Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Maximum aktywności Słońca - 2013
petrus13
Gdyby ktoś był zainteresowany tym tematem , to może się wybrać 5 czerwca do National Press Club
Washington DC
http://www.nswp.g..._2012.html

Wink
Opłata rejestracyjna tylko 50 $ Grin
Edytowane przez petrus13 dnia 15-05-2012 13:29

Migel
Czytałem ostatnio że wzmożona aktywność Słońca ma przypaść na okres (nie tylko) 2013 ale i także na rok 2014. Prawdopodobnie to w roku 2014 wystąpi burza słoneczna. Ten artykuł wspominał coś o bardzo wysokim prawdopodobieństwie burzy w roku 2014, jeśli nie pojawi się ona w roku 2013. Niemniej rok 2014 miałbyć tym w którym niemal w 100% wystąpi burza słoneczna.

Migel
Jestem ciekaw na jak długo padnie sieć energetyczna? Czy na skutek wzmożonej aktywności Słońca prądu zabraknie tylko raz czy też aktywność Słońca pozbawi nas energii kilka razy. Brak prądu latem nie będzie aż taki dokuczliwy ale zimą to już będzie prawdziwy problem. Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz, czy burze słoneczne mogą występować kilka razy w roku i czy są one związane tylko z okresem wzmożonej aktywności Słońca? No cóż są tacy co są głębkowo przekonania że będzie tylko jeden rozbłysk Słonca który dokoczy naszą cywilizację. Mnie osobiście nie chce się w to wierzyć, brak tu jakiejś cykliczności która dawałaby jasny obraz sprawy. No cóż pewnie się coś wydarzy ale poza kilkoma dniami bez prądu nic więcej nie zarejestrujemy.

petrus13
Jeszcze miesiąc temu Słońce od strony Ziemi wyglądało tak :
s8.postimage.org/7kpcdcm1x/image.jpg
A dziś wygląda tak :
s9.postimage.org/9g9ovbkr3/image.jpg
Ciekawe , czy to poczatek większej aktywności , czy przypadek .

wibi
Zaledwie kilka dni temu był taki spokój.

s7.postimage.org/rh76uvg4n/Xray_1m_2012_12_28.jpg

petrus13
Kolejny element układanki pt. Maksimum aktywności Słońca - video opublikowane DZISIAJ przez NASA ( DZISIAJ - znaczy jeszcze bez dubbingu Wink )

haway
Po ostatnich wydarzeniach na sloncu, coraz bardziej mam zle przeczucie, ze bedzie powtorka z XIX wieku.

pelo51
Słuchacie (znaczy czytajcie), oczywiście jest to zapewne zbieg okoliczności ale zauważcie: chodzi planetoidę Bamberga, przelatuje tak blisko co 22 lata. Mamy rok 2013 - 7X22 = 1859 czyli burzę Carringtona . Wiem że przecież w 1991r czy 1969r nic się nie stało. Cykl słoneczny 11lat też się pokrywa z 22 wiec to tylko może zbieg okoliczności. Ciekawe tez jak by porównać układy planet i planetoid 1859 i innych dat co skok 22 lata i dziś. Co o tym myślicie ? planetoida Bamberga słabo odbija światło może nie jest z lodu tylko ma więcej metalu ?

Przejdź do forum: