Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kolejny potężny rozbłysk i niesamowita ilość plazmy
wibi
s3.postimage.org/1ulbtpsxw/20110607_0934_c2_512.jpg

Bardzo duży rozbłysk i ogromna ilość plazmy.

soulchaser74
Nie wiem czy to przez to czy przez jakieś inne okoliczności,ale zauwazyłem dziś jeden fakt... zazwyczaj, naniektórych kanałach TV mam kiepski obraz.. zaznaczam,że odbieram z antenki ze wzmacniaczem. A w tej chwili praktycznie wszędzie obraz-kryształ! Nic nie regulowałem... teoretycznie odbiór powinien być gorszy a jest dużo lepiej

Unono
w zasadzie nie powinno to wystepować, z uwagi na modulację skrośną, ale może to mieć związek z jonizacją powietrza , przez co zmniejszają się straty przesyłu. Teraz sobie przypomniałem. Kiedyś miałem do czynienia z tym zjawiskiem. Miałem TV ze wzmacniaczem antenowym i anteną yagi własnej konstrukcji. Któregoś dnia zauważyłem nakładanie się drugiego obrazu. jak ustawiłem prawidłowo antenę, otrzymałem program z Poznania. Jak zacząłem eksperymentować to złapałem śladowy program czeskiej TV. A mieszkam w środku Polski.

soulchaser74
Ja mam ustawioną na przekaźnik w Chrzelicach , w linii prostej ok.20 km ode mnie.W tej chwili tez obraz idealny... zobaczymy jak będzie po południu

Unono
Nic się nie dzieje. Nie zauwazyłem żadnych efektów tego rozbłysku.

wibi
Ja na razie też nic nie zauważyłem.

Promieniowanie gamma i protony wracają do normy.
Plazma ma prędkość 530 km/s

Anu
czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi strumieniami plazmy? a mianowicie po dotarciu do ziemi przenika ją i leci dalej czy jest zatrzymywana przez planetę? i co z tego wynika? czy zmniejsza się pole geomagnetyczne czy zwiększa? czy ma to wpływ na pojemność elektryczną planety? itp

wibi
Cząsteczki nie przenikają, tylko zatrzymywane są przez magnetosferę.
Przez ten efekt "bombardowania" magnetosfery powstają zaburzenia pola magnetycznego Ziemi, czyli duże chwilowe skoki natężenia pola.
W efekcie tego powstają zakłócenia fal radiowych, indukuje się napięcie elektryczne na długich przewodach itp.

Temat ten jest gdzieś na Forum szerzej opisany.

Unono
Oto dwie minuty z ostatniej nocy:

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,680,649 unikalne wizyty