Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
POLSKA
petrus13
http://hisz.rsoe....rid=308591

s2.postimage.org/deg5phih1/image.jpg

http://wiadomosci...torne.html
 
spinaczel
Skąd na Podhalu trzęsienia ziemi?
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."
 
www.pajacyk.pl
fanfan
No właśnie, niech jakiś specjalista wypowie. Rano w mediach trąbili, ale do tej pory, nikt na 100% nie powiedział o co chodzi ..........
Człowiek rodzi się zły, dobro zostaje mu narzucone poprzez prawo i religie (chyba dla jego własnego dobra).
 
www.i-see.com.pl
Ori
"O godz. 22.23 w piątek na Podhalu zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy zanotował sejsmograf w Niedzicy. Według pierwszych pomiarów trzęsienie ziemi miało siłę 3,1 w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się 12 km na południowy-wschód od Nowego Targu &Myslnik w połowie drogi między Krempachami a Frydmanem w okolicach Jez. Czorsztyńskiego".

Tutaj jest obszerniejszy materiał:
http://pracownia4.wordpress.com/2013/...-richtera/
 
Ori
Polskę coraz częściej nawiedzają zaskakujące trzęsienia ziemi. W ostatnich latach wystąpiły one w Wielkopolsce, na Pomorzu, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podhalu. O to czy Polsce grozi potężny wstrząs sejsmiczny, taki jak w Japonii, zapytaliśmy sejsmologa dr Pawła Wiejacza.

s12.postimage.org/wwmrb5hy1/28213_trzesienie6x_612cx242.jpg

"Na początku stycznia doszło do wstrząsu w rejonie Jarocina. To pierwsze trzęsienie w Wielkopolsce w spisanej historii. Czy mieszkańcy powinni się obawiać kolejnych wstrząsów i czy mogą być one jeszcze silniejsze?

Paweł Wiejacz: Sprawa jest istotnie zagadkowa i trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Ryzyko sejsmiczne oceniane jest zwykle w oparciu o statystykę wstrząsów z konkretnego rejonu i obserwacje tego co się wydarzało przy okazji przypadków trzęsień ziemi w przeszłości. Jaką statystykę można tutaj zastosować jeżeli nie ma informacji o żadnych wstrząsach w tym rejonie w przeszłości? Można tylko snuć przypuszczenia że skoro wystąpił wstrząs to zmienił się - zaburzył rozkład naprężeń wewnątrz Ziemi. Skoro naprężenia uwolniły się na jakimś fragmencie jakiegoś uskoku, to jest dość prawdopodobne że obok istnieje sąsiedni fragment na którym może dojść do rozrywu. Można się jednak spodziewać, że gdyby naprężenia na nim były porównywalne lub wyższe, to zapewne doszło by do rozerwania tego fragmentu podczas trzęsienia które już wystąpiło - tzn. takie trzęsienie byłoby większe. Skoro tak się nie stało, to zapewne będzie dochodziło do wstrząsów ale mniejszych niż ten z dnia 6 stycznia 2012 r. Pytanie jeszcze w jakiej skali czasu się to stanie. Możliwe, że do podobnych zjawisk w rejonie Jarocina dochodzi np. raz na tysiąc lat, po czym dochodzi do kilku słabszych zjawisk następczych na przestrzeni kolejnego stulecia, po czym następuje 900 lat ciszy. Kto za np. 20 lat skojarzy jakieś zjawisko rejestrowalne tylko aparaturowo jako związane z wystąpieniem zjawiska z 6 stycznia? Pamiętać jednak należy, że takie może być spodziewane zachowanie się tego rejonu Ziemi, a rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Nie spodziewałbym się jednak żadnych zjawisk sejsmicznych o wielkości katastrofalnej. Żadne dane nie wskazują na możliwość występowania dużych zjawisk w Wielkopolsce w obecnej epoce geologicznej".

Całość tego wywiadu na stronie:

http://www.twojapogoda.pl/wywiady/110...ny-wstrzas
 
czantoria
Kiedyś czytałam, że w rejonie góry Wdżar jest wygasły wulkan.
Lubię konkrety Smile Nie cierpię pie...a w bambus Smile
 
wibi
U mnie tak dziwnie wygląda pomiar wstrząsów.
s8.postimage.org/m0jkkj781/wykres_s.jpg

s7.postimage.org/qaob83qif/OJC_active.jpg

Wcześniejsze "drżenie".
s18.postimage.org/8d3t828fp/2013_02_27_NIE_active.jpg
 
czantoria
A jakie wytłumaczenie drżenia podają spece od sejsmografów? Bo zakładam, że pisałeś do nich??
Lubię konkrety Smile Nie cierpię pie...a w bambus Smile
 
wibi
Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.
Napisałem do dr Pawła Wiejacza.
 
tomex
Witam jestem tu całkiem przez przypadek ,tyle co wpisałem się do forum ale najważniejsze jet to dla czego . Już piszę własnie przed chwilą czyli około 22.30 we Wschowie woj Lubuskie 20 km od Leszna przeżyłem coś nie wytłumaczalnego żona siedząc na łóżku odczuła że łóżko bardzo delikatnie się porusza spojrzała na mnie siedzącego przy komputerze i spytała co jest ,nie wiedziałem o co chodzi w tym samym momencie usłyszałem że drzwi od szafy takiej do zabudowy się telepią więc spojrzałem w ich stronę faktycznie się ruszały . pewno gdy by mi to powiedziała to bym nie uwierzył ale widziałem i słyszałem to samo . powiedzcie mi czy będzie gdzieś można sprawdzić na jakiś wzkażnikach czy to było jakieś trzęsienie ziemi ? Powiem tylko tyle że nigdy nic takiego się nie wydarzyło i nie ma opcji że to jakiś przejeżdżający tir czy przelatujący samolot . Frown
 
kolejny_element_absurdu
22.10 Lubinem zatrzęsło niesamowicie mocno. Być może ma to coś wspólnego z waszym odczuciem. Wspomne, ze siła wstrząsu to 4,7! Od dawna śledze pomiary wstrząsów kopalnianych i nigdy, przenigdy nie było az tak silnego :/
 
tomex
No to super nie wyszedłem na idiotę bo już myślałem że z nami jest coś nie tak a u was to jakie efekty były ?
 
kolejny_element_absurdu
Jakie? Na 10 piętrze przetragiczne :/ Dylemat- skakać z okna czy uciekać po schodach w dół Grin teraz po chwili juz emocje zeszły, ale uwierz, mieszkam tu kupe lat od dawna kopalnia daje o sobie znać, ale dzisiejszy ,,taniec,, naszej kochanej ziemi był ogromnie straszny, jak dla mnie oczywiście.
 
wibi
Robię pomiary 15 km od Wschowy i 20 km od Polkowic.
Wykres w osi pionowej.

s22.postimage.org/5m0xq06y5/Sejsmograf_2013_03_19.jpg
 
petrus13
http://hisz.rsoe....rid=312790


s15.postimage.org/8fk0jtkjb/image.jpg
 
tomex
No to ci współczuje , ja takie coś doświadczyłem pierwszy raz w życiu i to czwartym piętrze a nie na dziesiątym , gdyby nie odczucia żony ,pomyślał by że coś mi się pomieszało w głowie . A tak na marginesie to na przyszłość proponuje schodami w dół a nie przez okno Grin
 
kolejny_element_absurdu
Sytuacja nieciekawa :/ 17 górników poszukują . Czy mnie się tylko wydaje, ze to co było dzisiaj to tylko namiastka tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości związanej z kopalnią?
 
petrus13
s22.postimage.org/fsr9mfxoh/KSP_20130319.gif


s17.postimage.org/e8ssffvbz/GKP_20130319.gif


http://private.ig...index.php3
Edytowane przez petrus13 dnia 20-03-2013 10:55
 
tomex
Przepraszam że wysłałem posta drugi raz przez pomyłkę . Właśnie włączyłem TV 24 już jest wiadomość na temat akcji ewakuacyjnej w kopalni RUDNA w Polkowicach żeby tyko nikomu nic się nie stało !
 
petrus13
Po raz kolejny widzę ciekawy obrazek - Polska -centrum sejsmicznym Europy ?
s21.postimg.cc/a823vj3yf/image.jpg
Tylko dziś :
Pawłów , Michałów , Zbytków

http://hisz.rsoe....rid=315341
http://hisz.rsoe....rid=315360
http://hisz.rsoe....rid=315292
Edytowane przez Maslarz dnia 29-03-2013 21:06
 
Przejdź do forum:

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Polska - Katowice i Polkowice TP*** Wstrząsy i trzęsienia ziemi 351 14-03-2019 11:07
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,762,844 unikalne wizyty