Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Układy planet
wibi
Potrzebowałbym pewnych informacji, może ktoś to wie lub znajdzie. Brakuje mi trochę czasu na to.

Co ile lat i kiedy będzie najbliższe ustawienie w jednej linii:

1. Merkury - Wenus - Ziemia
2. Merkury - Wenus - Ziemia - Mars

Tylko te dwie opcje. Jaki cykl i kiedy najbliższe.

spinaczel
Na niebie widac pod ksiezycem bardzo wyraznie Jowisz a jeszcze nizej Wenus Smile

www.pajacyk.pl
WildLady
moja uliczka pod lasem nie posiada latarni... więc widoczność nocą jest aż za dobra... od dłuższego czasu Jowisz i Wenus nie dają mi spać, jakbym reflektory miała prosto w okno Sad
widok... trochę złowieszczy...

wibi
Ja potrzebuję konkretne informacje o cyklu i najbliższym wystąpieniu.
Nie z obserwacji nieba.

WildLady
wiem, to była wstawka typu impresja Smile
12 marca dodatkowo Merkury wchodzi w retrogradację, coś sporo się nakłada na ten marzec, może być ciekawie... nie twierdzę, że musi to mieć jakiś wpływ, ale może zbieg iluś tam różnych okoliczności powoduje określone konsekwencje... ja cały czas bym się upierała, że nie ma jednej przyczyny, a właśnie nakładanie się różnych cykli i różnych zjawisk kumulując się - robi to, co robi...
dlatego obserwacja Słońca, ruchu planet, ale także płyt tektonicznych i dna morskiego - może doprowadzić do sensownych wniosków.

WildLady
Kokain - pomożesz z tymi układami planet ? Ja szukam, bo ten temat mnie bardzo interesuje, ale z nas dwóch - na pewno TY jesteś lepszym astronomem Smile

WildLady
z wiki:
Orbita Wenus jest lekko nachylona w stosunku do ziemskiej, dlatego gdy przechodzi ona między naszą planetą a Słońcem, zwykle nie przesłania jego tarczy. Przejście Wenus na tle tarczy Słońca (tranzyt Wenus) ma miejsce, gdy jej koniunkcja ze Słońcem wypada w momencie przejścia przez płaszczyznę orbity Ziemi. Takie tranzyty powtarzają się w cyklach trwających 243 lata. W trakcie każdego cyklu są cztery tranzyty, w odstępach 121,5, 8, 105,5 i 8 lat. Ostatni tranzyt nastąpił w czerwcu 2004 roku, kolejny nastąpi w czerwcu 2012 roku. Poprzednie dwa tranzyty nastąpiły w grudniu 1874 roku i grudniu 1882 roku. Kolejne dwa nastąpią w grudniu 2117 roku i grudniu 2125 roku[64]. Tranzyty Wenus miały duże znaczenie astronomiczne, ponieważ pozwoliły określić odległość Ziemi od Słońca, a tym samym rozmiary całego Układu Słonecznego.

WildLady
czyli mamy kolejne zjawisko na czerwiec 2012 - a marzec i czerwiec obstawiamy jako potencjalnie niebezpieczne...

Maslarz
A moim zdaniem takie zjawisko nigdy nie nastąpi. Przecież płaszczysny wirowania planet sa różne.http://www.wykop.pl/ramka/284856/co-s...lonecznym/. Nawet w jednej płaszczyźnie nie chcą się zejść razem

Teo79
@maslarz ale WildLady powiedziała, że w Czerwcu Ziemia, Słonko i Wenus mają impre na jednej linii Smile Ona ma rację Smile

WildLady
Starożytni astronomowie (Majowie) przewidzieli ponad 1500 lat temu dokładne ustawienie w linii prostej Ziemi, Słońca i gromady gwiezdnej - Plejad wraz z centrum naszej galaktyki. Ustawienie do jakiego dojdzie pod koniec aktualnego długiego cyklu w 2012.
Więc może nie tylko o Wenus czy Merkurego chodzi.... dużo tych niewiadomych...

Teo79
WildLady... co Ty mówisz? Jak to? Proszę mi to natychmiast wyjaśnić! Na kiedy oni to przewidzieli? na Grudzień? Lipiec?

Maslarz
Jeżeli tak mówisz, to 31 grudnia 2010r był ten sam układ. coś sie wtedy stało?

Teo79
@maslarz a czy ja mówię, że coś specjalnego ma się stać?

Maslarz
28stycznia 2010 Mars i ziemia były i slońce były w jednej linii. Czy cos sie wtedy stało?

WildLady
dokładnie 6 czerwca Wenus będzie na tle tarczy Słońca - więc będzie piękne zjawisko do obserwacji...

Maslarz
Faktycznie nie.

Teo79
WildLady mnie chodzi o to to z Plejadami...
Maslarz... o co Ci chodzi? Ja nic nie mówię, a Ty mi tu jakieś spiski podtykasz i mówisz "no jedz, no jedz" Wink

Maslarz
Nieee, po prostu pisałem i forum mi się nie odświeżało. Przepraszam

WildLady
Teo - Majowie to przecież cały czas jedna data Smile
wg nich Słońce przekroczy równik galaktyczny...
ja się z tej teorii nie wyśmiewam bynajmniej, bo wcale nie wykluczam, że wszelakie "bombardowania" podczas spokojnego słoneczka - spowodowane mogą być energią z centrum galaktyki... co nie daj Boże oczywiście...

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,745,770 unikalne wizyty