Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Słońce
spinaczel
http://maxvideo.p... - bardzo ciekawy i prosty przekaz informacji o naszym sloncu Smile

www.pajacyk.pl
Ori
....kiedyś Rzeczpospolita jako dodatek do swojej gazety wydała płytę z serii" Zabójcze żywioły" i jeden z odcinków był zatytułowany " Burza słoneczna", dokładnie w ten sposób przedstawione jest nasze Słońce i wyciągają na koniec wnioski,że jesteśmy zupełnie bezsilni i nieprzygotowani do odparcia ataku z jego strony....

brunia3
"Słońce nie posiada "pola" magnetycznego, ale do dzisiejszego dnia, wylatujący z niego potok neutrino, przenoszący 99,999% energii wypromieniowywanej przez Słońce,pomyłkowo uważa się za jego "pole" magnetyczne. "

Co o tym myślicie?

Teo79
@brunia3
Słońce zdecydowanie posiada pole magnetyczne. Nawet pojedyncza cząsteczka wody je posiada. Domyślam się "co autor miał na myśli", natomiast stwierdzenie to jest bardzo odważne. Formułować takie tezy może każdy, a od naukowca oczekiwał bym rozbudowango uzasadnienia jego wizji.
Pozdrawiam

Ori
Ja jako laik również oczekiwałbym prostego uzasadnienia ale dzisiejsi naukowcy potrafią skomplikować tak swoją myśl,że do końca nie wiemy o co chodziło i jaka myśl wiodąca)))))

spinaczel

brunia3 napisał(a):
"Słońce nie posiada "pola" magnetycznego, ale do dzisiejszego dnia, wylatujący z niego potok neutrino, przenoszący 99,999% energii wypromieniowywanej przez Słońce,pomyłkowo uważa się za jego "pole" magnetyczne. "

Co o tym myślicie?

Takie jak ziemia pola magnetycznego slonce nie posiada - ziemia posiada jedno pole magnetyczne (pochodzace z dwoch biegunow) na sloncu jest ich pelno. Wiemy to np. stad, ze przy rozblyskach slonecznych, ktore wlasnie powstaja przez zmiane tego pola (przez przebiegunowanie bodajze) plazma uklada sie wzdluz tego pola tak jak opilki wzdluz pola magnesu.
Mozesz podac zrodlo gdzie takie bzdury ktos napisal :>
A co do Teo to sie z nim zgodze, wszystko posiada wieksze lub mniejsze pole magnetyczne, nawet pronony czy neutrony - bierze to sie z tego, ze elektromagnetyzm jest jedna z 4 sil natury powstalych w wielkim wybuchu, bedace niezmienne od 13,75 mld lat (pozostale to silne oraz slabe oddzialywanie i grawitacja)

www.pajacyk.pl
brunia3
@ spinaczel- electrino.pl. Miłej lektury

spinaczel
Bosh...brunia: a teraz powinnas isc i wychłostać się sama Smile
Poczytalem troszke o tych dwoch czyli: prof. D.H. Bazijew i Mgr. Inż. Waldemar Mordkowicz bo pisali mega bzdury na tym forum, obalającym cala instniejaca fizyke. Bazijew obalil teorie ze predkosc swiatla jest stala w próżni - twierdząc, że zalezy od dlugosci fali - bardzo proste do sprawdzenia doswiadczanie - gazety ukrainskie czy tam moskiewskie, ktore opublikowaly jego prace juz wiecej nic od niego nie chciały publikowac, tak sie stalo z innymi naukowymi magazynami, pisal gdzies do Uniwerkow w Stanach, zostal wysmiany, towarzystwo naukowe od niego sie odcielo, w internecie jest o nim prawie nic - wszystko to swiadczy, ze ten czlowiek jest nawiedzony i to co tworzy to nie teorie/hipotezy naukowe lecz brednie wyssane z palca.
Dwa: jego przydupasek w Polsce Waldemar M., absolwent Politechniki Wroclawskiej (inzynier w dziedzinie chemi) - w necie prawie nic o nim nie ma, ani na stronie PW ani na wikipedi ani nigdzie. A nie przepraszam, znalazlem na stronie policji informacje o nim Grin : http://www.poszuk...10347.html
Chcial tam ponoc wyludzic grubą kase (chyba ok. 400tys zl w sumie). Do tego udalo mi sie doczytac, ze na swoim forum jak tylko pojawi sie jakas krytyczna opinia od razu usuwa posty i banuje gosci - co by tlumaczylo dlaczego jego forum to istny monolog cos1
Trzy: teraz powyzsza wypowiedz Teo nabiera nowego znaczenia .
Cztery: Wszystko na to wskazuje, ze Waldemar M. to poprostu idiota.
Pięc: Wcale bym sie nie zdziwil jak by ten Prof. Bazijew okazal sie postacią fikcyjną.
Sześć: U mnie na uczelni cofneli jednemu tytul doktora za chlanie wódy ze studentami na uczelni wiec nie rozumiem, dlaczego ten waldek chodzi jeszcze z jakimkolwiek cos1cos1
Edytowane przez spinaczel dnia 09-04-2012 11:34

www.pajacyk.pl
brunia3
@Spinaczel-teoria jak teoria. Każdy może wysnuwać jakąś. Nie ma co się bulwersować. Dobrze, że zweryfikowałeś poglądy tego pana Wink

Wczoraj miałam przedziwne wrażenia ( wzrokowe ) ze Słońcem. Zachodziło. Pod nim była ława chmur. W pewnym momencie ( wrażenie subiektywne ) jakby opadło w chmury i z tego miejsca, gdzie znikło, jakby wystrzelił w niebo snop światła ( jak z piramid z Meksyku czy gdzie indziej ). Wszystko " jakby " ale wrażenie było niezwykłe. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. A lubię obserwować zachody słońca, widziałam ich już tysiące.

krzy512

Takie jak ziemia pola magnetycznego slonce nie posiada - ziemia posiada jedno pole magnetyczne (pochodzace z dwoch biegunow) na sloncu jest ich pelno.

Słońce również posiada pole magnetyczne podobne do ziemskiego ale jest ono bardzo wielkie. Niedawno dotarły do jego granic sondy Voyager. Jego granica zanjduje się gdzieś na granicach heliosfery.

Co do tych sensacyjnych teorii to uważam podobnie jak spinaczel, że jest to tylko szukanie taniej sensacji nie poparte żadnymi dowodami. Pola magnetyczne Słońca możemy obserwować również my, gdyż odpowiadają one za powstanie plam na Słońcu, rozbłysków i wyrzutów plazmy, którymi wszyscy się interesujemy Smile.

Pole magnetyczne odpowiada za kształt wyrzutów masy ze Słońca. Bardzo ładnie widać go na rozbłysku z 16 kwietnia tego roku, gdyż Słońce pokazało nam go niejako z profilu. Ładnie widać linie pola magnetycznego, które tworzą jakby półkola.

Tak więc nieistnienie pola magnetycznego a tylko jego złudzenie jest mało prawdopodobne. Nie ma na to żadnych dowodów.

Wczoraj miałam przedziwne wrażenia ( wzrokowe ) ze Słońcem. Zachodziło. Pod nim była ława chmur. W pewnym momencie ( wrażenie subiektywne ) jakby opadło w chmury i z tego miejsca, gdzie znikło, jakby wystrzelił w niebo snop światła ( jak z piramid z Meksyku czy gdzie indziej ). Wszystko " jakby " ale wrażenie było niezwykłe. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. A lubię obserwować zachody słońca, widziałam ich już tysiące.

Czy to zajwisko było chwilowe, czy ten snop utrzymywał się przez jakiś czas? Możliwe, że widziałaś słup słoneczny. Powstaje on gdy światło przechodzi przez kryształki lodu w chmurze. Odbijają one światło prostopadle w górę i dają taki niesamowity efekt. Warunkiem koniecznym jest niska temperatura, aby mogły utrzymać się kryształki lodu w chmurze. Wczoraj o ile dobrze pamiętam nie było zbyt gorąco Smile

Chmury odpowiadające za ten efekt to najczęściej Cirrus lub Cirrostratus.

Cirrus
ed101.bu.edu/StudentDoc/Archives/ED101fa06/angelad/cirrus2.jpg

Cirrostratus
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b0/CirrostratusUndulatusField.jpg/800px-CirrostratusUndulatusField.jpg

Jeżeli zobaczyłaś taki słup to jesteś szczęściarą bo takie zjawisko nie występuje zbyt często Smile. Ja nigdy niczego podobnego nie widziałem Smile

Oto zdjęcie jak taki słup może wyglądać:
x.garnek.pl/ga8675/df6dc7fbfd3345a9645929a3/poranny_slup_sloneczny.jpg
Edytowane przez Maslarz dnia 18-04-2012 20:17

http://www.typer.biz.pl
brunia3
Właśnie takie coś widziałam, tylko dwukrotnie szersze. ( tzn słup światła Smile.

spinaczel
Brunia to nic przy zachodze slonca mozliwe jest tez zobaczenie trzech slonc Wink
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
brunia3
@Krzy512- Trwało to kilka ładnych minut Smile

krzy512
Trwało to czas jaki chmura przecinała tor promieni i załamywała światło. Więc to nie było Twoje złudzenie Smile

http://www.typer.biz.pl
brunia3
m.ak.fbcdn.net/a2.sphotos.ak/hphotos-ak-ash4/392510_281703268594641_1746044534_n.jpg

Przepraszam Frown Czy ten czarny placek to plama? Shock

spinaczel
O nie martwica słońca Shock

Z jakiej godziny jest to zdjecie? Wyglada na po prostu roznice temperatur przy uwypukleniu skali na wybuchy sloneczne, jesli mnie rozumiecie.
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
luk
Obstawiamy do ilu dojdzie? Wink

s16.postimage.org/k3i5f26dt/Xray_1m.jpg

luk
C8.5 i rośnie Wink

brunia3

spinaczel napisał(a):
O nie martwica słońca Shock

Z jakiej godziny jest to zdjecie? Wyglada na po prostu roznice temperatur przy uwypukleniu skali na wybuchy sloneczne, jesli mnie rozumiecie.

Pfft

brunia3
SolarHam progozuje jakieś dramatyczne wybuchy na 2013 rok. Ma im to wychodzić na podstawie obserwacji. Skądinąd to dla nas żadna nowina. Aktywność Słońca znacząco wzrosła od 20-lat. A z nią cała reszta.

Przejdź do forum: