Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Trzęsienia ziemi w Europie
wibi
Całkiem możliwe, że przez takie anomalia geomagnetyczne wzrasta agresja u ludzi.

Gelix
Heeh, jestem na 99% pewien że jest podwyższona agresja u ludzi, prowadzę sklep, ludzie chodzą naburmuszeni, nabuzowani, nie ma czegoś w slepie to się drą, jeszcze troche to sobie kupię coś do obrony, bo jak nie będę czegoś miał na sklepie chwilowo i dostanę kosę w plecy za 5zł..........
Wszyscy chcą wszystko na już, na teraz, albo w ryj......Smile heh naprawdę jest agresor jak byk.....tak gdzieś od około pół roku się drastycznie zwiększa........

smrbrn
ja sam od jakiegoś czasu jestem poddenerwowany, być może to wszystko jest powiązane, a może to po prostu przez zmianę trybu życia, nowe mieszkanie, większe obowiązki.Ale z drugiej strony rodzi się we mnie cierpliwość. Nawet na rybkach byłem:)

Maslarz
I co? musiałeś pójść później do rybnego?

smrbrn
szczupak zerwał żyłkę i zabrał blache. poza tym i tak nie miałby kto go zrobić. ale jutro wróce w to miejsce, i jak podasz adres to Ci go wyślę

Maslarz
Pytam, bo ja jak łowię, to ryby sa bezpieczne. Ale warto posiedzieć, chociaż wszyscy pytają po co, skoro nic nie udaje mi się złowić.

smrbrn
po co się jeździ na ryby wie ten kto po to jeździ.
dla mnie to w dużej mierze naturalny zew mężczyzny, który czasem musi zmierzyć się ze zwierzyną, nawet taką która nie jest niebezpieczna, prawie jej nie widać lub nawet wcale jej nie ma.

Maslarz
" bo nie ważne, żeby złapać króliczka, ale by gonić go" Ale jak się wreszcie złapie to ...

Barb
Wibi dziękuję za Twoje podsumowanie. Mi również nasuwają się podobne wnioski dotyczące łańcuchów górskich. Jak przyglądałam się ostatnio mapie, to aż dało to mocno do myślenia.
Przyszło mi nawet coś takiego do głowy: wulkany w Polsce. wiem, że są wygasłe, ale w ostatnim czasie natura nie raz nas zadziwiła.... Może to tylko jakieś niemożliwe rzeczy mi przychodzą do głowy, ale jedno jest pewne.... niczego na 100% nie możemy być pewni...
Wibi Czekam na przygotowane przez Ciebie mapy Smile, szkoda, że nie mam kiedy zrobić sama Sad
Zaciekawiła mnie ta pustynia, dla mnie to faktycznie wygląda jak krater wulkanu.... ciekawostka.... nie zauważyłam tego wcześniej... Jest tyle jeszcze zagadek na tym świecie ( z różnej tematyki)... Sądzę, że podobnie jest z wulkanami.... na pewno jest wiele takich, o których nie mamy pojęcia (te podwodne).

wibi
Bardzo dużo wstrząsów pojawiło się wczoraj (03.11) między wulkanem Etna, a Stromboli (Włochy).

Wstrząsy są do magnitudy 3.9 i głębokości 5-9 km

Pojawiło się kilka głębszych od 130-173 km.

Powiedziałbym, że to wulkan Lipari lub ten drugi obok (brak nazwy).
Pojawił się wstrząs obok wulkanu Campi Flegrei.

Wszystko Sycylia, coś się tam szykuje.

wibi
W Rumunii znów pojawiło się w ostatnich dniach wiele głębokich wstrząsów.
Magnituda niewielka, ale głębokość od 91-147 km

WildLady
Stromboli i Campi Flegrei to chyba już od dłuższego czasu są we Włoszech bacznie - i z obawami obserwowane...
też mam obawy, że to może być następne w kolejce miejsce... oby nie!

Artur1982
Wczoraj znowuż w Polsce

Earthquake
Country: Poland
Date: 2011-11-03 : 21:59:01
Magnitude: 2.5
Depth: 2 km

Ale na tej głębokości to może być związane z kopalnią

wibi
Artur1982, zobacz jak się trzęsie ziemia w Polsce: http://seis.ig.cas.cz/quakemap/Centra...urope.html

To nie będziesz zwracał uwagi na wstrząsy poniżej 3.5

Artur1982
Jasne. Myślałem, że nikt o tym nie wie, że magni 2,5 to mało i chciałem was trochę nastraszyćSmile
30.12.2010 było w Polsce magni 5,0 na głębokości 5km.
Było, minęłoGrin

wibi
Niedawno było 4.2, z epicentrum zaledwie 5km od mojego domu.
Drżenia nie czułem, ale długie dudnienie tak.

WildLady
to musiało być ekscytujące...

wibi
Muszę przyznać, myślałem, że się burza zbliża (duża w oddali).
Tylko trochę zbyt długie było to dudnienie, jak na burzę.
Dopiero po chwili wróciłem do komputera i zobaczyłem, że było tak blisko epicentrum wstrząsów.
Jeszcze nie przeżyłem trzęsienia ziemi, więc było to dla mnie czymś nowym i nie zorientowałem się w trakcie.

Barb
W Polsce też zatrzęsło:
Magnitude M 3.9
Region POLAND
Date time 2011-11-05 21:36:35.0 UTC
Location 51.51 N ; 16.10 E
Depth 2 km
Distances 34 km NW Legnica (pop 106,033 ; local time 22:36:35.8 2011-11-05)
4 km E Polkowice (pop 21,565 ; local time 22:36:35.8 2011-11-05)

wibi
Wiem, niedaleko Wink

Przejdź do forum: