Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Układy planet
kk
Nie tylko same kłopoty mamy w związku z ciałami niebieskimi - oto artykuł o tym, co, kiedy i gdzie można sobie pooglądać na niebie (nie tylko) dla samej przyjemności oglądania Wink

Styczeń szykuje nam wiele atrakcji, pośród nich maksimum aktywności Kwadrantydów oraz opozycję Jowisza.

http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktual...czniu.html

kk
Ale to, co napisał Ori, jest ważniejsze niż gapienie się w niebo Wink , więc przypominam:

Ori napisał(a):
Zbliża się układ planet z koniunkcją na 4 stycznia. Proszę obserwować rozbłyski, ich lokalizację i klasę rozbłysku.

Wielka koniunkcja będzie obfitować w rozbłyski wysokiej klasy. Póki co rozbłyski są po stronie wschodniej i zachodniej Słońca. Sądzę jednak, że będą też na wprost Ziemi z plamy 1938 o klasie BG.
Obserwujmy też swoją reakcję na te rozbłyski, obserwujmy też zachowywanie się zwierząt domowych i ptaków.

Ostatnie wypadki komunikacyjne niejako potwierdzają,że dochodzi do nich w chwilach aktywności Słońca.

Ori
Dzisiaj mamy ten układ, o którym właśnie mowa. To ustawienie planet z pewnością będzie miało swój skutek. Jest czas akcji i przyjdzie czas reakcji. Po skumulowaniu się pól magnetycznych w tym zestawieniu z pewnością odczuje to Ziemia i pozostałe planety biorące udział w tym układzie.

Nie wierzę aby to zdarzenie przeszło bez echa. W moim rozumieniu te siły w jakimś stopniu będą się znosić ale też i potęgować. Jak już widzimy Słońce zwiększyło swoją aktywność. Plama 1944, już od samego pojawienia się na wschodnim horyzoncie, popisuje się rozbłyskami klasy M a jej możliwości z każdą chwilą rosną. Ten stan rzeczy potrwa do siódmego dnia stycznia a później należy oczekiwać skutków tego spotkania.
Przyczyna źródłem wszelkich skutków.

AniolekAndziolek_01
Mam pytanie czy są jakieś określone skutki,których można się spodziewać po takich spotkaniach?Nie znam się na tym za bardzo,stąd moje pytanie.pozdrawiam

Ori
skutki mogą być przeróżne, od wzmożonej aktywności słonecznej po trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, anomalia pogodowe i inne. Szkopuł w tym, że nie potrafimy określić miejsca zdarzenia.

Jak do tej pory po każdej koniunkcji występowały zdarzenia jw. o różnej sile. Po obecnej "wielkiej koniunkcji" możemy spodziewać się wzmożonej aktywności plam słonecznych a po nich nawet ekstremalnych trzęsień ziemi itd.
Wszystkie te elementy mogą zdarzyć się zaraz w 7 dni po koniunkcji lub po dłuższym czasie, ja to wyliczam jako wielokrotność siedmiu dni od koniunkcji.

Dla przykładu: 21 lutego 2011 roku koniunkcja Jowisz-Słońce-Saturn następnie 23 lutego 2011 roku była koniunkcja Ziemia-Słońce-Merkury-Mars-Neptun a zaraz po nich następna koniunkcja 5 marca 2011 roku w ciekawym ustawieniu koniunkcja gigantów magnetycznych: Jowisz-Merkury-Słońce-Saturn. Na Słońcu aktywność plam wzrosła, w dniu 9 marca plama 1166 rozbłysła w klasie X.
Po tej kumulacji długo nie trzeba było czekać na efekt tych spotkań bo już 11 marca 2011 roku była tragedia Fukushimy, która trwa do dzisiaj i strach pomyśleć co będzie dalej.

Pi
Ta koniunkcja (dziś) + maksymalne zbliżenie Ziemi-i-Słońca (jutro) to jest zjawisko astronomiczne jakieś bardzo rzadkie czy takie sobie zwyczajne cykliczne, które często zachodzi ?

Serdecznie pozdrawiam

geepard
Aktualne położenie planet:

s11.postimg.cc/pae0xjzov/Screen_Hunter_02_Jan_04_18_47.jpg

Interesująco to wygląda, skutki zapewne odczujemy.

AniolekAndziolek_01
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.To teraz naprawdę zaczynam się bać,tym bardziej patrząc na te plamy na słońcu.Dlaczego o tym wogóle w tv nie mówią,nie uświadamiają ludzi?To jest przerażające.

Ori
Następnym interesującym układem planet będzie złączenie, które to wystąpi w roku 2020. Niemalże wszystkie planety znajdą się wtedy po jednej stronie Słońca.

s18.postimg.cc/pg1rrzs7p/2020_rok.jpg

Czita
Dobrze, że Wenus jest pomiędzy Słońcem a Ziemią i jak się popatrzy na symulację to widać jak Wenus osłania Ziemię przez czas, kiedy Jowisz jest z drugiej strony naszej planety.
Edytowane przez Ori dnia 05-01-2014 10:16

darmi

geepard napisał(a):
skutki zapewne odczujemy.

Co ma być to będzie,kosmos żyje swoimi prawami, a my wraz z nim Smile lub z nimi.

wibi

Czita napisał(a):
Dobrze, że Wenus jest pomiędzy Słońcem a Ziemią i jak się popatrzy na symulację to widać jak Wenus osłania Ziemię przez czas, kiedy Jowisz jest z drugiej strony naszej planety.

W jaki sposób osłania?
Czym osłania?
Wyjaśniałem już w innym temacie tą kwestię.

Ori
Najbliższa sobota tj. 11 stycznia już może pokazać skutki "wielkiej" koniunkcji jaką mieliśmy 4 stycznia. Póki co mieliśmy rozbłyski klasy M i X oraz burze magnetyczne, jedne już do Ziemi dotarły a następne dotrą dzisiaj. Jutro dotrze do nas wiatr słoneczny z dziur koronalnych.
Moim zdaniem to właśnie od soboty trzeba spodziewać się m.in. trzęsień ziemi, erupcji wulkanów i gwałtownych zmian pogodowych.

Czita

wibi napisał(a):

Czita napisał(a):

W jaki sposób osłania?
Czym osłania?
Wyjaśniałem już w innym temacie tą kwestię.

*
A no właśnie czym !! Analizując ustawienia planet ,klase rozbłysków oraz zmniejszanie się aktywność można dojść do takich wniosków ale specjalistą od elektromagnetyzmu i grawitacji na tym forum jesteś Ty ,jeśli coś zauważyłam , nie znaczy że potrafię to wytłumaczyć dlatego staram się szukać ludzi z większą wiedzą .Mówisz że Wenus ma słabe pole magnetyczne a co możesz powiedzieć o zanikaniu i wypychania pola magnetycznego
,zjawisko to jest związane z działaniem temperatury na nadprzewodniki - czy planeta albo kometa mogłaby mieć takie właściwości - bo naprzykład z tego co wiadomo C/2013 Lovejoy jest jeszcze ponad ekliptyką a jej dystans od Słońca wynosi około 0,867 AU.
Edytowane przez Czita dnia 11-01-2014 11:09

geepard

Ori napisał(a):
Jutro dotrze do nas wiatr słoneczny z dziur koronalnych.

Wtedy odczujemy tak naprawdę działanie słoneczka, ponieważ wiatr słoneczny z dziur koronalnych ma większy zasięg oraz obszar oddziaływania na planety. Zapewne przekonamy się o tym w ciągu najbliższej doby.

wibi

Czita napisał(a):

jeśli coś zauważyłam , nie znaczy że potrafię to wytłumaczyć dlatego staram się szukać ludzi z większą wiedzą

Jeśli czegoś nie wiesz, pisz na przyszłość w odpowiedniej formie, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd !

Ori
W dniu 30 stycznia br. wystąpi koniunkcja Merkury-Słońce-Saturn oraz koniunkcja dolna Ziemia-Księżyc (nów)-Słońce.

s30.postimg.cc/qg8x40fe5/Merkury.jpg

Spodziewałbym się teraz zmian w aktywności regionów magnetycznych na Słońcu po wschodniej stronie tarczy.

s22.postimg.cc/nu2k8zdpp/latest_min_sam.jpg

Od wczoraj widać już wzrost aktywności plam wschodzących i choć plamy obecne na tarczy mają zaledwie klasę magnetyczną Beta to, jak sądzę, podczas koniunkcji Merkurego z Saturnem, mogą tą klasę magnetyczną podwyższyć.
Edytowane przez Ori dnia 30-01-2014 21:53

petrus13

Od wczoraj widać już wzrost aktywności plam wschodzących i choć plamy obecne na tarczy mają zaledwie klasę magnetyczną Beta to, jak sądzę, podczas koniunkcji Merkurego z Saturnem, mogą tą klasę magnetyczną podwyższyć.

Te plamy są bardzo aktywne już od pięciu dni , co można obserwować na STEREO B - a klasę magnetyczną nadaje się według obserwacji SOHO - co najwyżej ich aktywność zacznie zanikać , jak to się do tej pory działo z wschodzącymi plamami

Ori
Dzisiaj mamy właśnie koniunkcję, o której pisałem powyżej. Aktywność plam wschodzących wzrosła, szczególnie grupa plam 1967 o klasie magnetycznej BGD, która to wyemitowała już do tej pory 12 rozbłysków klasy M. W dniu 28 stycznia tych rozbłysków było 5 a w dniu dzisiejszym już dwa rozbłyski. Liczba Wolfa gwałtownie spada, w ubiegłym tygodniu wynosiła 141 (poniedziałek) a dzisiaj już tylko 62.
Zobaczymy też na ile będzie to prawdziwe co pisze kolega petrus13.

Te plamy są bardzo aktywne już od pięciu dni , co można obserwować na STEREO B - a klasę magnetyczną nadaje się według obserwacji SOHO - co najwyżej ich aktywność zacznie zanikać , jak to się do tej pory działo z wschodzącymi plamami

Czita
Ori@...zauważyłeś jakie ciekawe ustawienia planet i Ziemi są w najbliższym czasie około - 2014. 02.10 Jowisz ,Merkury ,Słońce w jednej lini ,a Wenus i Ziemia z boku , potem - 2014.02.15 Ziemia ,Merkury ,Słońce w jednej linii ale Merkury ,Wenus i Mars też ma ciekawe ustawienie w jednej lini a Ziemia jakby odgrodzona od Słońca a potem następne
około - 2014.02.22 Słońce ,Merkury ,Wenus ,Mars w jednej lini a Ziemia z tyłu - czy nie uważasz, analizując te układy planet , że Błękitna Planeta ma dobre ustawienie i duże szanse, że nie oberwie bardzo CME i flarami co najwyżej, jak zwykle, ją co nieco zahaczy .
Edytowane przez Ori dnia 01-02-2014 15:13

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,724,432 unikalne wizyty