Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Obłok energii
brunia3
Duzo słychac ostatnio o obłoku energii w który "weszła" Ziemia. Czy ktoś wie dokładnie co to, z czego się składa ew gdzie na forum mogę znaleźć informacje na ten temat.
Edytowane przez brunia3 dnia 14-03-2012 18:55

brunia3
Ponieważ nie mogłam znaleźć nic konkretnego, postanowiłam poszukać od końca. Czyli od efektów fizycznych. I tak, zupełnie nieoczekiwanie i mam nadzieję ( że nie jest to prawda ) dokopałam się do czarnej dziury Sad
Za Wikipedią - "Oczywiście nie jest możliwe przetrwanie jakichkolwiek urządzeń technicznych lub żywych obserwatorów w tak ekstremalnych warunkach, jednak w rzeczywistym układzie ich śmierć może (choć oczywiście nie musi, zależy to od wielkości czarnej dziury, dla ogromnych czarnych dziur możliwe jest zupełnie łagodne wejście pod horyzont zdarzeń) nastąpić dopiero po przekroczeniu horyzontu zdarzeń." Cokolwiek by to nie oznaczało , nie brzmi miło.

Co do tego " obłoku" - To czy to jest gaz miedzygwiezdny? Jeśli tak, to tez nie fajnie, bo promieniowanie nadfioletowe gwiazdy gorącej jonizuje wodór międzygwiazdowy w duzym promieniu wokół gwiazdy. No, leci to w parseki.Powstaja strefy H II. Gdzie temperatura jest dosyć wysoka do 10000K.

Żadna z tych opcji nie jest dla nas przyjemna.

petrus13
NASA, ESA i National Academy of Science wydały bezprecedensowe ostrzeżenie przed burzą słoneczną w roku 2012. Ale to, co NASA ukrywa, według Dimitriewem to fakt, że Słońce i wszystko w naszym Układzie Słonecznym, pogrążyło się w nieznanej chmurze fotonów... to niebezpieczeństwo gdyż może wyzwolić gigantyczne rozbłyski słoneczne, anomalie magnetyczne, zmiany masy komet i destabilizację orbit niektórych planetoid.

Źródlo : http://zmianynazi...ok-energii

wibi
@brunia3, tematy zaczynamy wielką literą.
Popraw.

spinaczel
Bez przesady aby utworzyla sie czarna dziura potrzeba ogromnej ilosci masy lub energii.
Na jakich zasadach fizyki mialby ten pyl wyzwolic gigantyczne rozblyski ?

www.pajacyk.pl
brunia3
PETRUS13 - żeby nie było tak miło, to podrzucam z Wikipedii: Orbita fotonowa określa tez w przybliżeniu rozmiar cienia, jaki utworzy czarna dziura na tle nieba, jeżeli będziemy obserwować promieniowanie dochodzące do nas a pochodzące od materii położonej w większej odległości niż czarna dziura (za czarną dziurą). Przeprowadzenie takich obserwacji jest rozważane w ramach projektowanej misji MAXIM, w odniesieniu do najbliższych masywnych czarnych dziur (Sgr A*, Messier 87).

rozmiar cienia - pogrubiłam to z powodu jednego zdjęcia Słońca umieszczonego na Forum. Obok Słoneczka był duży, czarny krąg.

petrus13
@brunia3 - żebym nie dostał reprymendy i żeby nie było zbyt nawiedzeniowo - przeczytaj , proszę np. to
http://grawitacja...oton-belt/

Unono
Przeczytałem to co zaproponowałeś i ..... Niestety. Nic to nie wnosi. Tłumaczenie jest tak denne, że nic nie można zrozumieć. Może przetłumacz w skrócie z polskiego na polski o co chodzi.

petrus13
Jak pilot rzucający krótkie polecenia zapięcia pasów albo kapitan rozkazujący uszczelnić luki, Dmitriew mówi nam że turbulencja w którą wchodzimy to nie teoria, a fakt któremu natychmiast musimy stawić czoło.
Żeby wyobrazić sobie co dzieje się teraz z naszym US zapomnijmy o standardowych poglądach, o uproszczonych modelach które oglądaliśmy w szkole albo w muzeach.
Wyobraźmy sobie za to ogromną kulę światła, nazywaną heliosferą.
Jest najjaśniejsza w środku, gdzie świeci Słońce; im dalej od centrum tym bardziej ciemnieje.
W obrębie tej wielkiej jasnej kuli mkną, krążą i wirują wszelkiego rodzaju planety, księżyce, asteroidy, komety i szczątki
A sama heliosfera sunie przez kosmos w ramieniu galaktyki, która zresztą także obraca się w locie.
Przez długi czas zakładaliśmy że będzie to równy, gładki lot.
Teraz, jak objaśnia Dmitriew, heliosfera napotkała niebezpieczny obszar, a ściślej magnetyczne pasma i pasemka zawierające wodór, hel, hydroksyl oraz inne pierwiastki i związki; jakieś kosmiczne szczątki, być może pozostałości po wybuchu gwiazdy.
Tak jak każdy przedmiot poruszający się w dowolnym środowisku (np łódź płynąca po wodzie) heliosfera tworzy przed sobą falę uderzeniową, roztrącając cząsteczki przestrzeni międzygwiezdnej.
W miarę jak wchodzi w gęstsze obszary, gdzie odpychanych cząstek jest coraz więcej, fala staje się większa i grubsza.
Dmitriew szacuje że fala uderzeniowa heliosfery powiększyła się dziesięciokrotnie, z 3-4 AU do 40 AU lub więcej (AU = około 150 mln kilometrów).
"Zagęszczenie się fali prowadzi do powstania smugi plazmy wokół US i do jej wdzierania się w przestrzeń międzyplanetarną... jest ona dodatkowym wkładem materii i energii w nasz US" pisze Dmitriew w swej pracy (Planetofizyczny stan Ziemi i życia. 1997r).

Źródło http://kodczasu.p...hp?p=44353

brunia3

PETRUS13 napisał(a):
@brunia3 - żebym nie dostał reprymendy i żeby nie było zbyt nawiedzeniowo - przeczytaj , proszę np. to
http://grawitacja...oton-belt/

Znam to. I moim zdaniem wszystkie te teorie w jakiś sposób uzupełniają się . Łącznie z Alfą i Omegą. Frown

Potrzebna jest wiedza, by móc właściwie zinterpretować to co przez tysiące lat było przekazywane w tradycji ustnej. I na szczęscie ludzie już tę wiedzę osiągają.

wibi
Nie chcę być złośliwy, ale mnie "Dmitriew" jakoś nie przekonuje swoimi teoriami. Połączył kilka informacji znajdujących się w sieci do kupy i to wszystko. Podobnych teorii jest wiele.

Jak na razie żaden "magik" nie przedstawia rzetelnych dowodów na poparcie swoich teorii. Każdy tylko straszy i przewiduje zagłady świata.

petrus13
Dlatego uważam , że należy to brać pod uwagę , pamiętając , że

Naukowcy NASA dopiero 14 lipca 2010 r., odkryli, że nasz system przechodzi przez obłok energii

za wcześnie na kategoryczne - wiem i znam

Ale warto poznać wszystkie teorie i kierować się rozumem.
No chyba , że ktoś szuka żony/męża

Bo niestety , jak wchodzimy w nauce w obszar nowy , to albo zabierają głos ci , co wiedzą " i są przekonani o swojej " racji" , albo milczą ci , którzy naprawdę coś wiedzą , ale ponieważ jeszcze za mało , to boją się wygłupić

I dostępne są tylko teorie tych bardziej nawiedzonych , ci mądrzejsi czekają na potwierdzenie i milczą
Edytowane przez petrus13 dnia 14-03-2012 20:37

brunia3
PETRUS13 Smile
Dobrze rzeczesz. A ja usiłuję, chyba z marnym skutkiem, zrozumieć co się dzieje dokoła.
W necie jest dużo informacji i trzeba bardzo dokładnie sprawdzać skąd pochodzą. Profesora o którym wspominał PETRUS13 nie kojarzę. Co nie znaczy, że nie istnieje. O milionach ludzi nic nie wiem i nie znam też tysięcy wybitnych naukowców.

Isaaca Asimova chyba każdy zna. W " Wybuchających Gwiazdach " wspomina o Wielkim Wymieraniu. Jest to hipoteza, która mówi , że to zdarzenie ma miejsce co 26-28 mln lat. Astronomowie zastanawiali się nad przyczynami. Sugerowali bardzo odległego towarzysza naszego Słońca. Zbliża się on cyklicznie do Ziemi - jego grawitacja zmienia orbity komet, które wchodzą w Układ Słoneczny - kilka z nich trafia w Ziemię, powodując spustoszenia i w efekcie masową zagładę.
Kolejna to wybuch supernowej - ale warunkiem jest odległość mniejsza niż 10 parseków.

Nieznajka
Ja mam mocno ostrożny stosunek do tych teorii.
Petrus, wklejony przez Ciebie link prowadzi do forum, gdzie wklejony jest jakiś przetłumaczony na polski artykuł, ale nie ma podanych źródeł.
skąd pewność, że ktoś tego nie podstawił?

Naukowcy NASA dopiero 14 lipca 2010 r., odkryli, że nasz system przechodzi przez obłok energii

a skąd masz tą informację?

petrus13
Straciłem trochę czasu i nie znalazłem konkretnie o tej dacie , nie pamiętam , gdzie to było , ale tu jest opisany ten temat - przetłumaczyc musisz sobie sama , bo ja mam jeszcze trochę innej pracy
http://www.nasa.g...dings.html

Przy okazji na ich stronach jest więcej o tym , wystarczy poszukać

wibi

Przy okazji na ich stronach jest więcej o tym , wystarczy poszukać

Inne strony najczęściej duplikują informacje, więc źródła są istotne.

Nieznajka
Petrus, w moim odczuciu jest tak, jak pisze wibi - bezmyślne kopiowanie treści ze stron, bez sprawdzenia źródeł.

Zdanie, które wkleiłeś, tzn.

znalazłam tu:
http://zmianynazi...ok-energii
Wink

przy czym jedynym źródłem informacji jest tu link do anglojęzycznej strony o dość wątpliwej renomie...
innych, przekonujących mnie i wiarygodnych źródeł brak.

natomiast w linku do strony nasa, który wkleiłeś nie ma słowa o wlatywaniu w nieznany obłok energii Wink
nawet daty się nie zgadzają Pfft

czekam więc na bardziej wiarygodne źródła, bo na razie śmiem wątpić, czy taki obłok w ogóle istnieje czy to nie kolejny straszak z cyklu 2012 Wink

Ori
Większość informacji tego typu przeważnie jest podawana na ezoforach lub pseudonaukowych rewelacjach popartych lub wypowiedzianych niby przez naukowców z NASA i innych ale brak rzeczowego opracowania, które potwierdzałoby te wszystkie wiadomości w oparciu o akademicką wiedzę.
Znalazłem takie opracowanie dr hab. inż. Wojciech W. FELUCH, prof. SGSP Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Katedra Inżynierii Bezpieczeństwa na temat "CYKLICZNE PRZYCZYNY ZAGROŻEŃ GWAŁTOWNYMI ZMIANAMI KLIMATU" i jest w nim wszystko co mogłoby nas interesować w tym temacie.
http://www.zn.sgsp.edu.pl/41/3.pdf

Nieznajka
Ori, ale czy tam jest informacja o obłoku energii w przestrzeni międzygwiezdnej?

petrus13
Nie skończę dziś tej pracy Smile

http://science.na...ienmatter/

Czy to wystarczy .... narazie ????
s10.postimage.org/jpyeujbqd/nasa.jpg
Edytowane przez petrus13 dnia 15-03-2012 07:12

Przejdź do forum: