Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Szukamy astofizyków- oddziaływanie grawitacyjne i elektromagnetyczne na słońce
gamerider
Witam wszystkich,

założyłem wątek żeby móc uporządkować i zbierać info jak w temacie.

wibi, nie bij Smile.

pierwsze informacje są zawarte w temacie:

http://forum.losyziemi.pl/forum/viewt...post_21537

od strony 155.

Wibi, jak się zgodzisz to przeniosę tu wycinki informacji.

Na początek polecam następujący film który wg mnie zawiera istotne inforacje na temat oddziaływania Słońca z układem słonecznym i galaktyką Drogi mlecznej.

http://www.youtube.com/watch?v=ptx8_t...tx8_tXDTRI
http://www.youtube.com/watch?v=QC4NDj...C4NDjrHNpU
http://www.youtube.com/watch?v=WZCP5l...ZCP5lZ8WsE
http://www.youtube.com/watch?v=YvcmGl...vcmGldX_6M
http://www.youtube.com/watch?v=eWKwzJ...WKwzJtt2w8
http://www.youtube.com/watch?v=hjdFos...jdFosHTYCE

Aha, żeby nie było:

Na początek dopuszczamy wszystkie możliwe teorie i pomysły (nawet tak szalone że to ładunki elektrostatyczene z futra jamnika sąsiadki spod 3a podczas drapania powodują zmiany na słońcu Shock Wink).

ToForumJestKiczem.pl
wibi

wibi, nie bij

Zaskoczyłeś mnie. Miło, oby takich osób więcej.
Ja już też mam dość czekania i chętnie wezmę się za obliczenia.

Wibi, jak się zgodzisz to przeniosę tu wycinki informacji.

Koniecznie. Nawet z innych tematów.

Na początek dopuszczamy wszystkie możliwe teorie i pomysły

Tak. Musimy wyeliminować niemożliwe i nadać prawdopodobieństwo tym możliwym Wink

(nawet tak szalone że to ładunki elektrostatyczene z futra jamnika sąsiadki spod 3a podczas drapania powodują zmiany na słońcu )

Chyba nie aż tak mało prawdopodobne Wink

wibi
Znów temat został zapomniany.

Kto jest w stanie wyliczyć punkty libracyjne dla kombinacji wszystkich planet w naszym Układzie Słonecznym oraz dla całości wraz ze Słońcem?

Punkt libracyjny (punkt libracji, punkt Lagrange'a) - miejsce w przestrzeni, w układzie dwóch ciał powiązanych grawitacją, w którym ciało o pomijalnej masie może pozostawać w spoczynku względem ciał układu.

Dla każdego układu trzech ciał (dwa ciała i tzw. ciało próbne) występuje pięć takich punktów, oznaczanych na ogół od L1 do L5. Punkty L1-L3 znajdują się na linii przechodzącej przez ciała układu i są one niestabilne. Punkty L4 i L5 tworzą wraz z dwoma większymi ciałami trójkąt równoboczny i są liniowo stabilne, a dla niektórych stosunków niestabilne. Stabilność w tym przypadku oznacza, że jeżeli ciało będzie miało parametry ruchu niewiele różniące się parametrów punktu, to pozostanie w okolicy tego punktu dowolnie długo. Niestabilność oznacza, że ciało takie oddali się od punktu libracyjnego.

s21.postimg.cc/63uixxyoz/Punkt_liberacyjny.jpg

WikiPedia.org

gamerider
Temat nie został zapomniany. Zaglądam tu regularnie ale brak jest nowych komentarzy.

Nikt się też nie odniósł do koncepcji Svensmarka która mówi w skócie że na aktywność słońca wpływa promieniowanie wiatru kosmicznego z drogi mlecznej i cykliczene przejścia przez ramiona galaktyki (zwięszone promieniowanie).
Nie tłumaczy jednak co powoduje 11 letnie cykle słoneczne i wielobiegunowość słońca.

Nie chciałem tego od razu mówić ale wg mnie teoria o wpływie elektromagnetyzmu planet na słońce jest mało zasadna. Pamiętajmy że natężęnie pola maleje wraz z kwadratem odległości.

Co do grawitacji to widzę to tak: słońce to 99% masy układu słonecznego. Jak to mówił Richard Feyman "It's more likely" że to pies kręci ogonem a nie ogon psem.

Czekam na kontrpropozycje i dyskusję.

Wg mnie powinniśmy się skupić na oddziaływaniu słońca i wiatru kosmicznego. Pytanie:

1. czy są satelity/ obserwatoria które mierza te dane i je udostępniają?

Analizowałem metody numeryczne którymi można by wykonać obliczenia i doszedłem do wniosku, że potrzebne jest coś więcej niż na początku wspomniałem. Oczywiście zależy to od dokładnych danych i ich formatu ale z grubsza to muszą być macierze wektorów. Należy sie oprzeć na matematyce opisującej przepływy jak w cieczy. Opisujemy strumienie cząstek i ich oddziaływanie. Podejrzewam że w dużej skali dokładności to bez superkomputera może sie nie obyć. Rachunek pochodnych i całki tez wejda w ruch i teoria względności ze względu na duże odległości podczas oddziaływań i ugięcia czasoprzestrzeni wywołąne ruchem planet.

Ostatnio mam niewiele czasu ale w najbliższych miesiacach planuję zwiększyć aktywność na forum (rodzina się powiększyła a nie chcę być niedzielnym ojcem). Nie jestem już studentem tylko pracuję i czasu an nauki ścisłe za wiele nie mam ale jak widać próbuję...

P.S. wibi, czy możemy nie robić offtopicu? Twój temat jest ciekawy ale dotyczy czego innego. Jak wspominałem w innym wątku do takich obliczeń Newton stworzył rachunek całkowy i różniczkowy. Do datkowo należy uwzględnić teorię względności Einsteina do opisu ruchu planet (dopiero Einstein był w stanie poprawnie wyliczyć orbitę i ruch Merkurego).

ToForumJestKiczem.pl
wibi

Co do grawitacji to widzę to tak: słońce to 99% masy układu słonecznego. Jak to mówił Richard Feyman "It's more likely" że to pies kręci ogonem a nie ogon psem.

Ale ogon wpływa na stabilność psa Wink
Podobnie może być odnośnie grawitacji.

Inną sprawą jest magnetyzm, który jest największy przy planetach z jądrem ferromagnetycznym (żelaznym).
Słońce nie ma takiego jądra.

Wg mnie powinniśmy się skupić na oddziaływaniu słońca i wiatru kosmicznego. Pytanie:

1. czy są satelity/ obserwatoria które mierza te dane i je udostępniają?

Jeśli nawet są to dostaniesz skąpe dane.
Co chciałbyś zrobić w przypadku sprawdzania teorii z wiatrem kosmicznym?
W przypadku magnetyzmu i grawitacji mamy o wiele większe możliwości.

P.S. wibi, czy możemy nie robić offtopicu?

Jeśli chcesz założyć nowy temat, to zrób to.

gamerider

Ale ogon wpływa na stabilność psa Wink
Podobnie może być odnośnie grawitacji.

Widzę tylko jedną możliwość w tym przypadku: Jowisz. Ma masę 2,5 raza większa niż pozostałe planety razem wzięte. Co ciekawe jego cykl obiegu wokół Słońca to około 11,8 ziemskich lat. Bardzo zbliżony wynik do okresowości zmiany natężenia częstotliwości wystąpień plam słonecznych. Wydaje mi sie że tak zwany rezonans grawitacyjny jest jedynym możliwie potężnym oddziaływaniem, które byłoby w stanie odzdziaływać na Słońce. Nie jestem pewien jednak czy fale grawitacyjne zostały juz udowodnione naukowo czy tez sa na etapie teorii do udowodnienia (eksperyment LISA). Ten wątek wydaje sie zasadny do analizy dalszej i może wygra z innymi. Potrzeba wiecej danych

Inną sprawą jest magnetyzm, który jest największy przy planetach z jądrem ferromagnetycznym (żelaznym).
Słońce nie ma takiego jądra.

Niestety ale to nieprawda. W naszym układzie planetarnym (takich danych na temat innych układów nie mamy chyba) największe pole elektromagnetyczne ma Jowisz. Jowisz nie posiada żelaznego jądra tylko zestalony wodór i prawdpodobnie skalisty rdzeń. W zeszłym roku czytałem gdzieś na stronach NASA że za GIGANTYCZNE pole elektromagnetycne Jowisza jest prawdopodobnie odpowiedzialny "czarny lód" ("Black ice"Wink jak nazywaja zestalony wodór). Ciśnienie jest tak ogromne że elektrony są wręcz "wyciskane" z atomów i poruszając się podczas ucieczki tworzą potężne pole elektromagnetyczne. Pole Jowisza rozciąga się podobno aż do 400 milionów (sic!) kilometrów poza jego orbitę w kierunku zewnętrznym.

Jeśli nawet są to dostaniesz skąpe dane.

Od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od szukania. Mówię także o sobie żeby nie było, że się tylko rządzę Wink.

Co chciałbyś zrobić w przypadku sprawdzania teorii z wiatrem kosmicznym?
W przypadku magnetyzmu i grawitacji mamy o wiele większe możliwości.

Dokładnie to samo zrobić co w ww przypadkach.

Jeśli chcesz założyć nowy temat, to zrób to.

Nie, właśnie nie chcę nowych tematów w bierzącym wątku chyba że faktycznie dotyczą zagadnienia jak w tytule. To często zniechęca innych użytkowników jak wątek jest "na każdy temat" bo nic z niego w końcu nie wynika.

Bardzo proszę na ten moment o wszystkie informacje dotyczące głównych cech Słońca i Waszych pomysłów na temat ewentualnych mechanizmów wpływania na jego stany.

Nie zrażajcie się ewentualną krytyką. Ja tak już miewam że czasem wiem nie drążąc tematu do końca że coś jest ślepą uliczką. Zazwyczaj wiem to z literatury bo nie lubię sią a priori tylko na intuicji opierać. Jeżeli ktoś uważa że "mądrala się znalazł" to ma niestety rację i to się nie zmieni. Ale postaram się byc grzeczny Smile

Paradoksalnie zgodnie z teorią "burzy mózgów" uważam, że nie ma złych pomysłów.

Troche pochopnie niektóre rzeczy spycham ale to chyba powszechna wada u ludzi Smile

ToForumJestKiczem.pl
wibi

Widzę tylko jedną możliwość w tym przypadku: Jowisz. Ma masę 2,5 raza większa niż pozostałe planety razem wzięte.

Masz rację, Jowisz zawsze był brany pod uwagę.

Ale po Jowiszu może być sama Ziemia, nawet Saturn, a i Wenus też potrafiłaby odchylić pole magnetyczne.
Tak, że trzeba zrobić na wszystkie planety, a nawet większe planetoidy jak Sedna Sad

Co ciekawe jego cykl obiegu wokół Słońca to około 11,8 ziemskich lat

Kombinowałem tu z odchylaniem czasu poprzez wpływ innych planet. Coś "lekko" z tego wychodzi.

Wydaje mi sie że tak zwany rezonans grawitacyjny jest jedynym możliwie potężnym oddziaływaniem, które byłoby w stanie odzdziaływać na Słońce.

Myślisz o rezonansie orbitalnym, który wywołuje rezonans grawitacyjny?

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Galilean_moon_Laplace_resonance_animation.gif

Nie jestem pewien jednak czy fale grawitacyjne zostały juz udowodnione naukowo czy tez sa na etapie teorii do udowodnienia (eksperyment LISA). Ten wątek wydaje sie zasadny do analizy dalszej i może wygra z innymi.

To ciekawe. Ale w ten sposób możemy dojść do wniosku, że planety w innym wszechświecie są z antymaterii i generują przeciwną grawitację, która odpycha obiekty o masie <>0 Wink
Trzeba brać każdą ewentualność, ale nad niektórymi nie warto się dłużej zastanawiać Wink

Niestety ale to nieprawda. W naszym układzie planetarnym (takich danych na temat innych układów nie mamy chyba) największe pole elektromagnetyczne ma Jowisz

Można znaleźć informacje o magnetyzmie.

Ciśnienie jest tak ogromne że elektrony są wręcz "wyciskane" z atomów i poruszając się podczas ucieczki tworzą potężne pole elektromagnetyczne.

Rozbłyski na Słońcu mogą być przerwaną reakcją termojądrową wodoru, zanim protony osiągną odpowiednią energię. Łuk magnetyczny z plazmy pęka i protony z prędkością 10% prędkości światłą wylatują spod korony Słońca.
Osiągając prędkość około 30 tys. km/s dolatują w 90 minut do Ziemi.

Od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od szukania. Mówię także o sobie żeby nie było, że się tylko rządzę

Już próbowałem dostać się do danych z pomiarów neutrino w IceCube na Antarktydzie.
Po trzech miesiącach korespondencji (mail na tydzień) dałem sobie spokój. Oni nie chcą takich informacji udzielać za darmo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/IceCube_...bservatory

http://losyziemi.pl/antarktyda-icecub...oludniowym
http://losyziemi.pl/neutrina-o-najwyz...antarktydy

gamerider
Hello all,

potrzebnych jest wiele sprawdzonych informacji. Jeżeli ktoś czuje lub wie że zna dobrze temat to prosze wklejać linki do stron lub plików lub innych materiałów które dotyczą wymienionych poniżej tematów:

- masy planet w układzie słonecznym,
- dokładne orbity planet (jeżeli są jakieś obliczenia lub podane wzory lub implementacja w jakimś języku oprócz asm to tez się przyda)
- kąt nachylenia osi obrotu do orbity danej planety,
- kąt nachylenia danej orbity względem słońca.

to by było na tyle na początek.

KAŻDY Z WAS NA PEWNO MA JAKIEŚ INFORMACJE. Nie krępujcie się zapodać tutaj z cytatem lub opisem czego dotyczą. DZIĘKI z góry.

ToForumJestKiczem.pl
Dawid56
Żródło energii wiatru słonecznego odkryte

Jak podaje NASA na swoich stronach odkryto co jest źródłem podgrzewania i rotacji wiatru słonecznego. Aby móc uzyskać te odpowiedź wcześniej trzeba było zadać pytanie: Co to jest wiatr słoneczny. Wiatr słoneczny to gorący szybki przepływ spolaryzowanego magnetycznie gazu z górnych warstw słonecznej atmosfery. Składnikami jego są jony wodoru i helu i &Cudz_okrople&Cudz_z cięższych pierwiastków. Odkrywcy natury wiatru słonecznego porównują go do pary wodnej z kotła z wrzącą wodą na palniku- Słońce &Cudz_odosłownie&Cudz_zgotuje się niejako samo z siebie Adam Szabo z agencji NASA Godard Space Flight Center twierdzi jednak, że wiatr słoneczny zachowuje się w sposób w jaki nigdy nie zachowywała się strumień pary w kotle w Twojej kuchni. Strumień pary z kotła ochładza się i zmniejsza swoja prędkość, natomiast wiatr słoneczny opuszczając Słońce zwiększa znacznie swoją prędkość przechodząc poprzez koronę słoneczną. Co więcej coś wewnątrz tego wiatru słonecznego podgrzewa ten gaz wewnątrz zimnego Kosmosu.
Znalezienie tego &Cudz_oczegoś&Cudz_z było celem poszukiwań przez dekady. W latach 70-tych i 80-tych obserwacje przez dwa satelity German/US Helios umocniły wcześniejsze teorie ,że wewnątrz wiatru słonecznego jest niestabilna plazma fal magnetohydrodynamicznych wirujących i podgrzewanych. Wyzwaniem dla naukowców było ograniczenie tych możliwości. Odpowiedź jak zwykle była ukryta w wcześniejszych danych zebranych przez satelitę o nazwie Wind.
Wystrzelony w roku 1994 Wind używał do zapisu danych 8- ścieżkową taśmę magnetyczną. Wyposażony w podwójną osłonę i podwójnie redundantny system zapobiegający uszkodzeniom Wind zachował prawie dwa kompletne cykle słoneczne i niezliczone flary słoneczne.
Nawet obecnie Wind ciągle przesyła doskonałe dane mówi Szabo i ma jeszcze możliwości przesyłania tych danych przez kolejne 60 lat.
Justin Kaper z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics użył dane z Windu do rozwikłania źródła energii wiatru słonecznego. Żródłem odgrzewania gazu we wietrze słonecznym są tzw. cyklotronowe fale jonów. Fale te są zbudowane z protonów krążące wokół pola magnetycznego Słonca. Nawiązując do tej teorii Phil Isenberg, Vitaly Galinsky i Valentin Schevchenko twierdzą że cyklotronowe fale jonów wydobywają się z wiatru słonecznego i podgrzewają gaz do milionów stopni i przyśpieszają przepływ do dwóch milionów mil na godzinę( 1000 km/sek). Kasper potwierdza że fale cyklotronowe są bardzo aktywne w pobliżu Ziemi gdzie &Cudz_ooperuje&Cudz_z satelita Wind
Cyklotronowe fale jonów potrafią znacznie więcej aniżeli, przyspieszanie i podgrzewanie wiatru słonecznego-posiadają znacznie dziwniejsze właściwości
Wiatr słoneczny nie jest w niczym podobny do wiatru wiejącego na Ziemi. Na Ziemi wiatr atmosferyczny zawiera wodór, tlen, parę wodną i te składniki maja tę sama prędkość i tę sama temperaturę. Wiatr słoneczny jest znacznie dziwniejszy. Pierwiastki chemiczne występujące we wietrze słonecznym takie jak wodór, hel i cięższe jony wieją z różną prędkością i mają różne prędkości, a najdziwniejsze jest to że temperatury zmieniają się z kierunkiem wiatru. Długo dziwiliśmy, się mówi Kasper, dlaczego cięższe pierwiastki we wietrze słonecznym wieją szybciej i mają wyższą temperaturę aniżeli lżejsze pierwiastki, to kompletnie niezgodne z intuicją. Teoria cyklotronu jonowego wyjaśnia to. Cięższe jony rezonują lepiej ze zjonizowanymi falami cyklotronowymi. W porównaniu z ich lżejszymi odpowiednikami one gromadzą więcej energii i są bardziej podgrzane jeśli są bardziej &Cudz_osfalowane&Cudz_z
Zachowanie ciężkich jonów we wietrze słonecznym jest tym co intryguje odkrywców fuzji.Kasper wyjaśnia kiedy patrzysz na reakcję fuzji jądrowej w reaktorach na Ziemi jednym z wyzwań jest tzw. przeciwny wpływ oddziaływania promieniowania ciężkich jonów .Jony te schładzają temperaturę plazmy w ten sposób że reakcja fuzji zostaje zatrzymana. Zjonizowane fale cyklotronowe , które odkrył Kasper we wietrze słonecznym prowadzą do odwrócenia tego procesu. Teoretycznie one mogą być użyte do podgrzewania albo usunięcia ciężkich jonów w celu odbudowy równowagi termicznej dla reakcji łączenia plazmy.
Następnym krokiem który planują wykonać Kasper i Szabo jest odszukanie miejsca gdzie jonowe fale cyklotronowe słoneczne w głębokiej przestrzeni kosmicznej rozpoczynają swoją podróż. W tym celu NASA planuje wysłać satelitę w pobliże Słońca w 2018 roku w miejsce gdzie pas wiatru słonecznego jest około 23 razy szerszy aniżeli w pobliżu Ziemi.Próbnik zostanie wysłany na odległość około 7000000 km od powierzchni Słońca. Próbnik ten musi wytrzymać temperaturę większą niż 1400 stopni Celsjusza i uderzenia promieniowania o nie odnotowywanej dotychczas skali.
Następnym krokiem który planują wykonać Kasper i Szabo jest odszukanie miejsca gdzie jonowe fale cyklotronowe słoneczne w głębokiej przestrzeni kosmicznej rozpoczynają swoją podróż. W tym celu NASA planuje wysłać satelitę w pobliże Słońca w 2018 roku w miejsce gdzie pas wiatru słonecznego jest około 23 razy szerszy aniżeli w pobliżu Ziemi.Próbnik zostanie wysłany na odległość około 7000000 km od powierzchni Słońca. Próbnik ten musi wytrzymać temperaturę większą niż 1400 stopni Celsjusza i uderzenia promieniowania o nie odnotowywanej dotychczas skali.
Źródło:
http://science.na...solarwind/
Moim zdaniem ( mogę się oczywiście mylić) istnienie wiatru słonecznego , którym można niejako przesyłać energię magnetyczną bezprzewodowo prowadzi do wniosku że w w 4 równaniu Maxwella( Dywergencja B=0) może tkwić błąd.A jeśli żródłem pola magnetycznego nie jest wcale "monopol magnetyczny" a dipol? Ten dipol może mieć wymiary milimetrów jak i milionów kilometrów.Nikola Tesla też przesyłał energie magnetyczną bezprzewodowo.Elektrycy do dzisiaj nie wiedzą jak zabezpieczyć się przed skutkami burz magnetycznych- jedyny sposób to wyłączenie zasilania.

wibi
Podaj także polskie źródło.

petrus13
Z tego , co widzę to ten tekst się wziął stąd

http://kodczasu.p...hp?p=60233

wibi
Chyba tu jest źródło: http://ag.108.pl/index.php/forum/3-fo...iwyq#p2315
Czy może ktoś porównać tekst przetłumaczony z oryginałem?

petrus13
Sorry Wibi - czytałeś tę "swoją " stronę do końca?

s11.postimg.cc/8dcok9egf/image.jpg

Co do tłumaczenia , to przecież WosZ i ja , już próbowaliśmy dawno to poprawnie przetłumaczyć ..........
Edytowane przez petrus13 dnia 13-06-2013 21:47

wibi
Nie, wyszukałem tylko ciągiem.
Co tam jest ciekawego?

petrus13
Looknij na screena

Dawid56
Rzeczywiście zapomniałem podać polskie źródło tłumaczenia
to jest to co napisaliście czyli, przepraszam.
http://kodczasu.p...hp?p=60233

gamerider
Siema,

robi sie tu lekki bałagan ale przynajmniej ktoś tu coś czyta i pisze Smile więc wybaczam.

Niedawno czytałem (jakoś początek lipca chyba- ale za cholerę nie mogę znaleść strony- to dwaj naukowcy z NASA opracowali niedawno model matematyczny symulujący występowanie plam słonecznych. Czyli zrobili dokładnie to czego próbujemy tutaj dokonać. Niestety mieli do dyspozycji więcej danych i możliwości niż my tutaj. Niestety nie było na stronie opisane jak tego dokonali oraz jakie są błędy przewidywań ale skoro to ogłosili to musiało być dość dobre.

Jeżeli ktoś z Was trafił na ten news to zapodajcie linka a dokopię się do źródła.

Po oglądnięciu kilku ciekawych filmów z YT i torrenta, muszę przyznać rację wibi'emu za kierunek myślenia związany z analizą pola magnetycznego słońca. Nie zdawałem sobie sprawy że pole słońca rozciąga sie aż tak daleko- sądziłem że to bardziej lokalne oddziaływanie. Otóż pole to rozciąga się daleko poza Neptuna. Niedawno sonda Viking 1 dotarła do czoła "fali szokowej" i opuściła prawdopodobnie nasz układ słoneczny na dobre. To dzięki temu newsowi zaczełem się nad tym zastanawiać wibi. Ukłony za przenikliwość- przeprosiny za ignorancję Wink.

Powyższy fakt niesie dalekie implikacje dla dalszej analizy: należy uwzględnić nie tylko oddziaływania grawitacyjne ale także elektromagnretyczne.

Osobiście to nie znam żadnych stron gdzie mógłbym się coś na ten temat dowiedzieć ale po kolei się poszuka. Na pewno Jowisz wpływa na zaburzenia elektromagnetyzmu słońca prowadzące do przebiegunowania i występowania plam słonecznych.

Interesuja mnie Wasze teorie na temat tego czy są właściwie plamy słoneczne i jaka jest ich natura?

NIe mam pomysłu jak połączyć oba odzdziaływania. Jakieś sugestie?

Proszę się nie dziwić że tak żadko coś tu piszę. Na prawdę większość przygotowań odbywa sie w głowie a nie na papierze. Łatwiej też trawi się informacje wirtualnie niż wszystko zapisując- u mnie to wprowadza niepotrzebny bałagan i trudniej o wnioski końcowe.

Na ten moment moja postawa jest taka że potrzebuję/-my poznać naturę tego feneomenu i jego zasięg. Jak to mówił Richaard Feyman- jeżeli obserwacja nie zgadza sie z hipotezą to hipoteza jest zła. Nie chcę produkować złych hipotez- lepiej robić mniej lub bardziej udane jednak- ale jakoś trzeba iść do przodu. Nauczyłem się że nawet zła hipoteza jest jednak potrzebna bo zmniejsza obszar poszukiwań i poszerza wiedzę o fenomenie badanym.

Na początku jest ważne jakie hipotezy stawiamy. POtem jak je programujemy i w czym. Nakońcu: czy to działa? Jak nie działa to zmieniamy hipotezy lub ich parametry i tak do skutku.

Na razie jesteśmy przed etapem tworzenia hipootez- czyli zbieranie twardych danych.

Pozdrawiam
Edytowane przez gamerider dnia 26-08-2013 22:22

ToForumJestKiczem.pl
WosZ
Poszukam info odnośnie tego modelu matematycznego.
-

Dawid56
Powiem może niepopularnie "te se ne da". Ciekawy model to model Vukcevica, a pozostałe modele nawet nie dam im żadnej szansy, chyba ze z ich modelu wyniknie powstanie plam o danej konfiguracji w odpowiednim czasie i oczywiscie w odpowiednim miejscu Słońca. na przykład tych z listopada 2003 roku czy kwietnia 2001 mówię o plamach 9393 i 486.
Powinno z ich modelu być możliwe wyliczenie "ciszy plamowej z przełomu 2008/2009.

gamerider
Nadal nie znalazłem strony gdzie widziałem informację na temat symulatora NASA.
Tymczasem ciekawy artykuł w temacie budowy i działania słonecznego dynama:

http://www.sciencedaily.com/releases/...211146.htm

Niestety nie bedę tłumaczył na polski bo nie mam czasu na to.

Zawiera ciekawe informacje na temat budowy Słońca i zasady przebiegunowania.

Imponującą informację jest że obserwują te zjawiska od 1990 roku ale dopiero teraz mogli właściwie to opisać i prawidłowo zasymulować (jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł).

Poniżej link do orginalnego opracowania autorów (jeszcze nie czytałem):

http://arxiv.org/abs/1307.8422
Edytowane przez gamerider dnia 01-09-2013 21:41

ToForumJestKiczem.pl
Przejdź do forum: