Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Włocławek
Nieznajka
Obok Polkowic Zbiornik retencyjny we Włocławku to kolejny potencjalny truciciel...
awaria tamy grozi katastrofą ekologiczną w całym dolnym odcinku Wisły i na wybrzeżu...

co prawda nie jest to rejon zagrożony jakoś specjalnie wstrząsami, ale nie można ich też wykluczyć...
kolejnym zagrożeniem jest potężna fala powodziowa (były już obawy, że przy wcześniejszych powodziach tama może pęknąć...)

generanie jest w FATALNYM stanie technicznym.

Woda zaleje wtedy Włocławek, Nieszawę, Ciechocinek i część Torunia. Mieszka tam ponad 320 tys. osób - zginąć mogą tysiące. Setki tysięcy hektarów będą zanieczyszczone chemikaliami wymytymi z licznych we Włocławku zakładów chemicznych.
(...)
Budowano ją od razu z założeniem, że będzie funkcjonować maksymalnie 10 lat. Minęło lat 36.
(...)

http://wiadomosci...66780.html

największym problemem są jednak toksyczne opady, które gromadzą się na dnie zbiornika. dopóki leżą na dnie są nie groźne. gorzej, gdy tama pęknie...
a jest tam cała tablica Mendelejewa w tonowych ilościach (znalazłam dane, że to ok 50 mln m3 osadów...)

tym, co mieszkają za tamą, sugeruję mimo wszystko przeprowadzkę, bo jak tama runie, to wesoło nie będzie, a nie sądzę, żeby nasze władze zrobiły z nią cokolwiek Sad

co nieco jeszcze tutaj
http://www.rp.pl/...?print=tak

Unono
podczas ostatniej powodzi wypowiadali się mądrzy profesorowie, że według ich wiedzy tama wytrzyma nie jedną powódź.

Nieznajka
wiesz, ja nie wierzę mądrym profesorom ze szklanego okienka Wink
moje krótkie, acz wystarczające dośwaidczenie pozwala mi stwierdzić, że mylili się nie raz, niestety...

choć lepiej by było, żeby się nie mylili Sad

WildLady
a co mają - przepraszam - powiedzieć ?
że tama może nie wytrzymać, ale niestety nic z tym nie zrobimy i w razie czego - ratuj się kto może ???

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,724,503 unikalne wizyty