Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Książki, które warto przeczytać
smrbrn
R. Mears - Podręcznik sztuki przetrwania
TC 21-3 Podręcznik żołnierza - Działania i przeżycie w porze zimowej 1986
K.Kwiatkowski - SURVIVAL po polsku 1999
w. Orlicki - Egzamin kwalifikacyjny. Elektryka w pytaniach i odpowiedziach
Edytowane przez wibi dnia 30-03-2013 12:29
veni vidi sony

smrbrn
a ta pozycja dla tych, którzy mają czas na książkowe 'gdybanie'
Max Brooks - Zombie Survival
veni vidi sony

smrbrn
Właśnie kończę papierową wersję książki Pana Kwiatkowskiego 'Surwiwal po polsku'.
Dostałem ją w prezencie. Jestem wniebowziętySmile
veni vidi sony

Shaft
Podobno ciekawa jest książka ""Kuchnia czasów wojny"" gdzieś czytałem, że pożyteczna, pozwala zaoszczędzić na marnotrawstwie. Jeśli, ktoś znalazłby link do elektronicznej wersji to proszę o linka.
I love rock & roll

Unono
Poniżej przedstawiam opinie Aleksandry, która kupiła tą książkę. Chyba nie ma polskiego przedruku:

sobota, 10 grudnia 2011
Wojenne przepisy
Niedawno kupilam sobie "Kuchnie z czasow wojny". Jest to wznowienie ksiazki, ktora we Wloszech wyszla w 1942 roku. Podobno cieszy sie teraz ogromnym sukcesem. W dobie kryzysu ludzie staraja sie oszczedzac rowniez na jedzeniu.
Zapragnelam zajrzec do tej ksiazki i sprawdzic jakie kryje przepisy. Po pierwszym przekartkowaniu stwierdzilam, ze owszem, przepisy zawieraja ubogie skladniki, jednakze nie sa one wcale biedne. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumieliscie. Mysle, ze w czasie wojny naprawde trudno o cokolwiek. Byc moze maka, makaron, ryz, suszone rosliny straczkowe takie fasola, ciecierzyca, soczewica, puszki sa dostepne. Ale reszta? Tym bardziej jesli ktos znajduje sie w miescie. Moze latwiej maja ci, co mieszkaja na wsi. Maja kury, moze krowe, jakas swinke na wyjatkowa okazje.
Przyblize niektore skladniki potrzebne do wykonania przepisow z ksiazki:
krewetki, ricotta, parmezan, galka muszkatolowa, mozzarella, kielbasa, szynka, trufle, wino marsala, dorsz, mieso roznego rodzaju (rowniez dziczyzna), anchois, tunczyk, ocet, wino.
..
Mimo moich (trafnych lub nietrafnych) spostrzezen ksiazka jest bardzo ciekawa i interesujaca. Przepisy warte wyprobowania, co oczywiscie uczynie. I o czym bede informowac.
Autor: Aleksandra Seghi o 00:44

spinaczel
Dobra nawaliliscie tutaj ksiazek survivalowych, a ja wam polece cos na relaks: Trylogie Milenium - Stiega Larsowa - w zyciu nie mialem lepiej czytajacej się ksiazki Wink

www.pajacyk.pl
WildLady
Czytałam - pochłonęła mnie bez reszty Smile

Tatarak
Ja tu wrzucę jeszcze jedną survivalową. Chodzi w niej o przetrwanie rzeczy tak ważnej jak nasz żołądek Wink
Jest to książka autorstwa polskiego etnobotanika (cokolwiek to znaczy) Łukasza Łuczaja pt. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Dzięki tej książce możemy sobie odpuścić zbieranie jakichś kolosalnych zapasów żywności na tzw. wszelki wypadek. Okazuje się, że nasza z pozoru uboga roślinność, może nas z powodzeniem wyżywić.
Jest wszak jeden warunek - trzeba wiedzieć co można zjeść a czego nie. Do tego celu służy ta książka. Zawiera (jeśli wieżyć autorowi, bo sam nie liczyłem) ponad 1000 jadalnych gatunków, które na codzień depczemy.
Polecam i smacznego. Ja na pewno wielu rzeczy spróbuję.

Oprócz książki autor prowadzi stronę internetową do której odwiedzenia zachęcam:
http://www.kuchni...zaja_36501

fanfan
Rozumiem że wszyscy przygotowujecie się na 22.12.2012 Z tym survivalem ?:-) To ja polecam Biblie Władców Pierścieni "Silmarillion" J.R.R.Tolkiena.
No i może pierwsze książki Deana Koontza. Aha jeszcze "Gra Gerarda" Kinga.
Człowiek rodzi się zły, dobro zostaje mu narzucone poprzez prawo i religie (chyba dla jego własnego dobra).

www.i-see.com.pl
Solem
A ja chciałabym polecić coś, co daje do myślenia.

Na początku Rozmowy z Katem Moczarskiego, następnie Anus Mundi Kielara, potem Raport Witolda Pileckiego... Wszystko nt obozów koncentracyjnych, zapiski, wspomnienia...

A ost ktoś podrzucił mi niebywałą perełkę, Sonnenschein.

WosZ
Ja polecam coś dal bardziej wytrwałych i chcących poznać zagadki i koncepcję działania naszego Wszechświata:

Shing-Tung Yau & Steve Nadis "Geometria Teorii Strun"-Ukryte wymiary przestrzeni-Ciężka ale dająca satysfakcję i obszerną wiedzę w tak "egzotycznym" zagadnieniu jakim jest teoria strun.

Brian Greene " Ukryta Rzeczywistość"-W poszukiwaniu Wszechświatów Równoległych-Świetna pozycja!
-

kk
Ach, książki...! to coś, co tygrysy lubią najbardziej Smile Polecajcie, polecajcie, proszę!
ja z ostatnio przeczytanych polecam Umberto Eco "W poszukiwaniu języka uniwersalnego" - przede wszystkim tym, którzy zastanawiali się nad mitem o wieży Babel Smile, a poza tym polecam Eco w każdym wydaniu Wink, szczególnie 'Wahadło Foucaulta" - wcale nie dla "ścisłych" Wink, "Baudolino", "Cmentarz w Pradze" i w ciemno, co tylko ten facet napisał. "Imię róży" też, a jakże Smile
Najkrótsza rekomendacja: erudyta z poczuciem humoru Wink

pabloautocross
Ja moge polecić "Życie we wszechświecie" .Praca zbiorowa pod redakcją Tobiasa Daniela Wabbla. Swoje teorie przedstawiają Stephen W.Hawking, Jostein Gaarder czy Steven J.Dick.

Opis: PIW
Wielu naukowców, i nie tylko naukowców, uważa, że Ziemia nie jest jedynym miejscem we wszechświecie, które zamieszkują istoty żywe. Dlaczego bowiem nasza planeta miałaby być jakoś szczególnie wyróżniona? Jak wysokie jest zatem prawdopodobieństwo istnienia życia poza Ziemia? Jakie warunki musiałyby zostać spełnione, aby ono powstało? Czego wreszcie moglibyśmy się spodziewać po ewentualnym kontakcie z pozaziemska inteligencja? Takich pytań można postawić wiele. Gdybyśmy pewnego dnia rzeczywiście weszli w kontakt z kosmitami, nasze samorozumienie jako jedynych rozumnych istot we wszechświecie i wyjątkowych stworzeń Boga musiałoby legnąć w gruzach. Jednak czy nie stoimy przypadkiem u progu takiej rewolucji? W zbiorze esejów pod redakcja Tobiasa D. Wabbela znakomici naukowcy, filozofowie i teolodzy próbują odpowiedzieć na wszystkie te pytania, rozważając prawdopodobieństwo istnienia pozaziemskiej inteligencji, kreśląc scenariusze możliwych spotkań i przewidując ich społeczne i kulturowe konsekwencje.
Edytowane przez Ori dnia 04-10-2013 11:35

darmi
Lawrence E. Joseph "Słoneczny Kataklizm"
www.gandalf.com.pl/o/sloneczny-kataklizm,big,384739.jpg

Opis:

Chociaż Słońce jest najbliższą nam gwiazdą, nadal nie wiemy
zbyt wiele o tajemnicach, które skrywają się pod rozżarzoną
powłoką tego giganta. Z pewnością zdajemy sobie
sprawę, że bez Słońca niemożliwe byłoby życie na naszej
planecie w postaci, którą znamy, ale czy przyszło nam kiedyś
do głowy zastanowić się nad długofalowym wpływem
Słońca na losy Ziemi i nasze życie.
Patrząc na Słońce, wydaje nam się, że ta świetlista kula wisi
nieustannie w bezruchu na naszym niebie. Kiedy jednak sięgniemy
dalej i przyjrzymy się bliżej, nagle dostrzeżemy, że
Słońce od tysięcy lat podlega ciągłym zmianom i przeobrażeniom,
które ukształtowały historię naszej planety.
Słoneczny kataklizm to książka rzucająca zupełnie nowe
światło na zagadnienie związku Ziemi i Słońca. Cykle aktywności
słonecznej, które w sprzyjającej fazie maksimum niegdyś
przyczyniły się do rozwoju naszej cywilizacji, obecnie
stawiają nas przed nowym wyzwaniem walki z katastrofalnymi
skutkami, jakie mogą być wywołane okresem niespokojnych
burz na Słońcu.
Osiągnięcia cywilizacyjne i zdobycze technologii są o wiele
bardziej narażone na kaprysy Słońca, aniżeli świat sprzed ery
elektryczności. Lawrence E. Joseph podejmuje dyskusję, która
ma zainspirować nas do stawienia czoła zagrożeniom ze strony
Słońca, w tym do zabezpieczenia naszej infrastruktury energetycznej
i jądrowej, pozostających bezbronnymi w obliczu
groźnych wybuchów na powierzchni niespokojnego Słońca

- najnowsza książka autora bestsellerowej Apokalipsy 2012
- szczegółowa analiza związku wpływu Słońca na Ziemię
- zawiera spojrzenie na historię Ziemi z punktu widzenia
zmiennej aktywności słonecznej
- prognoza skutków wielkich burz słonecznych
dla współczesnego świata
- błyskotliwy język, przystępne informacje - nawet dla laików
- fascynujące historie wybuchów na Słońcu
Lawrence
Edytowane przez darmi dnia 26-11-2013 22:25

micromachine
Książki które ostatnio dość mocno zapadły mi w pamięci :
William R. Forstchen - Sekundę za późno
Graham Masterton - Głód

http://www.greg.wschowa.org.pl/
elfik
[quote]Solem napisał(a):
A ja chciałabym polecić coś, co daje do myślenia.

Na początku Rozmowy z Katem Moczarskiego, następnie Anus Mundi Kielara, potem Raport Witolda Pileckiego... Wszystko nt obozów koncentracyjnych, zapiski, wspomnienia...

Dziekuje SolemSmile
Jak bede w Polsce to postaram sie zakupic wymienione przez Ciebie tytuly.
O zbrodniach katynskich bardzo chcialabym przeczytac pare dobrych ksiazek !! Tutaj mam pare pozycji,czy moze ktos ktoras z nich juz czytal??

Zatajony Katyń 1941 Kisielewski Tadeusz
Katyń. Zbrodnia i Kłamstwo Kisielewski Tadeusz
Józef Mackiewicz, Sprawa mordu katyńskiego [Kontra 2009]

Franz Kadell, Kłamstwo katyńskie [Wyd. Dolnośląskie 2008]

Władimir Abarinow, Oprawcy z Katynia [Znak 2007]

Recenzja: http://www.esensj...ml?id=5362

tasman
Cześć, taki plik do pobrania, pt:
Kierunki postępowań ludności cywilnej w kontekście sytuacji kryzysowych.

https://szybkipli...f4ff4.html

Przejdź do forum: