Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 2 gość(ci)
 Drukuj temat
Słońce-Aktualna sytuacja TG
petrus13

wibi napisał(a):

Jakaś awaria.

i.postimg.cc/6TLQJbp9/goes-xray-flux-6-hour.gif

... ale tylko GOES 15
i.postimg.cc/bszhKvh9/Opera-Zdj-cie-2020-03-09-231102-www-swpc-noaa-gov.png
Powiedzieć komuś "idiota", to nie obelga, lecz diagnoza. - Julian Tuwim

petrus13
Jednak Wibi, musisz zmienic grafikę na stronie ... bo to nie awaria, tylko planowe wyłączenie- już pisałem, i zrobili to ...

NESDIS ustaliło, że utrzyma zarówno GOES-14, jak i GOES-15 w stanie operacyjnym do 2 marca 2020 r. Dane pogodowe z tych satelitów są nadal udostępniane SWPC. Będziemy nadal dostarczać wszystkie dane instrumentów, z wyjątkiem SXI, z tych satelitów naszym użytkownikom końcowym za pośrednictwem naszych usług internetowych. Przetwarzanie SXI zostało wyłączone w SWPC w dniu 6 lutego 2020 r. I nie zostanie ponownie włączone.

SWPC zaczął wykorzystywać GOES-16 jako głównego satelitę geostacjonarnego do swoich operacji w grudniu 2019 r.

https://www.swpc....march-2020

wibi
Tylko oni powinni pod tym samym linkiem umieścić pomiary z nowych satelitów.

Masz link do nowych 6-cio godzinnych wykresów X-Ray?

wibi
Plama od 12 godzin uspokaja się.

petrus13

wibi napisał(a):

Masz link do nowych 6-cio godzinnych wykresów X-Ray?

i.postimg.cc/N5R8v3Kk/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-121543-www-swpc-noaa-gov.pngi.postimg.cc/5QV0BRff/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-121543-www-swpc-noaa-gov.jpg

https://www.swpc....x-ray-flux

wibi
Te nie mogą być, są interaktywne.

petrus13
Niestety, problem jest ogólnoświatowy Smile
NOAA musi samo zmienić dane udostępniane. Jeszcze nie zmienili z GOES 14 i 15 Nie tylko x-ray.

i.postimg.cc/23CGWVRv/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-143006-www-n3kl-com.pngi.postimg.cc/LhvT322W/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-143024-www-n3kl-com.pngi.postimg.cc/D8cpYHLW/satellite-env.gif

Wszędzie wykresy są puste.

http://www.n3kl.c.../noaa.html
Edytowane przez petrus13 dnia 10-03-2020 17:01

wibi
Jak nie zmienią przez tydzień, to napisze do nich.

petrus13
... Ale ciekawe są te nowe interaktywne wykresy. Można dokładnie określić czas zdarzenia
i.postimg.cc/RNjWZqF8/11-03-sun.gif
i.postimg.cc/v1vThzzF/pik.jpg

petrus13
Był dziś na wprost Ziemi rozbłysk klasy B
i.postimg.cc/7G7gDLpM/swx-overview-small.gif

Ale OCZYWIŚCIE Smile pomimo, iż plama jest jeszcze widoczna przez satelitę STEREO A brakuje zdjęć przed i po rozbłysku .....
i.postimg.cc/2bBPD4kc/Opera-Zdj-cie-2020-03-11-111152-stereo-gsfc-nasa-gov.png
i.postimg.cc/Mctyp4TX/20200311-072530-n7eu-A-195.jpg

wibi

Ale OCZYWIŚCIE Smile pomimo, iż plama jest jeszcze widoczna przez satelitę STEREO A brakuje zdjęć przed i po rozbłysku .....

Chronili instrument Grin

petrus13

petrus13 napisał(a):

Niestety, problem jest ogólnoświatowy Smile
NOAA musi samo zmienić dane udostępniane. Jeszcze nie zmienili z GOES 14 i 15 Nie tylko x-ray.

i.postimg.cc/23CGWVRv/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-143006-www-n3kl-com.pngi.postimg.cc/LhvT322W/Opera-Zdj-cie-2020-03-10-143024-www-n3kl-com.pngi.postimg.cc/D8cpYHLW/satellite-env.gif

Wszędzie wykresy są puste.

http://www.n3kl.c.../noaa.html

No, jak widać poniżej niektórzy poszli dalej i dopóki nie będą mieli linków do GOES 16 "zawiesili" Słońce i nawet plama, która miała dziś malutki rozbłysk, przestała dla nich istnieć Smile
i.postimg.cc/Nyrc5Mk0/Opera-Zdj-cie-2020-03-11-174113-www-spaceweather-com.png

Na dodatek na widocznej powyżej stronie widać tekst z dnia dzisiejszego:

Mniej niż 3 dni po pierwszym pojawieniu się radioaktywna plama słoneczna AR2758 rozpadła się, pozostawiając słońce puste. Obowiązują minimalne warunki słoneczne, a licznik dni bez skazy znów rośnie.

Poniżej aktualne zdjęcie plamy, która się rozpadła pozostawiając Słońce "blank"
i.postimg.cc/4KZCSv9R/l0171-11-03.jpg
Edytowane przez petrus13 dnia 11-03-2020 18:53

wibi
W poniedziałek przypomniałem się w NASA z błędami na stronie SDO.
Adminem jest Kevin, który wczoraj jeszcze bardziej spieprzył tą stronę, nie naprawiając tego co było. Już nie mam siły z nimi rozmawiać, znów zgłoszę problem do szefa NASA i wtedy dopiero problem usuną.

inanord
Może dlatego popadały niektóre serwery. Np nie działał FB, a i na pocztę przez dobrą chwilę nie mogłam sie zalogować.

http://tpn.pl/zwiedzaj/gotowi-w-gory/kwatera/4923-
wibi

inanord napisał(a):

Może dlatego popadały niektóre serwery. Np nie działał FB, a i na pocztę przez dobrą chwilę nie mogłam sie zalogować.

NASA na SDO mają HTML zepsuty.

eveden
Wtam.nie wiem co dzisiaj się dzieje,ale sprzęt elektroniczny totalnie siada i nie tylko ten podłączony do internetu( ten szaleje od wczoraj)Mam komp.niezależny,nie jest podłączony bo nie może ze wzg.na program dla którego "zagrożeniem "jest internet i jego "śmieci".dzisiaj totalnie sfiksował .Mam nadzieje ,ze nic nie stało się z programem,owszem fiksuje kiedy są mocne oddziaływania,ale nie aż tak!Mój poziom stresu wzrósł dzisiaj prawie do granicy Sad zmęczenie tez już wpływa destrukcyjnie ,a tu jeszcze sprzęt odmawia współpracy masakraShock

petrus13

published: Wednesday, March 11, 2020 19:49 UTC -
GOES-14 i GOES-15 zostały teraz umieszczone w trybie przechowywania. GOES-16 jest teraz głównym i wyłącznym źródłem GOES dla danych pogody kosmicznej.
SWPC zaczął wykorzystywać GOES-16 jako głównego satelitę geostacjonarnego do swoich operacji w grudniu 2019 r.

GOES-16 oferuje szereg ulepszeń i zmian w pomiarach pogody kosmicznej, jak przedstawiono poniżej:

https://www.swpc....orage-mode

wibi
Już nie raz zmieniali satelity, ale w tej chwili odcięli nas od wielu danych.
Właśnie napisałem do admina w NOAA oraz do wiadomości Neil'a Jacobs'a, który jest szefem NOAA.

Zobaczymy czy naprawią problem.

wibi

wibi napisał(a):

W poniedziałek przypomniałem się w NASA z błędami na stronie SDO.
Adminem jest Kevin, który wczoraj jeszcze bardziej spieprzył tą stronę, nie naprawiając tego co było. Już nie mam siły z nimi rozmawiać, znów zgłoszę problem do szefa NASA i wtedy dopiero problem usuną.

Już prawie jest dobrze, jeszcze tylko rozdzielczości nie zapamiętuje przy cofaniu.
Jutro powinien to także naprawić.

Ciekawe, czy ktoś jeszcze im tak "marudzi" znajdując błędy.

wibi
Strona SDO (NASA) działa już prawidłowo.
Uwzględnili wszystkie moje uwagi i poprawili.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.43
7,133,497 unikalne wizyty