Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Forum serwisu LosyZiemi.pl » Parapsychologia i ukryte funkcje mózgu » TP*** Szyszynka - Naturalny bio-czujnik
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Szyszynka w mózgu
Kokain
Jak wspomniałam już wcześniej, szyszynka dostaje więcej krwi niż jakakolwiek inna część ciała pomijając nerki. Z medycznego punktu widzenia szyszynka jest częścią mózgu jednak istnieje pewna znacząca różnica, zmuszająca nas do ponownego rozważenia przynależności szyszynki do mózgu. Nie jest, jak cały mózg chroniona barierą krew-mózg.

WIki

Bariera krew-mózg (BBB - ang. blood&Myslnikbrain barrier) &Myslnik fizyczna i biochemiczna bariera pomiędzy naczyniami krwionośnymi a tkanką nerwową, mającą zabezpieczać układ nerwowy przed szkodliwymi czynnikami, a także umożliwić selektywny transport substancji z krwi do płynu mózgowo-rdzeniowego.


Z tego właśnie powodu szyszynka ulega kalcyfikacji, w wypełniającym ją płynie zwiększa się ilość depozytów kalcytu i w końcu powstaje piasek. Z czasem jej funkcje ostatecznie ustają kiedy cała wypełnia się zwartym depozytem.

W szyszynce odkłada się również fluor tak skrzętnie podawany nam w pasach do zębów- wiąże się go z przedwczesnym dojrzewaniem u ludzi ponieważ wpływa redukując na ilość melatoniny. 200 lat temu dziewczynki dojrzewały w wieku lat 17, dziś nawet 10.
Po co ciało zadaje sobie tyle wysiłku wyściełając organ komórkami światłoczułymi jeśli nie ma tam światła? Po co ciało tak intensywnie odżywia organ, który odpowiedzialny jest jedynie za wytwarzanie hormonu snu?

W 2002 roku magazyn "Bioelectromagnetics" opublikował artykuł S.S.Baconniera, który prawdopodobnie udkrył odpowiedź na to pytanie. Dokonano sekcji 20 ludzkich szyszynek i znaleźli wewnątrz od 100 do 300 mikrokryształów na milimetr sześcienny, które unosiły się w płynie- głównie kalcytu, w mniejszej ilości żelaza. Wszystkie miały wielkość 2-20um, heksagonalny kształt, bardzo przypominające kryształki w naszym błędniku (ucho środkowe).

Te kryształy znane są z właściwości piezoelektrycznych- czyli kurczą się i rozkurczają w obecności pola elektormagnetycznego.

Wiki:

Piezoelektryki lub materiały piezoelektryczne &Myslnik kryształy, w których obserwowane jest zjawisko piezoelektryczne, polegające na pojawieniu się pod wpływem naprężeń mechanicznych ładunków elektrycznych na ich powierzchni.

Piezoelektryki przejawiają również odwrotne zjawisko piezoelektryczne, polegające na zmianie wymiarów kryształu pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego


Były używane w radiach kryształkowych działających bez prądu elektrycznego. Kryształy kurcząc się i rozszerzając gromadziły ładunki, które zebrane i wzmocnione były przetwarzane na dżwięk. Na tej samej zasadzie działają mikrofony.

Niektóre piezoelektryczne kryształy oprócz ładunków elektrycznych oddają również pewną ilość światła (piezoluminesencencja w zapalniczce).

Dzięki procesowi piezochromizmu, kryształy uwalniają fotony o różnych kolorach w zależności od sygnały elektronmagnetycznego jaki otrzymają. Dotąd sądzono, że dzieje się to w kryształach poddanych ciśnieniu.

A więc kryształy piezoelektryczne w szyszynce reagują na pole elektromagnetyczne i mogą uwalniać fotony- światło w mózgu.

Dr Rick Strassman dowodzi również, że szyszynka wytwarza inny prócz kryształów i melatoniny produkt- DMT- substancja psychoaktywna nazwana najpotężniejszym psychotropem w naturze. Szybko się rozkłada, jest pochodną melatoniny i serotoniny ale rónież psylocybiny i LSD i co najważniejsze- jest składnikiem Ayahuaski używanej przez szamanów dżungli amazońskiej. Jest również jednym z najbardziej zabronionych "narkotyków" na świecie pomimo tego, że jest substancją wytwarzaną przez nasze ciała od poczęcia.

Teraz. Jak wyżej wspomniał już ktoś- szyszynka wytwarza się z wałów mózgowych płodu w 49 dniu od poczęcia. Jest to jeszcze tak naprawdę jedynie symetryczna struna mózgowa, z czasem mózg zaczyna kształtowa się wokół szyszynki, zamykając ją we wnętrzu. Można by pomyśleć, że szyszynka jest pierwszym elementem mózgu bez którego dalszy rozwój płodu nie jest możliwy.

I to wielce ciekawa kwestia- buddyści wierzą, że dusza wybiera ciało gotowe na jej przyjęcie i wciela się, dosłownie "wlewa" w ciało w .... 49 dniu od poczęcia. Skąd buddyści od tysięcy lat znają anatomię miesięcznego płodu pozostaje tajemnicą ale rzecz jasna uważają, że szyszynka staje się w tym czasie oknem, przez które dusza wnika do naszego wymiaru.

Wracamy do DMT. Przez przypadek, w laboratorium zauważono, że duża ilość DMT wydziela fajerwerki światła zdolne oświetlić całe laboratorium.

Ponieważ szyszynka nie jest chroniona od ciała barierą krew-mózg DMT może swobodnie krążyć w organizmie.

Dzięki właściwością DMT więc w szyszynce mogą pojawiać się fale światła, które mogą być odpowiedzialne za "widzenie" snów w naszej głowie, wizji jasnowidzów, czy naszych własnych wspomnień.

Czyli wewnętrzna powierzchnia szyszynki działa jak prześcieradło, kryształki rzucają film na jej powierzchnię jak rzutnik. Ale skąd bierze się treść filmu? Smile

Dalszym rozważaniom ulega również kwestia nieustannego szumu elektormagnetycznego w naszej przestrzeni- telefony komórkowe, mikrofalówki, zmienne Słońce- wszystko to ma silny wpływ na sposób w jaki kryształki piezoelektryczne zachowują się wewnątrz szyszynki.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli mamy szyszynkę w części skalcyfikowaną, poddajemy ją bombardowaniu pole elektromagnetycznego, ulegamy wpływowi Słońca z powodu słabnącego pola magnetycznego Ziemi... może to powodować powszechne w dzisiejszych czasach migreny, bóle głowy, zawroty, problemy ze snem, "urealnienie" powodujące kompletny brak zdolności do postrzegania siebie jako istoty o znaczeniu innym niż czysto fizyczne. Za tym idzie brak poczucia bezpieczeństwa, miejsca na świecie, niepokoje, obawy o swoją przyszłość, lęk przed śmiercią za którą nie ma nic prócz głodnych robaków.

Być może cierpimy na stany lękowe, depresyjne, histeryczne z powodu zaburzeń snu- zaburzeń wywołanych problemami z dostarczaniem melatoniny do krwioobiegu i brakiem DMT, które odpowiedzialne jest za utrzymywanie naszej więzi ze sferą duchową. Człowiek okrojony do rozmiarów ciała, kupy mięcha, bez wyższego celu, widzenia sensu dla własnego istnienia jest smutny, zgorzkniały, nie widzi motywacji do stawania się lepszym a jedynie do stawania się większym- bogatszym, słynniejszym itp. przekonany o tym, że najważniejsze jest "żyć szybko, umrzeć młodo i zostawić po sobie przystojnego denata".

Tylko niepokoje? Medycyna zaczyna również łączyć zaburzenia działania szyszynki ze stwardnieniem rozsianym, statystycznie pacjencji z SR mają szyszynkę prawie całkowicie skalcyfikowaną.
Zaburzenia osobowości, schizofrenia, zaburzenia łaknienia (bulimia i anoreksja).

Szyszynka posiada najwyższą zawartość serononiny w mózgu- Serotonina to hormon szczęścia- bez jej dostaw stajemy się fizycznie niezdolni do odczuwania szczęścia. Może dlatego dzieci potrafią cieszyć się tak czysto i intensywnie z każdego możliwego powodu a nam potrzebny jest jedynie kop w postaci zastrzyku gotówki, żebyśmy przez pół dnia chodzili "prawie szczęśliwi"?

Natomiast odkryto, że nadmiar serotoniny u schizofreników przewyższa zdrową średnią nawet 3x. Serotonina uwięziona w skalcyfikowanej szyszynce działa jak nieustanne źródło niezłego haju. Pacjenci z delirium (wizje, głosy itp) mają poziom serotoniny nawet o 10x wyższą!

Do tego dochodzi choroba Parkinsona i inne zaburzenia drgawkowe- statystycznie pacjenci z tymi chorobami mają szyszynki stwardniałe nawet do 90%.
 
WildLady
Kokain - pełen szacunek !
dzięki za solidny kawał wiedzy, a z pozostałymi poglądami zgadzam się w zupełności - pięknie ujęłaś w słowa to, co zawsze wiedziałam, czy intuicyjnie wyczuwałam... czytam Cię z entuzjazmem i baaaardzo się cieszę, że jesteś z nami.
 
wibi
To wszystko zaczyna się coraz bardziej klarować.
 
dafidoo
Czy dźwiękami (wibracjami) możemy "aktywować" szyszynkę?
Są filmy z dźwiękami o pewnych częstotliwościach, które podobno mogą przyczynić się do lepszego działania tego organu.
http://vimeo.com/...
 
Kokain
Chciałabym ale muszę przyznać, że raczej mnie te dźwięki w****ją niż stymulują szyszkowo...Smile

ale- wpływ wibracji jest kluczowy w tej kwestii.

To mi przypomniało, żeby opowiedzieć wam o kolejnej ważnej kwestii...
 
Maslarz
Kokain napisała:

Były używane w radiach kryształkowych działających bez prądu elektrycznego. Kryształy kurcząc się i rozszerzając gromadziły ładunki, które zebrane i wzmocnione były przetwarzane na dżwięk.

troszkę nie tak. W radiach kryształkowych stosowany był kryształ galenu, po którym pokrętłem przesuwało się stalową igłę, na styku ostrza i kryształu tworzyła się bariera półprzewodnikowa utworzona przez dyfuzje elektronów. W efekcie następowała detekcja sygnału przychodzącego z radiostacji. Wiem, bo miałem do czynienia z takimi radiami.
Mikrofonów piezoceramicznych nie stosowało się.

Niektóre piezoelektryczne kryształy oprócz ładunków elektrycznych oddają również pewną ilość światła (piezoluminesencencja w zapalniczce).

Nie spotkałem się z tym zjawiskiem. eksperymentowałem z kilkudziesięcioma zaplniczkami chcąc wykorzystać energie udaru. Żaden piezoceramik mi nie zaświecił. I coś mi w tej teorii nie pasuje. Piezokryształy odpowiadają powstaniem ładunku elektrycznego na działanie mechaniczne na kryształ i odwrotnie. Ale są one obojętne na pole elektromagnetyczne ( bo są diamagnetykami) Co je w szyszynce ściska że miałyby świecić? są obojętne chemicznie. do zanurzonych w płynie nie popłynie żaden prąd.
 
Kokain
Nic ich nie ściska, to jedna z właściwości tych substancji. W szyszynce chodzi o pole magnetyczne, które wytwarza ładunek elektryczny.

Teoria fizyczna, tak jak ją przytaczam to tylko uogólnienie, dlatego nie do końca trzymam się szczegółów.

PS. Kiedyś na studiach pracowałam w hurtowni zabawek i pieprztuł dla kiosków. Mieliśmy zapalniczki piezo, wtedy szef tłumaczył mi, że właśnie tak działają, jak przetłumaczyłam ze źródła.
Edytowane przez Kokain dnia 13-02-2012 01:20
 
Teo79
@Kokain
Szukałem wiele czasu info na temat powiązań szyszynka- rezonans Schumanna- magnetosfera- bieguny- przebiegunowanie.

Nie jestem w stanie sprawdzić, czy to prawda - twierdzą, że częstotliwość rezonansu Schumanna Ziemi wzrasta szybko i osiągnął już blisko 12Hz. Ze wzoru Schumanna wynika, że musiałoby dojść do ogromnego zmniejszenia średnicy Ziemi (czego nie obserwujemy), lub znacznego zwiększenia grubości i zmniejszenia wysokości występowania jonosfery (cisza w tym temacie), lub do poruszania się fali elektromagnetycznej z prędkością większą niż światło (wtf?).

Nie jestem w stanie sprawdzić także informacji na temat "broni rażenia psychoaktywnego" stosowaną podobno jeszcze za czasów ZSRR do "przesłuchiwania" ludzi bez bicia. Metoda ta dawała możliwość długotrwałego uporczywego przesłuchiwania przy użyciu lamp stroboskopowych migających w zakresie od 8-100Hz. Podobno u osób przesłuchiwanych wywoływało to niejednokrotnie napady padaczki, a nawet zgony.

Jestem już dość zmęczony i nie mam już siły szukać. Podobno czapy lodowe na biegunach są wyjątkowo bogate w żelazo, które zostało w nich uwięzione. Jeżeli to prawda, to może rzucić nowe światło na mechanizm przebiegunowania.

Pozdrawiam
Edytowane przez Teo79 dnia 13-02-2012 01:18
 
Kokain
WIBI: TRZECIA opcja jest najbardziej możliwa, czemu? Postaram się to sklecić jutro ale znowu na granicy rozsądku. Smile
 
Teo79
@Felicja
Przepraszam, że zapytam. Rozumiem podekscytowanie całą sytuacją związaną z nabywaną wiedzą. Przyglądam się uważnie. Czytam. Rozmyślam. Także doświadczam ekscytujących doznań związanych z szyszynką. Mam jednak nieodparte wrażenie, że poruszamy się w "terenie silnie zabudowanym" z "prędkościami niebezpiecznymi". Zapytam wprost... czy możemy przystanąć i skupić się na zgłębianiu "okolicy" w bardzie usystematyzowany sposób?

Pytam, ponieważ "pędząc" pomijamy wiele interesujących aspektów odnośnie szyszynki. Pośpiech ten nie wpływa dodatnio na głębie poznania istoty funkcjonowania i budowy tego fragmentu naszego ciała. Według mnie warto pochylić się nad kilkoma aspektami, zanim "pójdziemy" dalej.

Pozdrawiam
Edytowane przez Teo79 dnia 13-02-2012 02:39
 
Felicja
Oczywiście Teo, przepraszam Was Smile
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie."
Albert Einstein
 
wibi
Posty Felicji zostały skasowane trzeci raz.
Felicja już obiecała nic nie pisać, będzie tylko czytać.
 
asuan
@ wibi
jeśli chcesz się dowiedzieć COKOLWIEK O REZONANSIE MAGNETYCZNYM GŁOWY , TO PYTAJ MNIE
Miałam dwu krotnie robiony rezonans magnetyczny wysokiego pola na odcinku głowy , bo mam pewne problemy zdrowotne , ale to nie temat . Więc , wygląda to w ten sposób , że nie wolno ci się poruszyć przez ok. 15 min. każą zamknąć oczy , do tego nie można łykać śliny , więc to trochę nie przyjemne już pod koniec , bo masz pełną buzie i trochę jak u dentysty Sad samo próbuje płynąć do gardła. Ale efekty dźwiękowe przy tym , są niesamowite. Bo podczas całego badania powstaje , bardzo silny dźwięk o bardzo metalicznym brzmieniu . Po kilku minutach , masz ochotę wręcz uciec bo trochę rozsadza głowę . Przy zamkniętych oczach zaczynasz mieć wrażenia wzrokowe , dziwnego rodzaju , coś jak rozmazywanie się pikseli , lub coś jak czasem na windows media player , do muzyki komputer dostosowuje dziwne grafiki zmieniające się z natężeniem fal , trudno to opisać. Po badaniu np. w moim przypadku mam problemu z zachowaniem równowagi , wstaniem , poruszaniem się , coś jakbyś był pijany , otępiony tylko jest to inny efekt niż w wypadku spożycia alkoholu. Jak masz jakies pytanie odnośnie tego, to pytaj . Ale efekt dźwiękowy , który powstaje w czasie badania , jego natężenie , daje niesamowite wrażenia szczególnie na psychikę . Słyszałam od obsługi , że jak ktoś raz już robił , to później życzy sobie stopery do uszu , by znów tego nie doznać . Ja robiłam już rezonans 4 razy i nie biorę stoperów, bo to jest trochę takie niesamowite wrażenie, ale pierwszym razem , doznałam szoku , przyznam się .
Naucz się postrzegać i doświadczać świat swoimi oczami , a nie oczami i przekonaniami innych , wyjdź po za obowiązujące schematy i wzorce , a dostrzeżesz dużo więcej niż nawet oczekujesz..... asuan..
 
aut18
@Kokain
Chylę czoła przed taką wiedzą.
Poprę tylko Maślarza ze zjawiskami bariery półprzewodnikowej na granicy ostrze metalowe - kryształ oraz zjawisk w piezoceramikach (mikrofon, wkładka adapterowa gramofonu, wszelkie brzeczyki w sprzęcie powszechnego użytku, słuchawki piezoceramiczne).
Nie spotkałem się tylko z piezoluminescencją w kryształach ( w czymś innym - tak), daj namiary na źródła, chętnie się podszkolę, bo to zjawisko jest jednym z zasadniczych punktów Twojego opisu szyszynki.
PS.: w zapalniczkach budowane są szeregowe stosy piezokryształów mogących wytwarzać duże napięcia powodujące przeskok iskry - stąd efekt świetlny. A może czegoś jeszcze nie wiem?
 
alfred35
dla Kokaina - w mojej wypowiedzi mówiłem tylko o jednym "egzemplarzu" szyszynki, ale widziałem jej 3 organy od ludzi w wieku 1-45 lay, 2. 52 - lata i 3-ci to był po 60 dce. Pierwsza była plynna człowiek po wypadku. 2-ga kobieta chora - szyszynka półplynna, natomiast 3 -cia prawie całkowicie wypełniona, twarda, co zgadza się z twoim opisem. I jeszcze jedno - z tych gruczołków piramidki wyrastały włoski - było to podobne z zewnątrz do owocu ananasa.
rzecz maleńka a widok wspaniały.
 
Kokain
AUT18- przepraszam ,że tak na chybcika ale palą mi się tosty... Smile

Piezoluminescence
From Wikipedia, the free encyclopedia

Piezoluminescence is a form of luminescence created by pressure upon certain solids. This phenomenon is characterized by recombination processes involving electrons, holes and impurity ion centres [1] Some piezoelectric crystals give off a certain amount of piezoluminescence when under pressure, as in handheld cigarette lighters when the button is pressed.[2] NaCl, KCl, KBr and polycrystalline chips of LiF (TLD-100) have been found to exhibit piezoluminescent properties.[3] It has also been discovered that ferroelectric polymers exhibit piezoluminescence upon the application of stress.[4]

In the lore of illicit psychadellic substance production, DMT, 5-MeO-DMT, and LSD have been reported to exhibit piezoluminescent qualities. As specifically noted in the book Acid Dreams, it is stated that Augustus Owsley Stansley III, one of the most prolific producers of LSD in the 1960s, observed piezoluminescence in the compound's purest form[5] This piezoluminescence could be related to the general luminescent qualities of both l-tryptophan and l-tyrosine[6] which are precursors to most mind-altering substances,[7][8] Though there are numerous anecdotal reports on the piezoluminescent properties of psychedelics, valid reported documentation is lacking. This is likely due to both the illegal nature of the compounds—and thus under-researched status, and also from the predictable bias that would occur when observing and ingesting the compound at the same time.
[edit]

References

^ Piezoluminescence phenomenon N. A. Atari Physics Letters A Volume 90, Issues 1-2, 21 June 1982, Pages 93-96.
^ The Source Field Investigations: The Hidden Science and Lost Civilizations Behind the 2012 Prophecies
^ On Piezoluminescence in Irradiated Alkali Halides, A. Al-Hashimi, A.M. Eid, K.V. Ettinger and J.R. Mallard, Radiat Prot Dosimetry (1983) 6 (1-4): 203-205.
^ Reynolds, George (1997). "Piezoluminescence from a ferroelectric polymer and quartz". Journal of Luminescence (Princeton) 75 (4): 295&Myslnik299
^ Acid Dreams: The Complete Social History of LSD: The CIA, the Sixties, and Beyond, by Martin A. Lee and Bruce Shlain, pg 174
^ STEEN, H. B. (1967), ON THE LUMINESCENCE OF L-TRYPTOPHANE AND l-TYROSINE IN AQUEOUS SOLUTION AT 77dK INDUCED BY X-RAYS AND U.V.-LIGHT
^ Handbook of the Behavioral Neurobiology of Serotonin, Volume 18 By Christian Peter Müller, Barry Jacobs
^ Photochemistry and Photobiology, 6: 805&Myslnik816. doi: 10.1111/j.1751-1097.1967.tb08894.x

Piezoluminescence phenomenon N. A. Atari Physics Letters A Volume 90, Issues 1-2, 21 June 1982, Pages 93&Myslnik96
 
Teo79
Mnie zastanawia wielkość tych kryształów. Jaką mają częstotliwość rezonansową? Inaczej raczej nie dojdzie do piezoluminescencji. Czy te kryształki są zawieszone w określonych pozycjach w szyszynce, czy też ogólnie wypełniają szyszynkę jako mętny roztwór?
Pozdrawiam
 
asuan
według anatomii człowieka autor :Adam Bochenek
szyszynka: leży między wzgórkami górnymi blaszki pokrywy na trójkącie podszyszynkowym. Jest to twór niewielkiej barwy szaroczerwonawej , kształtem podobny do przypłaszczonego stożka, którego wierzchołek jest skierowany ku tyłowi , a nieco zwęzona podstawa przechodzi z przodu w dwie cienkie blaszki , z których górna łączy się ze spoidłem uzdeczek , a dolna ze spoidłem tylnym. Powierzchnia górna szyszynki jest w znacz\nym stopniu przykryta tkanką naczyniówkową , rozpostartą między obu wzgórzami.
Wielkość szyszynki bywa różna , największa długość wynosi przeciętnie ok. 12mm, szerokość 8mm , a grubość ok. 4mm
W szyszynce jak również w pokrywającej ją tkance naczyniówkowej oraz w spoidle uzdeczek bardzo często widzimy drobne żółtawe ziarenka, zwane piaskiem mózgu(acervulus cerebri). Są to koncentrycznie uwarstwiowione ciałka, zawierające głównie fosforany i węglany wapnia z dodatkiem substancji organicznych.
Poniżej spoidła uzdeczek znajduje się spoidło tylne(commissura posterior). Jest to cienka , podkowato wygieta blaszka istoty białej położona w tylnej ścianie komory trzeciej . Jej brzeg górny łączy się z blaszką dolną szyszynki , a brzeg dolny z blaszką pokrywy.
niestety nie mam II tomu tej anatommi , jeli ktoś znajdzie gdzieś to na str. 820 jest więcej na ten temat.tytuł anatomia człowieka Adam Bochenek i Michał Reicher wyd. Państwowy Zakład wydawnictw Lekarskich.
Naucz się postrzegać i doświadczać świat swoimi oczami , a nie oczami i przekonaniami innych , wyjdź po za obowiązujące schematy i wzorce , a dostrzeżesz dużo więcej niż nawet oczekujesz..... asuan..
 
Kokain
Kryształy
:

www.beyond-the-law-of-attraction.org/image-files/penial-gland-calcite-microcrystals.gif

szyszynka:

fsweb.bainbridge.edu/acunningham/AP/AP-img/Nerve-SheepBrain-Pineal.jpg

kryształy wewnątrz szyszynki:

zoomify.lumc.edu/histonew/endocrine/endocrine/dms166/27.gif

zoomify.lumc.edu/histonew/endocrine/endocrine/dms166/28.gif

zoomify.lumc.edu/histonew/endocrine/endocrine/dms166/29.gif
 
wibi
s10.postimage.org/cneuac9kl/Szyszynka1.jpg

s10.postimage.org/4j6q5ln5h/Szyszynka1a.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.26
7,133,570 unikalne wizyty