Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Jak walczyć z wulkanami
lacher
Może to znany temat, ale patrząc na zdięcia piramid które emitują podobno jakiś rodzaj promieniowania, to czy nie można by się posłużyć takim sposobem konstrukcyjnym, aby skumulowaną energię płynnej magmy, rozruszanej np. promieniowaniem kosmicznym, rozładować przez swoisty transmiter tej energi przemienionej na promieniowanie w kosmos i tym samym "upuszczając" cisnienie w rejonie wulkanicznym?

rafiix
Hmm
Nie za bardzo wiem o co ci chodzi. Co ma promieniowanie do ciśnienia magmy?
Czy nie wchodzisz przypadkiem na temat dziwnych zjawisk paranormalnych?

spinaczel
Chyba się naje*ałem od samego czytania tego Grin
Wulkany wybuchają ponieważ promieniowanie kosmiczne jak i wiatr sloneczny ( prawd.) zaburzają pole geomagnetyczne Ziemi.
Nie ma na dzień dzisiejszy żadnej technologii, która by pozwoliła na stworzenie pola siłowego wokoło naszej planety,która by zatrzymywała owe promieniowanie a co dopiero wysyłać spowrotem w kosmos. A dwa nasza planeta sobie radzi z nim doskonale a gdyby nie wulkany nie byłoby lądów, wiec nie wiem czy to dobre probować tak sterować naszą planetą.
W ogóle są teorie,że promieniowanie kosmiczne powoduje powstawanie dodatkowych chmur co też moze wplywac na klimat, więc jeśli okazałoby się prawdziwą to doprowadzimy tym do globalnego ocieplenia i wszyscy umrzemy cos1
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
rafiix
Ahaaa, to o to chodzicos1
Nie bede więcej pisał bo spinaczel wyjaśnij już wszystkoWink
Dodam tylko że zamiast bawić sie całkowitą neutralizacje erupcji można by było spróbować zmniejszyć jej negatywne skutku.
Już nie mówie o zatrzymywaniu magmy bo to było by trudne ale może chociaż same popioły można by było jakoś powstrzymać.
Spowodować by zamiast rozprzestrzeniać sie po świecie opadały zaraz po samej erupcji.

spinaczel
No ja już proponowałem odpalić ładunek jądrowy nad wydostającym się pyłem i popiołem z wulkanu by je rozszczepić na atomy; to nie chcieliście Angry
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
smrbrn
Tadam tsss
veni vidi sony

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,760,277 unikalne wizyty