Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Dziwne zjawisko
spinaczel
http://losyziemi....sloneczny/
Zastanawia mnie, co mogło spowodować spadek promieniowania od Słońca a następnie jego wzrost? Sonda znalazła się za jakąś planetą asteroidą?

W ogole mam pytanie propo sond, na jakiej zasadzie jak leci to wykrywa co ma przed sobą i omija to? Czy leci w ciemno a ludzie w Huston modlą się by nie napotkała żadnej skały, czy planety na swoim torze?
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
petrus13

spinaczel napisał(a):

Zastanawia mnie, co mogło spowodować spadek promieniowania od Słońca a następnie jego wzrost? Sonda znalazła się za jakąś planetą asteroidą?

Może sonda trafiła na falę promieniowania spoza
US , skierowaną do wnętrza Układu ( patrz - http://forum.losy...ead_id=299 )

Pomimo wątpliwości przyjęto, że 18 grudnia 2004 roku Voyager 1 przekroczył szok końcowy i wszedł w heliosferę. Dokładna data tego wydarzenia nie jest znana ponieważ detektor wiatru słonecznego uległ awarii w 1990 roku (informacje o wietrze słonecznym pochodzą z innych funkcjonujących instrumentów Voyagera 1). Sześć lat później 13 grudnia 2010 roku naukowcy potwierdzili, że Voyager 1 znalazł się w miejscu gdzie wiatr słoneczny zaczyna być spychany na boki przez wiatr galaktyczny.

http://www.sondyk...aca27.html
Edytowane przez petrus13 dnia 11-10-2012 12:25

petrus13

spinaczel napisał(a):

W ogole mam pytanie propo sond, na jakiej zasadzie jak leci to wykrywa co ma przed sobą i omija to? Czy leci w ciemno a ludzie w Huston modlą się by nie napotkała żadnej skały, czy planety na swoim torze?

Attitude and Articulation Control Subsystem (AACS) - odpowiedzialny za kontrolę położenia sondy. AACS utrzymuje antenę wysokiego zysku w pozycji skierowanej w kierunku Ziemi, steruje manewrami korekcyjnymi oraz ruchami platformy skanującej.

Do kontroli położenia wykorzystywane są trzy żyroskopy (używane jedynie przez krótki czas, do kilku godzin, podczas niektórych manewrów) oraz czujniki Słońca (Sun Sensor) i gwiazd (Canopus Star Tracker). Sterowany przez AACS system napędowy składa się z 16 silników o ciągu 0,889 N każdy. 4 z tych silników służy do wykonywania manewrów korekcji trajektorii, pozostałe podzielone są na dwa zestawy po 6 silników służących do stabilizacji położenia sondy[5]. Materiał pędny stanowi hydrazyna, której początkowy zapas wynosił 90 kg. W końcu kwietnia 2011 roku na pokładzie Voyagera 1 pozostało 25,31 kg, a Voyager 2 posiadał zapas 27,36 kg hydrazyny[7].

http://pl.wikiped...sterowania

spinaczel
Ok dziękuję, ale skąd sonda wie,że jest na kursie kolizyjnym z jakąś asteroidą?
"Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ."

www.pajacyk.pl
doctorx
s9.postimg.cc/e0vtslyuj/spadek.jpg

Nie znam się... ale to nieco dziwne... czy się mylę?

wibi
Przez chwilę GOES15 nie robił pomiarów.

haway

wibi napisał(a):
Przez chwilę GOES15 nie robił pomiarów.

A moze jednak cos sie dzieje. Jak widac na zegarach tez sa niezle odchylenia.
s17.postimg.cc/ihu43rhqj/image.jpg

s17.postimg.cc/4zn7rh5l7/image.jpg

wibi
Standardowa trochę mocniejsza burza geomagnetyczne ze skokami do 1uT
W tej chwili lekko się uspokaja (skoki do 600 nT), po czym w nocy gwałtownie wzrośnie.
s21.postimg.cc/w136llw7n/P1_2013_09_24.jpg

wibi
Pomijając trzęsienie ziemi w Pakistanie, to bardziej zastanawia mnie to co się dzieje w okolicach Suwałk.
s21.postimg.cc/g3mhpar83/SUW_active_2013_09_24.jpg
http://losyziemi.pl/polska-sejsmometr...aju-online
Edytowane przez wibi dnia 24-09-2013 21:15

Jarek Kefir
s11.postimg.cc/t4htar9vz/gridex_ii.jpg

traska79

wibi napisał(a):
Pomijając trzęsienie ziemi w Pakistanie, to bardziej zastanawia mnie to co się dzieje w okolicach Suwałk.

no wlasnie dobrze spostrzgleś wibi tez malutkie pukniecie bylo w yeloowstone i okolicach ale to juz oddzielny temat
Edytowane przez wibi dnia 24-09-2013 21:15

traska79
juz dochodza wiadomosci
o wielkiech zniszczeiach w tych okolicach prosze posluchac CMN

mihkaj

traska79 napisał(a):
juz dochodza wiadomosci
o wielkiech zniszczeiach w tych okolicach prosze posluchac CMN

byl bym wdzięczny za linka to tez poslucham Wink

wibi
Aktualizacje są na www.LosyZiemi.pl

cobra
Tak jak poczytać to wibi jak nie ma odpowiedzi lub coś dziwnie wygląda pisze, brak pomiarów. a pomiary to nie wszystko Angry

MC
Cobra najwyrźniej masz spore problemy emocjonalne podczas burz geo, zrezygnuj może w tym czasie z pisania Wink

petrus13
Ostatni rozbłysk C3.3 - wszędzie takie same "podkowy " Wink nie kreski , łuki czy punkty Grin

s17.postimg.cc/3yiujnrbv/Schowek02.jpg

Jak odcisk bieżnika Smile

A efekt jak przy M-ce Wink

s7.postimg.cc/eo5ve6f6v/latest_1024_0094.jpg
Edytowane przez petrus13 dnia 09-11-2014 23:35
Powiedzieć komuś "idiota", to nie obelga, lecz diagnoza. - Julian Tuwim

wibi
Ja tam widzę litery "R" Wink

petrus13
Ok , niech będzie , ale "małe " r i jakie podobne - jak bite matrycą Smile
Powiedzieć komuś "idiota", to nie obelga, lecz diagnoza. - Julian Tuwim

wibi
Przy zjawiskach związanych z magnetyzmem dość często pojawia się symetria.
Jak ktoś się pobawi magnesami neodymowymi i ferrofluidem, to zrozumie o czym piszę Smile

futureblog.pl/wp-content/uploads/2009/09/02.jpg

Zjawisko, które Petrus wypatrzył, może na tym właśnie polegać.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
6,745,735 unikalne wizyty