Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Zmiana biegunów na Słońcu i Ziemi?
darmi
Proszę bardzo, nadmieniam jednak, że pisałem o tym już w ubiegłym roku w tym temacie http://forum.losy...post_34891 i jakoś nie rzuciło ci się to w oczy Smile. Nie jestem pewien z którego źródła dokładnie korzystałem bo było ich kilka ale na pewno częściowo, stąd : http://www.fizyka...m-L04.docx i rozmowa z neurochirurgiem.

Neurolog Joseph L. Kirschvink z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego udowodnił w przeprowadzanych przez siebie badaniach, że w ludzkim mózgu występuje dość duże stężenie kryształów magnetytu. W większej części naszego najważniejszego organu jest ich około pięć milionów na gram, ale w membranie mózgu znajduje się aż 100 milionów kryształów magnetytu na gram. Te mikroskopijne kryształki (o rozmiarze pięćdziesięciomilionowej części milimetra) reagują ponad milion razy silniej na pola magnetyczne niż jakikolwiek inny materiał biologiczny. W związku z tym człowiek nie może wprawdzie świadomie postrzegać zmysłami fal (np. wytwarzanych przez komputer), lecz rejestruje je nieświadomie. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, abyśmy mogli poznać możliwe zagrożenia i szanse z tym związane.
Kryształy magnetytu, których obecność stwierdzono w ludzkim mózgu, występują w ciałach wielu zwierząt. Pomagają im orientować się w terenie na podstawie ziemskiego pola magnetycznego. System nawigacji u pszczół, gołębi i innych ptaków działa dzięki mikroskopijnym ziarenkom magnetytu znajdującym się w mózgu lub dziobie.

p.s O gołębiach nie pamiętałem, cóż najpewniej korzystaliśmy z podobnych źródeł Wink
 
wibi
Widzę, że to jest świeże, wcześniej nie znalazłem żadnego materiału, który potwierdzałby to, ale miałem pewność, że tak jest.
O łańcuszkach magnetytu w mózgach zwierząt nauka wie od niedawna.

W publicznym temacie Nerwy, a burze geomagnetyczne opisywałem w grudniu 2013 r. wpływ drgań magnetosfery na człowieka poprzez receptory z kryształkami magnetytu o rozmiarze 1-5nm
http://forum.losyziemi.pl/forum/viewt...post_29117
Edytowane przez wibi dnia 25-01-2015 15:54
 
xena
Tu było o tym np. w kwietniu 2013:
https://lifesound...m/2013/04/
Wszystko ma swój czas pod Słońcem...
 
darmi
ZIEMIA :
Ciekawe spojrzenie, nie wiem jak się do tego odnieść więc CYTUJĘ :

Zasada jest prosta - LHC jest &Cudz_ozwojnicą&Cudz_z o wielkiej mocy i sam nie wytwarza energii, bo jest zasilany energią elektryczną o wielkiej mocy. Pytanie! Jaki ma to wpływ na bieguny magnetyczne Ziemi? Wg naukowców w ostatnich latach bieguny ziemskie nagle zaczęły się przemieszczać. Wraz z podwojeniem mocy LHC w końcu dojdzie do przebiegunowania o którym wciąż piszą i mówią naukowcy, dziennikarze oraz psychotronicy, ale nie widzą związku z eksperymentami w CERN. Skutki tego będą katastrofalne dla całej planetyI ponownie wrzucam materiał warty uwagi, jeśli ktoś jeszcze nie widział POLECAM
Taniec biegunów to produkcja taka typowo naukowa o przemieszczających się biegunach ziemskich. We wspomnianym wyżej filmie jest poruszana min kwestia nieregularności przebiegunowania w poprzednich okresach, o wartościach magnetosfery, która zmniejszyła się w ostatnich 50 latach o blisko 15 % o czym również była mowa na portalu LosyZiemi i wiele wiele innych informacji.
 
wibi

Zasada jest prosta - LHC jest "zwojnicą" o wielkiej mocy i sam nie wytwarza energii, bo jest zasilany energią elektryczną o wielkiej mocy. Pytanie! Jaki ma to wpływ na bieguny magnetyczne Ziemi?

Naprawdę ciężko się odnieść do tego, co napisali.
To pytanie jest tak głupie z punktu widzenia fizyki, że lepiej tego nie komentować.
Bieguny planety uzależnić od kilkuset MW mocy na cewkach przez kilka minut? Nie mam pytań.
Trzęsienie ziemi o sile 8.0 to moc 17.3 TWh (tera wato-godzin), a to jest około 100 tys. razy więcej, niż cały pobór CERN, gdyby eksperyment trwał aż 1h. Pomijając nawet, że duża część energii idzie na chłodzenie.
Domyślam się, że ten, co to napisał, nie wie zbytnio co to elektronowolt.

Wg naukowców w ostatnich latach bieguny ziemskie nagle zaczęły się przemieszczać.

To przemieszczanie wymyślili na dziwnych serwisach informacyjnych, żeby mieć powód do durnej dyskusji i nakręcania teorii spiskowych.
Nie wiem o żadnym nadzwyczajnym przemieszczaniu się.
Edytowane przez wibi dnia 25-08-2015 01:15
 
darmi
Wziąłem to od was z fb ( pod artsem o Cernie jest link ) ktoś tam wstawił link i sobie czytam i pytam bardziej zorientowanych - bo ja się do tego nie potrafię odnieść Smile. Dzięki Wibi za wyjaśnienie
 
wibi
Widziałem ten link, ale nie czytałem.
Zaraz to usunę.
 
Przejdź do forum:

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Trzęsienia ziemi na świecie TP*** Wstrząsy i trzęsienia ziemi 3534 19-06-2019 10:17
Trzęsienia ziemi w Europie TP*** Wstrząsy i trzęsienia ziemi 797 27-04-2019 14:41
Wykrywanie promieniowania docierającego do Ziemi TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 27 06-04-2019 23:50
Cztery bieguny magnetyczne na Słońcu TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 6 23-04-2012 21:30
Potężna burza na Słońcu TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 1 05-06-2011 14:19
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,806,993 unikalne wizyty