Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Magnetometr - Pomiary
setik

Jeśli będzie mała garstka, to opis wyślę na PW.

Może warto zrobić grupę "Zainteresowani" i tylko tam pisać więcej?

Bardzo dużo pracy i wiele nieprzespanych nocy miałem pisząc programy, które pomagają mi w analizie i z których pochodzą te wykresy i film.
Dlatego wyjątkowo irytuje mnie fakt tak małego zainteresowania, jeśli otrzymujecie dane, jakich nigdzie nie znajdziecie.

Każdy film, zdjęcie, opis, zajmuje mi pewien czas, który jest cenny, a jeśli nie widzę efektów tej dodatkowej pracy w formie Waszego zainteresowania, analiz, dyskusji, to nie widzę sensu marnowania tego cennego czasu.

Czesc,
wchodze na forum gdy tylko moge ,czasem pare razy dziennie,
Mysle,ze Twoje badania Wibi o zaleznosc miedzy aktywnoscia slonca a pozycja ksiezyca i planet,oraz wplywem zmian pola magnetycznego na aktywnosc sejsmiczna i pogodowa powinny zostac docenione przez naukowcow i mysle ,ze podobne obserwacje prowadzi sie w wyspecjalizowanych agencjach.
Moglbys umiescic dostep online do magnetometru,z ktorego korzystasz-nie musialbys wtedy czesto wklejac odczytow.Pozdrawiam

Dj Jasiek
Siema.Wibi jest wielu ludzi którzy się interesują twoimi analizami i próbują je zrozumieć.Ja jestem jednym z nich więc nie rezygnuj z wklejania swoich analiz bo są ciekawe i dają dużo do myślenia.

wibi
s18.postimg.cc/7vtybf5x1/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_05_29_24h3.jpg

dbuba
Tak jak poprzednicy oglądam forum minimum 1x dziennie, a wielokrotnie dużo częściej. Pomiary dają mi jedynie mglisty obraz tego co się "tam" dzieje. Często uspokajają. Analizy nigdy bym się nie podjęła, bo się nie znam na tym. Ale może gdybyś chciał wklejać krótkie opisy niektórych swoich prac, to wtedy może ktoś miałby odwagę coś pisać. Dla mnie laika Twój ogrom pracy jest tytaniczny. Należą Ci się wielkie gratulacje i ukłony od nas. Proszę pisz i rób dalej to co robisz.
Edytowane przez dbuba dnia 26-04-2018 01:36

wibi
s23.postimg.cc/fe89qosk7/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_05_30_24h.jpg

Straznik
wibi, jak zapewne zaobserwowałeś jestem na forum niemal 24/7 czytam wszystko co tu się dzieje, zapewne jest takich jak ja wielu tylko żeby wypowiadać się na dany temat trzeba posiadać odpowiednią wiedze. Czytamy wibi wszystko a tym bardziej to co wyszło z pod twojej ręki. Nabieramy wiedze a gdy będziemy wstanie z tobą na równym poziomie wymieniać się zdaniem na pewno tak się stanie Smile Wielkie dzięki za to co robisz Smile Jesteś Wielki. Czekamy na opis Smile

wibi

wibi, jak zapewne zaobserwowałeś jestem na forum niemal 24/7 czytam wszystko co tu się dzieje, zapewne jest takich jak ja wielu tylko żeby wypowiadać się na dany temat trzeba posiadać odpowiednią wiedze.

Jak na razie widzę 6 osób zainteresowanych, z 1243 osób zarejestrowanych, to jest mniej niż pół procenta, czyli malutki ułamek tego co powinno być. Pominę oczywiście osoby z EliteGroup, ale ich jest garstka w porównaniu z całością.

Maro91
Witam, ja również śledzę forum z niesamowitą ciekawością i chęcią rozgryzienia tych wykresów, ale strasznie trudno mi się w tym ogarnąć.
Liczba zarejestrowanych użytkowników w stosunku do twoich prac to faktycznie coś przytłaczającego, i teraz już rozumiem w pełni twoje zniechęcenie i nawet nie śmiałbym prosić Cię abyś nam to tłumaczył.

Prosiłbym jednak o jakiś zakres materiału i wiedzy, która jest niezbędna żeby to zrozumieć, co trzeba dobrze przestudiować żeby w ogóle się za to zabierać. Droga przed wieloma z nami na pewno jest długa, ale determinacja nie mniejsza Smile

Składam wielkie pokłony dla Ciebie i dla twojej pracy Wibi.
Edytowane przez Ori dnia 30-05-2015 16:18

akki

Wibi proszę nie pisz takich strasznych rzeczy. Tak jak poprzednicy oglądam forum minimum 1x dziennie, a wielokrotnie dużo częściej. Twoje pomiary dają mi jedynie mglisty obraz tego co się "tam" dzieje. Często uspokajają (myślę bosz, co mi znów jest, wchodzę na forum, tu wykres o mocy burzy i wszystko jasne, muszę przeczekać). Analizy nigdy bym się nie podjęła, bo się nie znam na tym. Ale może gdybyś chciał wklejać krótkie opisy niektórych swoich prac, to wtedy może ktoś miałby odwagę coś pisać. Dla mnie laika Twój ogrom pracy jest tytaniczny. Też często myślę kiedy Ty to robisz. Film obejrzałam poklatkowo, bo tylko w tym tempie mogłam wyłapać jakiekolwiek zależności, (wybuch - kierunek w którym strzela - planeta). Może gdybym umiała nałożyć filmiki SOHO na układ planet i te mrugające linie (kierunek), to miałabym większe pojęcie, ale nie potrafię. Należą Ci się wielkie gratulacje i ukłony od nas. Proszę pisz i rób dalej to co robisz.

Zgadzam się z każdym słowem, i choć mam już swoje lata , umysł już niezbyt lotnySmile i jaką, taką wiedzę to niestety nie wszystko jest dla mnie jasne bo jestem typową humanistką, a do tego, czasami " blondynką"Smile Twoje wykresy również i mnie pomagają zrozumieć, co się dzieje zarówno ze mną, jak i z otaczającym światem. Mam tylko nadzieję, że Twoimi pracami Wibi zainteresują się wreszcie światowe gremia naukowe.Nie przestawajSmile

Dj Jasiek
Ludzie wesprzyjcie WIBIEGO napiszcie coś,nie wstydzcie się.On ciężko pracuje żeby istniało Forum LosyZiemi.pl,i było w nim dużo ciekawych artykułów,pomiarów,ciekawych zdjęć itp.Jest nas 1243 i napewno wiekszość czyta i ogląda wpisy na Forum.Wibi jesteśmy z Tobą i dla Ciebie.Pozdrawiam.

Emanuel
Dołączam do grona żywo zainteresowanych ale jednak ze zbyt małą wiedzą aby wdawać się w dyskusje, które wymagają większej wiedzy. Regularnie śledzę forum, poszerzam swoją wiedzę i świadomość. Twoje wpisy, wykresy, opisy są bardzo w tym pomocne. Liczę, jak inni, że będziesz kontynuował. Smile Pozdrawiam.
Emanuel

tasman
Czesc Wszystkim, to moj pierwszy post. Ja osobiscie nieogarniam tego tematu Wibi, ale to co robisz to kawal dobrej roboty. Jestem z Toba, a forum odwiedzam pare razy na dzien. Sorki za literowke - nie mam polskich znakow. Powodzenia i wytrwalosci Wibi.Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Forumowiczow.

wibi
s28.postimg.cc/syfuf40tl/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_05_31_24h.jpg
Od 2:15 UTC magnetosfera obrywała czymś od Słońca.
O 2:45 UTC wystąpiło maksimum oddziaływań i trwa do teraz.

Etznab
Dzięki za komentarz Smile

wibi
s2.postimg.cc/mdli4rqhx/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_05_31_24h2.jpg

wibi
Zobaczcie na oś pionową i szczyt oddziaływań o 7-mej rano UTC.
Po szczytach następuje lustrzane odbicie zmian mocy.
s27.postimg.cc/ocfbr128v/Energia_burzy_2015_05_31_24h_Z.jpg

Poniżej pomiary grawitacji z ostatnich 5 dni.

s9.postimg.cc/fe1fbxv97/Grawitacja_2015_05_31_5d.jpg

wibi
s3.postimg.cc/9yuxotcbj/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_05_31_24h3.jpg

wibi
s22.postimg.cc/vb9sw3ozx/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_06_01_24h.jpg

wibi
s22.postimg.cc/vb9sw3ozx/Moc_burzy_geomagnetycznej_2015_06_01_24h.jpg

petrus13
s29.postimg.cc/wd6r9l8rn/ace_epam_24_hour.jpg

s15.postimg.cc/q1ygzvvon/20150601_1424_c2_512.jpg

http://www.sidc.o...13/CME.mov

s16.postimg.cc/vavag4ps1/sam_small.jpg