Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Układy planet
Ori
Tak, oczywiście. Pierwszą koniunkcją będzie złączenie planet 7 lutego Wenus-S-Neptun oraz Merkury-S-Pluton. Następne złączenia planet, szczególnie koniunkcja dolna Jowisza z Merkurym, która to nastąpi już 9 lutego br. W dniu 16 lutego o 10,26 koniunkcja dolna Ziemia-Merkury-Słońce.
s15.postimg.cc/n6ojfexdj/16lutego2014.jpg

Uważam tutaj, że aktywność plam słonecznych wschodzących w tym czasie będzie szczególnie aktywna, mam tutaj na myśli plamę powracającą 1952.
W połowie miesiąca dojdzie do koniunkcji dolnej Księżyca (pełnia)-Ziemia-Merkury-S. Natomiast 22 lutego, tuż po północy naszego czasu, dojdzie do dolnego złączenia planet Mars-Wenus-Merkury-S i drugie w tym samym czasie Ziemia-S-Neptun.
s27.postimg.cc/5l5bwlurj/22lutego2014.jpg
Tuż przed jak i po złączeniu planet dojdzie do wzmożonej aktywności plam słonecznych, szczególnie tych zachodzących. Powstałe w tym czasie burze magnetyczne mogą wiele namieszać w atmosferze Ziemi. Nie byłbym zdziwiony przebudzeniem groźnych wulkanów, trzęsienia ziemi o wysokiej skali czy ekstremalnych zmian pogodowych.
Edytowane przez Ori dnia 17-02-2014 11:58
Przyczyna źródłem wszelkich skutków.

Ori
Proponuję obserwację obecnych plam słonecznych, łącznie z tymi, które wschodzą i tych zachodzących, ponieważ od dzisiaj rozpoczyna się koniunkcja czyli złączenie planet, o której mówiłem powyżej. Po koniunkcji, około 5-6 marca możemy spodziewać się wzmożonej aktywności wulkanicznej, sejsmicznej i gwałtownych zmian klimatycznych.

Po ostatniej koniunkcji planet wystąpiły burze geomagnetyczne, które zaowocowały trzęsieniami ziemi o magnitudzie pow. 6 oraz wzmożona aktywnością wulkanu Popocatepetl. Teraz kolejno będą wchodziły w koniunkcję planety: 9 marca 2014 r. Saturn-Merkury-S ( po tym złączeniu około 21 marca br. możemy spodziewać się równie silnych trzęsień ziemi jak poprzednie oraz wzrostu aktywności wulkanicznej),
24 marca 2014 złączenie Saturn-Wenus-S ( od tego złączenia również należy spodziewać się aktywności sejsmicznej około 5 kwietnia br.), 1 kwietnia 2014 r. złączenie Jowisz-S-Merkury i Ziemia-S-Uran i ta koniunkcja nie da spokoju już około 13 kwietnia).
W dniu 8 kwietnia 2014r. dojdzie do złączenia dolnego Mars-Ziemia-Słońce (efektem złączenia będą również trzęsienia ziemi i wzmożona aktywność wulkaniczna około 20 kwietnia).

Biorąc pod uwagę układy planet jakie następują po sobie w krótkich odstępach czasowych, z pewnością Słońce będzie bardzo aktywne tak na wschodniej jak i zachodniej części tarczy i burze geomagnetyczne będą nas nękać niemalże w systemie ciągłym.
Spodziewam się, że burze geomagnetyczne jakie mieliśmy w ostatnich dniach dopiero w najbliższym czasie zaowocują poważnymi trzęsienia ziemi i nie tylko.
Edytowane przez Ori dnia 02-04-2014 20:53

Ori
Złączenia planet o jakich mówiłem powyżej spowodowały aktywność Słońca szczególnie w rejonie wschodnim i zachodnim. Rozbłyski wysokiej klasy C, M oraz X oraz wyrzuty masy koronalnej z pewnością miały wpływ na burze geomagnetyczne a te z kolei miały wpływ na zachowanie płyt tektonicznych. Wystąpiły trzęsienia ziemi o wysokiej skali, aktywność wulkanów i anomalie pogodowe.

Dzisiaj mamy kolejne złączenie planet: Jowisz-S-Merkury i Ziemia-S-Uran i ta koniunkcja nie da nam spokoju już około 13 kwietnia).

s24.postimg.cc/dwtncmvch/1kwietnia2014.jpg

Ponadto Słońce jest wzięte w tzw. "dwa ognie". Po obu stronach Słońca jest po dwie planety.To złączenie elektromagnetyczne planet może mieć złe skutki dla Ziemi. Przeanalizowałem takie złączenia z przeszłości, za każdym razem kiedy Słońcu towarzyszyły złączenia planet w towarzystwie par planet zawsze dochodziło do poważnych trzęsień ziemi i innych kataklizmów.

petrus13
Mars w opozycji

8 kwietnia 2014 roku Mars znajdzie się w opozycji, osiągając maksymalną jasność w sezonie wynoszącą -1,4 mag. (niemal tyle co jaśniejszy Syriusz, widoczny w zimowe noce nad południowym horyzontem), a także rozmiary kątowe wynoszące 15 sekund kątowych. Dokładnie największe zbliżenie do Ziemi nastąpi 14-15 kwietnia, ale będzie ono dalekie od nazwania go wielką opozycją. Ten wspomniany szczyt potrwa jeszcze przez około 3-4 miesiące

Doskonały okres do obserwacji Czerwonej Planety - takie warunki zdarzają się co dwa lata !

Ori
Był czas akcji i teraz jest czas reakcji. Po ostatnim złączeniu planet mieliśmy i nadal mamy burze geomagnetyczne, które spowodowały trzęsienia ziemi o wysokiej magnitudzie, wybuchy wulkanów i inne.
Teraz mamy właśnie nową burzę geomagnetyczną i zaraz po niej oczekuję ponownych wstrząsów czy erupcji wulkanów.

Po tej koniunkcji, o jakiej pisałem powyżej, spodziewałem się reakcji już 5 kwietnia czyli już dzisiaj. Niczego nie można przesądzać, to wszystko moje gdybania moje wróżenie. Jednak życie pokazało po wielokroć tą prawidłowość, że po złączeniu planet dochodzi później do aktywności słonecznej, później do burz geomagnetycznych a w konsekwencji do tego co obserwujemy w ostatnim czasie, silne trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów czy nagłe zmiany pogodowe.

Świat zbudowany jest geometrycznie w każdym calu, trzeba tylko umieć znaleźć te zależności w tym co właśnie obserwujemy.
W tym miesiącu, już około 13 kwietnia, spodziewam się również bardzo silnych trzęsień ziemi i groźnych erupcji wulkanów.

Ori
Od dzisiaj zaczyna się złączenie planet Mars-Ziemia-Słońce, którego punkt kulminacyjny przypada na 8 kwietnia br. Już wzrasta aktywność Słońca.
s8.postimg.cc/vyg3j8t6p/7kwietnia2014.jpg

Dawid56
Z tego ostatniego rozbłysku M6.5 na razie wystąpiła burza o Kp =4 i trwająca zaledwie 6 godzin w porównaniu do burz z marca 2011 to nic.Coś z tą aktywnością Słońca po stronie Ziemi jest nie tak.Chyba ze jakieś układy planet ja "powstrzymują".

Ori
Moim zdaniem ta aktywność oddziaływania będzie malała ze względu na zmianę kąta nachylenia aż do przesilenia letniego( w miarę spokojny okres to czerwiec-lipiec). Teraz Ziemia będzie nachylona do Słońca półkulą północną.

Dzisiaj mamy już liniowe złączenie planety Mars-Ziemia-Słońce a drugiego takiego spotkania należy spodziewać się już za około dwa lata tj. 22 maja 2016 roku.

s16.postimg.cc/o2egd9535/22maja2016.jpg

Ori
Poprzednie złączenia planet "zaowocowały" rozbłyskiem klasy M7,3 i burzami geomagnetycznymi a w konsekwencji trzęsieniami ziemi o magnitudzie pow. 7 st. oraz wzmożonej aktywności wulkanicznej np. wulkanu Ubinas.
26 kwietnia 2014 roku z łączenie planet Merkury-S-Ziemia a tuż po nim 28 kwietnia 2014 roku złączenie Merkury-S-Saturn, następnie złączenie podwójne, w którym uczestniczyć będą: Wenus-S-Merkury-Jowisz oraz złączenie dolne Saturn-Ziemia-Słońce.
Skutków tego złączenia należy spodziewać się już od około 9 do 20 maja 2014 roku.
s29.postimg.cc/lcfyel3yr/8maja2014.jpg
Edytowane przez Ori dnia 07-05-2014 11:35

Ori
Następne złączenie planet (dolne) Saturn-Mars-Merkury-Słońce już 6 czerwca 2014 roku.

Ori
Jutro złączenie dolne planet: Ziemia-Merkury-S.

s17.postimg.cc/v5s2oz5fv/19062014.jpg
Edytowane przez Ori dnia 18-06-2014 12:48

Ori
Dzisiaj mamy złączenie Uran-Wenus-Słońce a tuż po nim 30 czerwca br. złączenie Jowisz-Słońce-Merkury.

Ori
Z tego co widzimy na Słońcu nie widać zbyt dużej aktywności regionów odchodzących co wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje. Po stronie niewidocznej dla obserwatora z Ziemi z całą pewnością plamy mają się dobrze i to słoneczne dynamo nieprzerwanie pracuje co widać na poniższym zdjęciu.
s9.postimg.cc/4hqk2hxy3/helio.jpg

W najbliższym czasie tj. 19 lipca 2014 r. po stronie niewidocznej z Ziemi z pewnością dojdzie na Słońcu do wzmożonej aktywności regionów, które odeszły na następny krąg. W tym czasie będzie złączenie planet:
Uran-Merkury-Słońce, Saturn-S-Wenus i już wtedy uaktywnią się plamy wschodzące (powracające), natomiast już 26.07 dojdzie do złączenia Jowisz-S-Księżyc ( w nowiu)-Ziemia. W dniu 28 lipca dojdzie do złączenia Wenus-Merkury-S-Mars. Przewiduję w tym czasie dużą aktywność plam po stronie wschodniej Słońca.

Czita
Ori @...z tego co piszesz wynika że mimo układu Ziemi ze S, Jowiszem , ustawienie planet Saturn , Mars , S ,Merkury, Wenus chroni Ziemię przed bezpośrednią aktywnością plam a cały potencjał pójdzie na wschód i zachód .

wibi
Bardzo istotnym parametrem jest nachylenie biegunowe, które wszyscy pomijają. Bez tego nie ma co się brać za analizę wpływu na aktywność gwiazdy.
s7.postimg.cc/oi6ghwdyv/US_2014_07_18.jpg

Ori
Układ planet na 28 października br. Bardzo możliwe, że wtedy nastąpi rozbłysk słoneczny, który będzie drugim szczytem słonecznego cyklu. Wibi przewidział wzmożoną aktywność słoneczną właśnie na ten czas. Poniżej prezentowany układ planet z pewnością będzie temu sprzyjać.

s10.postimg.cc/7cy1i3uxx/SZCZYT.jpg

Natomiast 2 listopada br. dojdzie do koniunkcji planet na linii: Mars-S-Merkury-Jowisz oraz Ziemia-S-Wenus a taki układ planet również nie pozostanie bez znaczenia dla aktywności słonecznej.

s27.postimg.cc/laocjapov/UK_AD_PLANET.jpg
Edytowane przez Ori dnia 25-10-2014 04:22

Ori
Dzisiaj mamy koniunkcję Mars-Merkury-S.

s9.postimg.cc/ekm79f257/KONIUNKCJA.jpg

petrus13
s23.postimg.cc/z21be0rx3/planety.jpg
Powiedzieć komuś "idiota", to nie obelga, lecz diagnoza. - Julian Tuwim

Ori
Zbliżenie Wenus_Merkury jeszcze trwa.
s11.postimg.cc/s3jtyotzz/Wenus_Merkury2.jpg

s11.postimg.cc/y37l2cesf/WENUS_MERKURY1.jpg

lacher
Właśnie napisali, że prawdopodobnie są jeszcze dwie planety w układzie słonecznym. Może to jedną z tych planet widziałem kiedyś przypadkiem? Pisałem o tym na forum Smile A tak bez żartów. jak mogli dopiero teraz się o tym dowiedzieć. Coś musiało chyba zepchnąć te planety do naszego układu lub powróciły do niego po długiej elipsie. Co mogło sprawić, że jeśli były wcześniej nie mogły być widoczne?

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,745,719 unikalne wizyty