Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Zmiana biegunów na Słońcu i Ziemi?
darmi
W artykule z roku 2001 czytamy że odnotowano zmianę biegunów.
http://science.na...st15feb_1/

Obecnie mamy rok 2013(w 2012 również było wiele artykułów na ten temat) i również wspomina się o tym, że zmiana biegunów zachodzi - również tutaj na forum jest wiele informacji o tym,wskazuje na to choćby ostatnia wzmożona aktywność Słońca oraz wiele wypowiedzi użytkowników, którzy są bardzo zorientowani w tym temacie.Wielu wspominało już jakiś czas temu że proces przebiegunowania już trwa.
W tym artykule natomiast czytamy http://zmianysola...egunowania
min "Okres przebiegunowania Słońca powinien następować właśnie w tym momencie" - a zatem wg tych naukowców to właśnie trwa teraz.

Idąc dalej trafiłem na artykuł w którym jest mowa min o kolejnych 2 biegunach
"Japońscy naukowcy dostrzegli niepokojące zachowanie najbliższej nam gwiazdy. Ich zdaniem już w maju 2012 roku na Słońcu pojawią się dwa nowe bieguny magnetyczne!"
http://odkrywcy.p...aid=611b05

I jeszcze 2 bardzo interesujące komentarze na które gdzieś tam trafiłem w sieci:
cyt 1:
"na słońcu nie może zajść ŻADNA ZMIANA BIEGUNÓW!!! bo słońce nie ma dwóch biegunów jak ziemia tylko wiele lokalnych bardzo silnych skupisk magnetycznych które to skupiska ciągle wędrują, pojawiają się nowe i znikają. Pole magnetyczne słońca jest chaotyczne! a to znaczy że nie ma mowy o żadnej zmianie biegunów"
cyt.2:
" Istnieją dowody na coś takiego jak "przebiegunowanie Słońca"?Bo ja uważam, że rozbłyski słoneczne nie wynikają z żadnych przebiegunowań, lecz z koniecznej dla zachowania równowagi energetycznej układu ( słonecznego) transmisji energii. Tak bynajmniej twierdzi dziedzina fizyki zwana termodynamiką."
Obserwuje wypowiedzi kilku użytkowników i jestem pełen podziwu waszej wiedzy, dzięki Panowie i Panie, jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie więc rodzą się pewne wątpliwości.Czy ktoś z WAS jest w stanie odpowiedzieć mi na

Moje pytania :
1.Ile tak naprawdę Słońce ma biegunów ?
2.Czy można wytłumaczyć i udowodnić zjawisko przebiegunowania Słońca ?
3.Jeżeli ktoś z WAS dysponuje materiałami w wersji PL objaśniającymi to zjawisko proszę o linki.
Edytowane przez darmi dnia 24-01-2015 23:26
 
wibi
1. Słońce ma bardzo wiele biegunów, a określanie biegunowości jest na zasadzie sumowania pól na danym obszarze.

2. Po części można, co przeczytasz w temacie głównym o Słońcu.
Proponuję od samego początku: http://forum.losyziemi.pl/forum/viewt...post_27993
Na "przebiegunowanie" Słońca wpływ ma oddziaływanie magnetyczne planet posiadających pole. Na Słońcu powstaje bardzo dużo lokalnych zawirowań magnetycznych, gdzie widoczna jest biegunowość (magnetogram).

3. Nie widziałem żadnych ciekawych materiałów w j. polskim. Nawet NASA niewiele wie o samym procesie przebiegunowania.

Dwa wykresy dotyczące pola magnetycznego z Uniwersytetu Stanforda.
wso.stanford.edu/gifs/Polar.gif

wso.stanford.edu/gifs/DipallR.gif

....jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie więc rodzą się pewne wątpliwości.

Jesteś laikiem, a chciałbyś tak od razu zrozumieć tak skomplikowane procesy. Ciekawe.
 
darmi
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Wykresy muszę przestudiować na spokojnie.Mało informacji na ten temat fakt, fizycy i naukowcy podzieleni.

========== SŁOŃCE ========== ========== SŁOŃCE ==========

1.Fizyk słoneczny Karel Schrijver :
"Ale w tym cyklu, słoneczne bieguny magnetyczne nie są zsynchronizowane. Słońce zmieniło biegun północny ponad rok temu i ma tę samą polaryzację co biegun południowy. To co niepokoi uczonych to &Cudz_oniezwykle długi okres opóźnienia odwrócenia pól magnetycznych&Cudz_z &Myslnik zauważa fizyk słoneczny Karel Schrijver w Lockheed Martin Advanced Technology Center w Palo Alto, w Kalifornii. Naukowcy oczekują, że południowy biegun Słońca zmieni polaryzację w przyszłym miesiącu. Ale takie obietnice słychać już od kilku miesięcy."

Więcej info w tym linku (arts troche dziwny Smile ) http://www.pch24....116,i.html

2.Fizyk słoneczny,( heliofizyk Uniwesytet Stanford )Todda Hoeksema
Co mają wspólnego burze z przebieguno­wa­niem Słońca?
Według fizyka Todda Hoeksema, dyrektora Stanford's Wilcox Observatory, słabnące pole magnetyczne sprawia, że do wysokich warstw ziemskiej atmosfery dociera więcej promieniowania kosmicznego, które indukuje powstawanie wyładowań atmosferycz­nych.
Co dzieje się podczas zmiany biegunów z polem magnetycznym ?
Gdy bieguny magnetyczne Słońca się zamienią pole magnetyczne znów wraca do normy. Gdy natężenie promieniowania kosmicznego spadnie, będzie mniej burz i zmniejszy się ich intensywność - twierdzi naukowiec
I film dotyczący powyższej rozmowy: http://www.youtub...ll6rscmdE4
Jaki wpływ ma proces przebiegunowania na to co znajduje się wokół Słońca i dalej ?
Skutki słonecznego przebiegunowania będzie mieć poważne konsekwencje dla heliosfery, czyli obszaru rozciągającego się jeszcze za Plutonem. Słońce w szczytowym okresie swojego cyklu popisuje się nie tylko wzrostem ilości plam, ale także licznymi rozbłyskami i koronalnymi wyrzutami masy. Wówczas naładowane cząsteczki będą wchodzić w interakcje z atmosferą Ziemi, co zaowocuje zorzami polarnymi, a także problemami w systemach elektronicznych, sieci dystrybucji energii i satelitów GPS &Myslnik ostrzega Hoeksema.
Kolejny cykl będzie słabszy?
Hoeksema i jego zespół zauważyli, że siła pola magnetycznego na biegunach Słońca przed dwoma i trzema laty była niemal o połowę słabsza niż zwykle i bardziej charakteryzowała minimum naszej gwiazdy. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący, 25. cykl słoneczny zapowiada się równie spokojnie jak obecny, co znalazło potwierdzenie w aktualnych pomiarach. To, co zdarzy się w następnym cyklu będzie interesujące - powiedział naukowiec.

3.Informacje naukowców z Uniwersytetu Standforda, którzy od niemal 40 lat prowadzą badania nad centralną gwiazdą naszego układu.
Co około 11 lat dochodzi do przebiegunowania Słońca. Zjawisko polega na nowym organizowaniu się wewnętrznego dynama magnetycznego gwiazdy. Nadchodzące odwrócenie pola będzie punktem środkowym 24 cyklu słonecznego (licząc od początku badań).Północny biegun magnetyczny już dawno zmienił znak, a południowy zrobi to niedługo.
A jak wygląda przebieg tego procesu?
Najpierw pole magnetyczne słabnie, jego natężenie spada do zera, a następnie ponownie wzrasta, tym razem z przeciwnym znakiem - czytamy w oświadczeniu Todda Hoeksema, heliofizyka z Uniwersytetu Standforda. Eksperci wyjaśniają przy tym, że zjawisko przebiegunowania zachodzi przez długi okres, zazwyczaj kilku miesięcy.
W jaki sposób wpływa przebiegunowanie na inne planety naszego układu ?
Przebiegunowanie oddziałuje na wszystkie planety Układu Słonecznego. - Na Jowiszu pojawiają się burze, na Saturnie powstają zorze - wylicza naukowiec.
Również na Ziemi w tym czasie może dojść do nasilenia zórz. Przebiegunowanie, a raczej burza magnetyczna, która będzie mu towarzyszyć, może negatywnie odbić się na życiu na Ziemi. Bowiem pole magnetyczne Słońca oddziałuje na pole magnetyczne Błękitnego Globu, a co za tym idzie pojawiają się zakłócenia w funkcjonowaniu systemu GPS czy na przykład w sieci elektroenergetycznej.

4.Ogólnie o przebiegunowaniu
Wydarzenie to jest ważne ze względu interakcji z magnetosferą Ziemi oraz wzmożenia swojego pola magnetycznego. Zagadnienia te są trudne do zrozumienia, zwłaszcza, że tak zwana nowoczesna nauka nie do końca rozumie zasadę działania słonecznego dynama. Nie można też z całą pewnością powiedzieć jak wyglądają zależności między aktywnością słoneczną a zdarzeniami sejsmicznymi. Ich wpływ może być tym większy im większy wpływ na ziemską magnetosferę zdoła wywrzeć dane zjawisko solarne. Z pewnością oczekiwane przebiegunowanie do takich wydarzeń należy.

5. Czy proces przebiegunowania wpływa na rodzaj rozbłysków ?
Tarcza zasnuwa się plamami a rozbłyski klasy X stają się typową aktywnością. Coś takiego wystąpiło podczas ostatniego przebiegunowania, dlatego ostrzeżenia naukowców poparte są głównie obserwacjami historycznymi. Gdy biegunowość Słońca ulega odwróceniu efekty odczuwa cały Układ Słoneczny. Jednak nie są to zmiany na tyle fundamentalne, że wpływają znacząco na nasz system planetarny jako całość.

Wnioski ( systematycznie będę uzupełniać - info dla zainteresowanych )
A zatem, jak wiemy Słońce posiada wiele biegunów magnetycznych a "określanie biegunowości jest na zasadzie sumowania pól na danym obszarze" i proces zmiany jest nierównomierny; wiemy też już na pewno że proces ten trwa kilka miesięcy.Proces jest cykliczny i pojawia się co 11 lat,chociaż bywają źródła informujące o okresie 13 lat i jest to czwarta zmiana od momentu kiedy obserwujemy ( od 1978 roku ). Przebiegunowanie, znacząco wpływa na klasę rozbłysków, prawdopodobne występowanie klasy X,polaryzacja biegunów nie przebiega w sposób symetryczny.

Dodatkowe informacje dotyczące przebiegunowania Słońca:
http://zmianysola...egunowania
http://zmianysola...unikacyjne
http://zmianysola...nia-slonca
Nietypowe zmiany pola magnetycznego Słońca, już wkrótce będzie miało cztery bieguny
http://zmianynazi...ry-bieguny


========== ZIEMIA ========== ========== ZIEMIA ==========


Przebiegunowanie i przemagnetyzowanie na ZIEMI:
Poniżej tekst objaśniający czym jest zjawisko przebiegunowania i przemagnetyzowania ,dla każdego.Warto! Proszę nie sugerować się nazwą tematu - było to pisane jakiś czas przed 21.12.2012 Smile .
http://projektinf...boimy.html

* uzupełnienie do 21.12.2012 Majowie w tamtym roku ujawnili treść autentycznej wiedzy swoich przodków dotyczącej przepowiedni o roku 2012 byli bardzo zagniewani na rozprzestrzenianie się wersji o apokaliptycznej wizjach i końca świata. Wielokrotnie, próbowali wytłumaczyć że przepowiednia mówi wyraźnie o TRANSFORMACJI jaka nadejdzie. W ten niezwykły dzien., który jest za nami 21.12.2012 doszło do zrównania osi Ziemi z osią centrum naszej galaktyki, potwierdzała to również NASA. Majowie zapowiedzieli wówczas ,że dojdzie wtedy do niezwykle potężnej emisji strumienia naładowanych cząstek, które potężnie zdestabilizują zachowanie naszego Słońca.Twierdzą, że w efekcie tych zmian może dojść do przebiegunowania Ziemi.

PRZEBIEGUNOWANIE NA ZIEMI KILKA INFORMACJI I FAKTY:

Najprawdopodobniej pierwszy o przebiegunowaniu wspominał cytuję: "Edgar Cayce pierwszy mówił o przebiegunowaniu; wczesne wzmianki o przebiegunowaniu Ziemi można znależć również w artykule z roku 1872, w którym ekspert Mezoameryki Charles Etienne Brasseur de Bourbourg interpretuje mity starożytnego Meksyku" I jeszcze jeden cytat z książki Davida Icke sprzed 14 lat cytuję: "Takie osoby jak Braden, szacują, żę Ziemia przestanie się kręcić na parę dni, zanim zacznie obracać się w przeciwnym kierunku.W ten sam sposób bieguny zmieniają się miejscami, gdy przepływ prądu przez stalowy pręt jest odwracany. Gdy planeta zacznie obracać się w drugim kierunku, przepływ prądu również się obróci i w związku z tym także bieguny będą musiały zmienić swoje położenie. Jeśli planeta przestała by się obracać,jedna strona Ziemi była by stale oświetlona,a druga w tym czasie pozostawała by całkowicie zaciemniona, i to właśnie o tym starożytni mówili, że stało się tysiące lat temu.Peruwiańczycy skolei opowiadali o ;długiej nocy; trwającej trzy dni, a w Biblii jest odniesienie do pory dziennej trwającej 20 godzin,najdłuższego dnia. Plemię Hopi zanotowało, jak Słońce wstało dwukrotnie jednego dnia.Najpierw weszło na zachodzie i zaszło na wschodzie,a później weszło na wschodzie i zaszło na zachodzie ; kolej rzeczy obowiązująca od tamtej pory. Według innych starożytnych sprawozdań, Słońce kiedyś wschodziło na zachodzie i zachodziło na zachodzie co jest kolejną wskazówką do tego, że Ziemia dawniej kręciła się w przeciwnym kierunku. We wczesnych latach 90, gdy dopiero zaczynałem sobie zdawać sprawę z takich rzeczy, otrzymałem przekaz informacji od medium,który głosił:Świat się zmienia i północ stanie się południem,a wschód zachodem.Tak było przykazane od zarania dziejów;.Strzał w dziesiątkę,zdawałoby się.Brian Desborough,naukowiec-badach z Kalifornii, również powiedział mi, że mają miejsce potężne przekształcenia geofizyczne, na które nałożona jest medialna blokada informacji. Potwierdza on, że pole geomagnetyczne Ziemi ulega osłabieniu w gwałtownym tempie i że wkrótce osiągnie poziom zerowy. Wierzy, tak samo jak ja, że stoimy,mówiąc najdelikatniej,przed bardzo wyboistą drogą w kwestiach geologicznych.Służba Geologivzna Stanów Zjednoczonych twierdzi, że pole magnetyczne Ziemi spada do zera co 500 000 lat, a później powoli się odbudowywuje,i są to okresy kataklizmowych Zmian na Ziemi,trzęsień Ziemi i erupcji wulkanów,spowodowanych tymczasowym zatrzymaniem obrotu planety.Myślę,żę to się zdarza o wiele częściej niż mówią.Według informatorów Briana,poleg magnetyczne Słońca już spadło do zera i zdaje się, że osiągnęło wyższy stopień konwersji wodoru do helu. Rozbłyski słoneczne zaś są emitowane powyżej i poniżej równika Słońca na szerokości 19,5 stopnia.To jest punkt, w którym energia jest wymieniana między obracającymi się kulami i to na tej szerokości znajdują się piramidy na Ziemi. Energia obecnie otrzymywana od Słońca na tych szerokościach musi być fenomenalna." I tak dalej......


1z. Czy proces przebiegunowania już został zapoczątkowany ?
Na tym amatorskim filmie autor informuje że przez okres 6 miesięcy jeden z biegunów przesunął się o 161 mil.
http://www.youtub...bh9VI2PL0I
Niektóre źródła podają ,że obecnie magnetyczny północny biegun przemieszcze się w kierunku Syberii 2km dziennie.
2z. Czy jednak to niby zwyczajne przebiegunowanie magnetyczne Słońca nie spowoduje przyśpieszenia zmiany polaryzacji magnetycznej Ziemi?
NIE ZNAM ODPOWIEDZI
3z. Jeśli ta zmiana polaryzacji magnetycznej Ziemi będzie miała gwałtowny charakter jaki to będzie miało wpływ na nasze życie na Ziemi?
NIE ZNAM ODPOWIEDZI
4z.Czy bieguny magnetyczne mają znaczący wpływ na migrację zwierząt morskich i ptaków?Dlaczego w okresie ok 1,5 (począwszy od 2012) tak wiele zwierząt morskich znajdujemy na brzegach praktycznie na całym globie.
Zmiana biegunów może wpływać na zwierzęta,które od zawsze kierowały się zmysłem elektromagnetycznej geolokacji. Najprawdopodobniej zwierzęta zaczęły trafiać stadami na linię brzegu - w ich odczuciu tam powinien być ocean - dotyczy to i wielorybów i ptaków - wszystkich zwierząt podróżujących cyklicznie na długie dystanse.
5z.Przebiegunowanie Ziemi prawda czy mit ?
Jak zawsze odpowiedzi poszukuje min w nauce.Na podstawie badań lawy wulkanicznej na Hawajach stwierdzono, że ziemskie pole magnetyczne zmienia cały czas swe natężenie, a co kilkadziesiąt tysięcy do milionów lat zmienia swój kierunek (przebiegunowanie Ziemi). Średni czas miedzy przebiegunowaniami wynosi 250 000 lat, ostatnie wystąpiło około 780 000 lat temu.
6z.Czy wzmożona aktywność wulkanów może mieć związek z przebiegunowaniem?
NIE ZNAM ODPOWIEDZI


Dodatkowe informacje dotyczące przebiegunowania Ziemi:

W ciągu 160 lat pole magnetyczne Ziemi osłabło o 15 proc., w ciągu najbliższych 500 lat może dojść do przebiegunowania naszej planety
http://losyziemi....ej-planety
ESA wystrzeliła trzy satelity monitorujące przebiegunowanie Ziemi
http://zmianynazi...anie-ziemi
Konsekwencją przebiegunowania Słońca może być seria silnych trzęsień ziemi
http://zmianynazi...sien-ziemi
Przebiegunowanie pola magnetycznego Ziemi nie musi być zabójcze dla organizmów żywych
http://zmianynazi...mow-zywych
Edytowane przez darmi dnia 01-12-2013 13:42
 
darmi
Materiały filmowe omawiające zjawisko przebiegunowania Słońca

Wizualizacja przedstawia pozycję pola magnetycznego Słońca od stycznia 1997 do grudnia 2013. Ilość linii zwiększa się wraz z aktywnością. Purpurowe linie przedstawiają gdzie pole magnetyczne słońca jest całkowicie ujemne a zielone gdzie jest dodatnie.
Dodatkowe szare linie reprezentują obszary gdzie dochodzi do lokalnych odchyleń, zmian pola magnetycznego.
Biegunowość słońca zmienia się co mniej więcej 11 lat ( czasem trwa to trochę dłużej) i definiuję to co znamy pod terminem cyklu słonecznego. Wizualizacja pokazuję jak w 1997 rozmieszczony był biegun dodatni i ujemny. Pierwszy z nich ( dodatni) znajdował się na górze natomiast drugi ( ujemny) na dole. Przez następne 12 lat każda grupa linii reprezentujących dany biegun przesuwa się ku obszarowi gdzie znajduję się jego przeciwny odpowiednik . Pod koniec filmu widać iż bieguny znów "dążą"do kolejnego odwrócenia ( grupa linii bieguna dodatniego zmierza z dołu do góry a ujemnego z góry do dołu) co związane jest z pełnym 22 letnim cyklem słonecznym.
Podczas szczytu każdego magnetycznego odwrócenia słońce przechodzi przez okresy zwiększonej aktywności co wiąże się z dużą ilością plam słonecznych i niezwykle potężnymi zjawiskami jak rozbłyski i koronalne wyrzuty masy (CME). Punkty w którym występuję najwięcej plam nazywany jest słonecznym maksimum.W poniższym materiale również mowa o zjawisku przebiegunowania i wiele innych informacji dotyczącej naszej gwiazdy

http://www.youtub...age#t=183s
Edytowane przez darmi dnia 10-12-2013 21:48
 
WosZ

Materiały omawiające zjawisko przebiegunowania Słońcu


Ten temat był już poruszany!

http://forum.losy...post_29457

PROSZĘ WEJŚĆ W LINK POWYŻEJ!
 
darmi


Taniec biegunów to produkcja taka typowo naukowa o przemieszczających się biegunach ziemskich. We wspomnianym wyżej filmie jest poruszana min kwestia nieregularności przebiegunowania w poprzednich okresach, o wartościach magnetosfery, która zmniejszyła się w ostatnich 50 latach o blisko 15 % o czym również była mowa na portalu LosyZiemi i wiele wiele innych informacji.

Edytowane przez darmi dnia 24-01-2015 23:30
 
wibi
Bardzo ciekawy film. Polecam.
 
WosZ
Również znalazłem czas i obejrzałem dokument. Ciekawy! Polecam!
-
 
kk
No i patrzcie, znowu gorący temat... Smile

Awarie sieci energetycznych. Zerwanie łączności telefonii komórkowej. Trzęsienia ziemi i niecodzienne zjawiska atmosferyczne. Zaniki grawitacji naszej planety. Ostateczny kres życia na Ziemi. Takie katastroficzne wizje roztaczają ci, którzy twierdzą, że zbliża się koniec świata spowodowany przebiegunowaniem Słońca.(...)Słońce znajduje się właśnie w szczycie swojej aktywności, co przejawia się wzrostem liczby plam słonecznych - opowiadał prof. dr hab. Janusz Sylwester. Jak wyjaśniał, aktywność naszej gwiazdy przebiega w cyklach, obejmujących średnio okres jedenastu lat. Zmiana biegunów magnetycznych następuje w połowie cyklu, w szczycie aktywności. Co ciekawe, obecnie jesteśmy w trakcie 24. cyklu słonecznego (licząc od pierwszego opisanego przez naukowców, który miał miejsce w 2. poł. XVIII wieku).
Jak wygląda owo przemieszczenie biegunów? Wyobraźnia podsuwa nam tu jakąś gwałtowną magnetyczną destabilizację. - W tak olbrzymim obiekcie bieguny nie mogą się zmienić natychmiast - tłumaczył dr Tomasz Mrozek, podkreślając, że należy tu mówić o całym procesie, trwającym nawet i kilkanaście miesięcy.

http://www.polskieradio.pl/23/405/Art...ni-bieguny
 
spinaczel
Nie chcę się wypowiadać na temat dwóch biegunów Słońca bo pamiętam jakiś artykuł w języku ang., który miałem przeczytać z nowymi odkryciami, ale dotychczas sądzono, że Słońce ma od jednego do kilku mln. biegunów, ale pomijając to i biorąc założenie, że Słońce ma dwa główne bieguny to skoro ten proces na Ziemi trwa kilka tysięcy lat to biorąc pod uwagę, że masa Słońca i wielkość jest dużo większa śmiem twierdzić, że te kilka miesięcy to bzdury, gdyż w tym momencie powinno to dłużej trwać niż na Ziemi a dwa skoro na małych biegunach, gdy dochodzi do ich zamiany, to mamy wtedy koronalny wyrzut masy, to zamiana tych dwóch dużych powinna zniszczyć cały Układ Słoneczny a do tego w przeszłości raczej nie dochodziło...
Edytowane przez Ori dnia 18-02-2014 13:44
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."
 
www.pajacyk.pl
wibi
Nie koniecznie powinno dłużej trwać.
Ziemia ma jądro z żelaza i dipolowe pole magnetyczne sama wytwarza, a Słońce może posiadać wiele biegunów w zależności o ułożenia planet i reakcji jakie aktualnie zachodzą. Dzięki temu bieguny na Słońcu mogą się dość szybko przemieszczać.
 
Ori
Niekoniecznie powinno dłużej trwać. Oczywiście, tego procesu jeszcze nauka całkowicie nie udowodniła. Wiem jedno, że ten proces uzależniony jest od sił magnetycznych planet w odpowiednim ich złączeniu lub ustawieniu wobec Słońca.
Edytowane przez Ori dnia 18-02-2014 14:05
 
wibi
Biegunowość Słońca jest bardziej uzależniona od pola magnetycznego, jakie powstaje w samej gwieździe poprzez prądy strumieniowe i poprzez wpływ pola magnetycznego innych planet. Grawitacja ma tu mniejsze znaczenie, jeśli w ogóle ma.
 
MC

wibi napisał(a):
Biegunowość Słońca jest bardziej uzależniona od pola magnetycznego, jakie powstaje w samej gwieździe poprzez prądy strumieniowe i poprzez wpływ pola magnetycznego innych planet. Grawitacja ma tu mniejsze znaczenie, jeśli w ogóle ma.


Tu przychodzi mi na myśl proste doświadczenie o którym czytałam Smile
Na drewnianym stole położono metalową kulkę, która nie odlatywała w górę trzymana w dole poprzez grawitację ziemi.
W momencie jednak kiedy nad kulką umieszczono mały magnes, ten przyciągnął ją do siebie Smile
 
wibi
Na tej zasadzie odrywają się skupiska wiszącej plazmy na Słońcu, o czym wiele razy pisaliśmy, ale nie ma to kompletnie nic wspólnego z powstawaniem biegunów na Słońcu.
 
MC
Generalnie miało się to odnieść do stwierdzenia, że zbyt wielką rolę przypisuje się grawitacji Smilea zbyt małą magnetyzmowi i elektryczności.
Dotyczyło w zasadzie tego zdania:
Grawitacja ma tu mniejsze znaczenie, jeśli w ogóle ma

Przepraszam jeśli niezbyt jasno się wyraziłam Smile
Edytowane przez MC dnia 18-02-2014 16:53
 
spinaczel
co ile lat dochodzi do zmiany biegunow na Sloncu?
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."
 
www.pajacyk.pl
xena

spinaczel napisał(a):
co ile lat dochodzi do zmiany biegunow na Sloncu?


Pełen cykl słoneczny ma około 11 lat. Czemu pytasz, skoro tyle razy zostało to już napisane na tym forum.
Nie wiesz czy nie wierzysz?
Wszystko ma swój czas pod Słońcem...
 
darmi
Ładnie zebrane wnioski dotyczące przebiegunowania na Ziemi :

Prawdopodobnie weszliśmy jako Ziemia w ostatnia fazę przebiegunowienia magnetycznego Ziemi. Świadczą o tym korelacje burz geomagnetycznych z sejsmiką Ziemi , wybuchami wulkanów, a nawet zmianami klimatu.Dowodzi o tym również masowe wymieranie pszczół oraz wielkich ssaków wielorybów. Zwierzęta wyczuwają ,że coś z naszym ziemskim polem magnetycznym jest "nie tak". Świadczy o tym również znaczne przesunięcie północnego( a w zasadzie południowego ) bieguna magnetycznego w kierunku Kanady. Wyjaśniałoby to bezprecedensowy ataki zimy w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym i w tym roku.Potwierdzeniem również tego ze coś się dzieje z polem magnetycznym Ziemi są ostatnie badania wskazujące na osłabienie Golfsztromu i znaczny wzrost tzw częstotliwości rezonansu Schumanna ( obecnie do ok 14 Hz).

źródło: https://nnka.word...tnia-faza/
I jeszcze uzupełnię od siebie ,że zwierzęta, od zawsze kierowały się zmysłem elektromagnetycznej geolokacji. Obserwujemy wszyscy, że od pewnego czasu zwierzęta morskie zaczęły trafiać stadami na linię brzegu - w ich odczuciu tam powinien być ocean - dotyczy to i wielorybów i ptaków - wszystkich zwierząt podróżujących cyklicznie na długie dystanse. Wiele ptaków również umiera i spada z niewyjaśnionych przyczyn; chociaż otrzymujemy informacje, że głównie winny jest jakiś np. wirus. Warto również dodać, że od dawna wiedziano o obecności magnetytu w mózgu zwierząt np. ptaków co wyjaśnia zachowanie kierunku lotów. Natomiast o tym, że obecność kryształków magnetytu występuje w mózgu człowieka wiemy od niedawna.
Jeżeli ktoś ma ciekawe wnioski na temat "Zaburzenia "geolokacji" u zwierząt" mamy temat. http://forum.losy...post_34891
Edytowane przez darmi dnia 24-01-2015 23:49
 
wibi

darmi napisał(a):
Ładnie zebrane wnioski dotyczące przebiegunowania na Ziemi :

Prawdopodobnie weszliśmy jako Ziemia w ostatnia fazę przebiegunowienia magnetycznego Ziemi. Świadczą o tym korelacje burz geomagnetycznych z sejsmiką Ziemi , wybuchami wulkanów, a nawet zmianami klimatu.Dowodzi o tym również masowe wymieranie pszczół oraz wielkich ssaków wielorybów. Zwierzęta wyczuwają ,że coś z naszym ziemskim polem magnetycznym jest nie . Świadczy o tym również znaczne przesunięcie północnego( a w zasadzie południowego ) bieguna magnetycznego w kierunku Kanady. Wyjaśniałoby to bezprecedensowy ataki zimy w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym i w tym roku.Potwierdzeniem również tego ze coś się dzieje z polem magnetycznym Ziemi są ostatnie badania wskazujące na osłabienie Golfsztromu i znaczny wzrost tzw częstotliwości rezonansu Schumanna ( obecnie do ok 14 Hz).

źródło: https://nnka.word...tnia-faza/

Powiem Ci, że materiał który wkleiłeś to wyjątkowe bzdury.
Kompletnie niczemu to nie dowodzi.

I jeszcze uzupełnię od siebie ,że zwierzęta, od zawsze kierowały się zmysłem elektromagnetycznej geolokacji. Obserwujemy wszyscy, że od pewnego czasu zwierzęta morskie zaczęły trafiać stadami na linię brzegu - w ich odczuciu tam powinien być ocean - dotyczy to i wielorybów i ptaków - wszystkich zwierząt podróżujących cyklicznie na długie dystanse. Wiele ptaków również umiera i spada z niewyjaśnionych przyczyn; chociaż otrzymujemy informacje, że głównie winny jest jakiś np. wirus. Warto również dodać, że od dawna wiedziano o obecności magnetytu w mózgu zwierząt np. ptaków co wyjaśnia zachowanie kierunku lotów. Natomiast o tym, że obecność kryształków magnetytu występuje w mózgu człowieka wiemy od niedawna.
Jeżeli ktoś ma ciekawe wnioski na temat "Zaburzenia "geolokacji" u zwierząt" mamy temat. http://forum.losy...post_34891

Oczywiście zaburzenie geolokacji może wystąpić poprzez silne burze geomagnetyczne i jonosferyczne.
O magnetycie w mózgach pewnych zwierząt wiadomo od bardzo niedawna.
U gołębi znaleziono magnetyt w dziobie i tej teorii trzymano się przez długie lata.

Natomiast o tym, że obecność kryształków magnetytu występuje w mózgu człowieka wiemy od niedawna.

Daj źródło tej wiadomości, bo mam wrażenie, że przeczytałeś informacje, które ja napisałem na Forum i napisałeś je w takiej formie, jakby one były ogólnie dostępne, a to mi się nie podoba.
 
Przejdź do forum:

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Trzęsienia ziemi na świecie TP*** Wstrząsy i trzęsienia ziemi 3535 19-06-2019 19:38
Trzęsienia ziemi w Europie TP*** Wstrząsy i trzęsienia ziemi 797 27-04-2019 14:41
Wykrywanie promieniowania docierającego do Ziemi TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 27 06-04-2019 23:50
Cztery bieguny magnetyczne na Słońcu TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 6 23-04-2012 21:30
Potężna burza na Słońcu TP*** Słońce, protony, elektrony, plazma, neutino, 1 05-06-2011 14:19
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,807,152 unikalne wizyty