Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Słońce - Szukamy -02-
wibi
Kolejne zadanie.

Dzisiejszy rozbłysk klasy M6.3
s24.postimg.cc/6vi4so25d/Xray_1m_2013_11_01.jpg

Magnetometr
s24.postimg.cc/wi4alxr6p/Magnetometr_2013_11_01_3h.jpg

Grawitacja
s24.postimg.cc/qv7xogoo1/Grawitacja_2013_11_01_3h.jpg

Co można powiedzieć o tych wykresach?

marx
Około godziny 19:45 mamy rozbłysk M6.3
s24.postimg.cc/g3hwbic4x/20131101_195922_1024_0304.jpg

Po pół godzinie ~ 20:15 pomiary na magnetometrze w osi X rosną o ok 0,3mT w osi Y maleją o ok 0,4mT na Z niewielki 0,2mT (kolor niebieski) W okresach godzinę po rozbłysku i dwie można zauważyć skoki w przeciwnym kierunku (kolor fioletowy)

s10.postimg.cc/n4cifien9/Magnetometr_2013_11_01_3h.jpg

Na wykresie grawitacji również w godzinę po rozbłysku i dwie można zobaczyć jak wykres "rośnie" w osi X oraz Y

s18.postimg.cc/aoqmwixbp/Grawitacja_2013_11_01_3h.jpg

PS nie linczujcie mnie Smile

wibi
Nie mT (mili Tesla), tylko uT (mikro Tesla).
Tylko dwa niebieskie dotyczyły tego rozbłysku.
Na wykresach grawitacji znalazłeś inne zdarzenia, ale nie rozbłysk Smile

Ogólnie dobrze, jak na pierwszy raz.
Biorę pod uwagę, że jest ciężko, jeśli nie można powiększać wykresu Smile

rafiix
Proponował bym sprawdzić godzinę 19:54
Mag. - spory spadek w osi Y
Akc. - wzrost w osiach X, Y i spadek w osi Z

wibi
19:54 UTC po środku Smile
s21.postimg.cc/r7adtzbdv/Grawitacja_2013_11_01_20m.jpg

s21.postimg.cc/5ywpcjwwz/Magnetometr_2013_11_01_20m.jpg

rafiix
Kiedy właściwie był ten rozbłysk?:/
marx pisze że o 19:45
na solarmonitor.org podają że o 19:46
a na solarham.net że o 19:53

na SDO nie mogę zobaczyć danych z tego miesiąca....

wibi
rafix, tu masz wszystkie informacje.
http://losyziemi.pl/dzial-pomiarow/sl...ce-on-line

SDO działa poprawnie.

rafiix
Z tą 19:54 to chyba był chybiony pomysł

Zastanawiam się nad godziną 20.01.28
Na obu wykresach występują skoki

Czy to może być moment gdy dotarła do nas fala EM?

wibi
Podpowiem ciekawostkę. Jeśli na wykresach grawitacji zobaczysz częstotliwość w cyklu narastającym i/lub opadającym, to jest to zapewne rozbłysk, czyli pęknięcie łuku.

19:52:30, 19:57:40, 19:58:00

Zwracaj również uwagę na układ oddziaływań w osiach.
Czasami takie informacje wiele nam mówią.

wibi
Dzisiejsze pomiary - bardzo ciekawe, warto się przyjrzeć.
Kto tym razem podejmie się analizy?
s23.postimg.cc/54e2b4eqv/image.jpg

s23.postimg.cc/miyajebvr/image.jpg

kameleon
NIe wiem jaka ma być zależność między grawitacją a rozbłyskami, może się spodziewać bo dlaczego nie zależności fizycznej, i poślizg byłby wówczas parogodzinny parodniowy lub dłużej... że niby dajmy na to pole magnetyczne żelazo i niewidoczna ciemna materia czy coś ;-)... na pierwszych wykresach jest spadek po rozbłysku w grawitacji .... zdaje się że idzie zauważyć.... ale równie dobrze może być wzrost, albo raz tak raz tak.... czyli taka zależność.... Czyli że aby znaleźć zależność trzeba szperać w rozpiętości miesięcy, przesuwając jeden wykres względem drugiego... Zostawić teorię strun a spróbować na doświadczenie ;-) Gadu-Gadu

wibi

NIe wiem jaka ma być zależność między grawitacją a rozbłyskami,

Prawdopodobnie fuzja jądrowa ma wpływ na grawitacje.

lacher
Wibi, jak się domyślasz zgodnie z wcześniejszym wpisem, proponuję pomysł na silnik rakietowy. Mam pomysł też na rozszerzenie możliwości jego budowy. Daj znać jak będziesz zainteresowany.

wibi
Mam dla Was kolejną zagadkę.

Pamiętacie autostereogramy, które wiele lat temu były popularne?

Żeby przejść do dalszego ciągu, trzeba popróbować na zdjęciach poniżej.
Powinniście bez problemu zobaczyć trzeci wymiar - a jest to bardzo ważne.

Zbliża się oczy do monitora (lub wydruku) i robi tzw. zeza, po czym powoli powracamy do normalnego patrzenia.
W pewnym momencie zobaczymy trzeci wymiar i pozostawimy "zbieżność" gałek ocznych w tej pozycji. Następnie oddalamy głowę od monitora obserwując uzyskany obraz i szukamy maksymalnego komfortu patrzenia.
Jeśli komuś nic nie wychodzi, to trzeba próbować z różnymi odległościami od monitora, od około 12 cm do ponad 30 cm.
Trzeba patrzeć w różne części obrazu, aż zobaczy się głębie.
Obraz powinien być na cały ekran, lub mniejszy. Nie powinien być ucinany.

s14.postimg.cc/yw1u0e3od/Ser_03.jpg
Inne wyświetlanie: https://s14.postimg.cc/a2s9zqknz/Ser_...Ser_03.jpg

s14.postimg.cc/xtrnhuskt/Ser_04.jpg
Inne wyświetlanie: https://s14.postimg.cc/sicqx56i7/Ser_...Ser_04.jpg

Obrazy te są dość prosto robione, część pikseli jest przesuwana, a odległością przesunięcia tworzona jest głębia.
Proste?

Teraz popatrzcie na ten obraz i spróbujcie uzyskać głębię.
Jak się komuś cokolwiek uda, niech opisze to tutaj lub niech napisze do mnie na PW, jeśli się wstydzi.

Osoby, którym się nie uda, mogą poszukać sobie kształtów ;-)

s14.postimg.cc/eooe88yj1/Ser_01.jpg
Inne wyświetlanie: https://s14.postimg.cc/asb2c9djj/Ser_...Ser_01.jpg

Temat jest publiczny, czyli widoczny dla wszystkich.

Wu
Pierwsze dwa są banalne. Już po sekundzie lub dwóch widzę głębie. Na pierwszym dwa rekiny, jaskinie i jakieś koralowce. Na drugim jest pingwin w wodzie w przeręblu, nad nim cztery pingwiny a po prawej stronie kolejne dwa pingwiny z czego jeden na podwyższeniu. W górnym lewym rogu kształty terenu.

Ten trzeci obrazek jest już znacznie trudniejszy. Nie mogę powiedzieć żeby mi się udało zobaczyć cokolwiek ze stuprocentową pewnością. Same wrażenia że coś widziałem a głębia jest prawie nieobecna.
Chyba(!) dostrzegłem tam: 66, Y, otwartą paszczę hipopotama z profilu i przez chwilę widziałem głowę kałamarnicy. Do tego głowa małpy, przedramię z dłonią która utworzyła znak V (viktoria) i coś czuję że im dłużej będę się wpatrywał to więcej zobaczę. Przy ostatnim spojrzeniu: makro rozpryskujących się kropel wody Wink

wibi
Dobrze, poczekamy na inne osoby.

eveden

[quote]Wu napisał(a):
Pierwsze dwa są banalne. Już po sekundzie lub dwóch widzę głębie. Na pierwszym dwa rekiny, jaskinie i jakieś koralowce. Na drugim jest pingwin w wodzie w przeręblu, nad nim cztery pingwiny a po prawej stronie kolejne dwa pingwiny z czego jeden na podwyższeniu. W górnym lewym rogu kształty terenu.

Zgadzam się z Wu co do dwóch pierwszych łatwe i dokładnie to co opisał..Grin
Trzeci no... faktycznie trudny...głębia na chwilkę się pojawia i mami wzrok, by zniknąć(jej tło jest jasne) ...może każdy zobaczy to co sam chce widzieć ?
...nie widzę cyfr, nie widzę hipopotama, ani małpy chyba że od niej pochodzimy i Darwin miał 100%racji .
Ja widzę dwie sylwetki z profilu płci odmiennej...ale co chce wyostrzyć wzrok umykają i znowu się pojawiają....obraz jest zmienny i jakby w ruchu..hym ????

WIBI !Please! Jam kobieta z krwi i kości ,daj odpowiedź bo mnie skręca z ciekawości , a wzrok mi już mgłą zachodzi ,gdy wgapiam się jak sroka w gnat Cool

milagros
Widzę głowa słonika Smile

eveden
Ok.milagros Hej hej wiedziałam ,ze na ciebie można liczyć Grin słonik powiadasz ..hym ?
Edytowane przez eveden dnia 03-02-2018 19:02

wibi
Potraktujcie to trochę poważniej, jeśli mam powiedzieć co to jest i co tam widać.

Przejdź do forum: