo. Pamiętajmy o ziołach o każdej porze roku a nie będzie niespodzianek. Ja dzisiaj wykopałem dość duży kopczyk dzikiej marchwii, opłukana, wysuszona i pocięta razem z natką (natka dzikiej marchewki jest jadalna) i zamrożona.
Przyczyna źródłem wszelkich skutków.

alsza
Masz rację @Ori, jestem za tym żeby dzieci miały kontakt z przyrodą, gdyby nie ja, to moja wnuczka nie wiedziałaby chyba jak wygląda las. Ja też obawiam się kleszczy, bo do mnie wszelakie dziadostwo się przyczepia, ale odpowiedni strój i nakrycie głowy powinny sprawę załatwić.
Co do grzybów, u nas w lesie posucha, znalazłam dwa podgrzybki i nie zapowiada się na wysyp, chyba że obficie popada...

Ori
Kiedyś znajomi zapytali mnie czy juź są w lesie grzyby i kiedy będzie wysyp, odpowiedziałem, źe ostatnim razem, kiedy byłem w lesie był wysyp. Wracając do samochodu pośliznąłem się na mokrym korzeniu i upadając na ziemię wysypałem cały kosz grzybów, to właśnie wtedy miałem wysyp. A tak serio, to powiedzcie, komu przytrafiło się znaleźć smardze? Mnie spotkał ten zaszczyt dwukrotnie, ale tylko w jednym roku. Smardze są grzybami jadalnymi o właściwościach leczniczych o czym mroźna przeczytać tutaj:
http://zdrowiebez...go-grzybka/
Grzyby leczą
Właściwości lecznicze grzybów znane są od dawna w medycynie ludowej. Dzisiaj naukowcy odkrywają w nich działanie antynowotworowe. I to z pozytywnym skutkiem.

http://www.natura...lecza.html
Edytowane przez Ori dnia 08-10-2018 20:28

alsza
Dobrych parę lat wstecz smardze pokazały się w moim ogrodzie, byłam tym faktem zdziwiona, bo przypuszczałam że rosną tylko w lasach )))).

eveden
[quote]Ori napisał(a):
Mamy wzmożony okres "grzybobraniowy", ale to nie wszędzie. W innym dziale naszego forum ktoś zaleca aby nie zabierać dzieci do lasu ze względu na kleszcze. Moim zdaniem trzeba zabierać dzieci do lasu, pokazywać im naturę w tej czystej postaci, pokazywać drzewa, rośliny zielne i tłumaczyć co sam robię zabierając kiedyś swoje dzieci a teraz wnuki do lasu. Trzeba pamiętać tylko o jednym, że kleszcz będzie żerował na organizmie zakwaszonym, nigdy na zasadowym.
Przy innych okazji mówiłem na temat m.in. właściwości przeciw kleszczowych wrotyczu. Jeżeli będziemy przynajmniej raz w roku stosować kurację wrotyczową lub glistnikową ( ze względu na znajdujący się w nich tujon) to nic nam nie grozi ze strony zarażonego boreliozą kleszcza

W żaden sposób nie chciałabym polemizować z @orim ale przyznam że to chodzi o mój wpisSmile chcę niniejszym zamieścić sprostowanie: Niestety pośpiech to bałagan ...ukłon w stronę @wibiego...niestety często zdarza mi się pisać skrótami i ....)
W tym dniu(kiedy zamieszczałam wpis) zgłosił się rodzic z maluchem 14 miesięcznym, ugryzionym przez kleszcza..Frown.Rodzic w panice,dziecko czeka na dodatkowe badania , niestety wszystko wskazuje na boleriozę.
Byli z nim na grzybobraniu. Niestety glistnik i wrotycz nie podaje się profilaktycznie u maluchów
I to właśnie takie maluchy miałam na myśli zamieszczając wpis.Dotyczył też zabierania psów i zdania na ten temat nie zmienię.
A z resztą, zgadzam się z piszącymi powyżej: tak dzieci powinny poznać i las i wszystko co jest tam i dobrego i zapoznać się z tym co jest niebezpieczne .
A przede wszystkim nauczyć się go szanować z całym jego dobrodziejstwem.
Ale moim zdaniem , gdy już osiągną przynajmniej wiek 3 lat. Oczywiście nie każdy kleszcz jest nosicielem boleriozy ,ale niestety coraz więcej zakażonych i nie tylko boleriozą ale też innymi równie niebezpiecznymi i dla dzieci i dla zwierzaków domowych
Dlatego potrzymam ,że świadomy opiekun nie ryzykuje zdrowiem podopiecznych.
Edytowane przez eveden dnia 22-09-2018 22:36

Ori
Dlatego potrzymam ,że świadomy opiekun nie ryzykuje zdrowiem podopiecznych

Bardzo dobrze, tak trzymaj bo ciągle tutaj chodzi o tą świadomość i rozsądek.
Ponadto polecam przeczytać to co znajdziecie na stronie:
[url]http://www.igya.p...vulgare.ht[/url]

xena
A tak serio, to powiedzcie, komu przytrafiło się znaleźć smardze?

Ja też kilka lat temu miałam we własnym ogrodzie. Było to po tym, jak sąsiadka wysypała pas wzdłuż płotu świeżą korą. Wyrosły i u niej i u mnie. W lesie - nigdy nie spotkałam.
Wszystko ma swój czas pod Słońcem...

WildLady
Ja z kolei przyznam, że często zabieram roczną wnuczkę do lasu - po prostu i ją i siebie zabezpieczam - nacieram olejkiem goździkowym, stosuję wygodną odzież ochronną... sama szwendam się po takich chaszczach zbierając od lat poziomki, jagody, grzyby czy leśne maliny, a w życiu kleszcza nie miałam... szkoda odbierać dziecku las - jak można je po prostu odpowiednio ubrać... a po powrocie dokładnie obejrzeć... nie taki diabeł straszny jak go malują...

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
6,563,023 unikalnych wizyt